reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na przyśpieszenie porodu???

Witajcie
To moja pierwsza ciąża ale dużo czytam na ten temat i w jednej z gazet o ciąży znalazłam ciekawy artykuł dlatego też zacytuję wam opinie na temat SPOSOBOW NA SPOZNIALSKICH czyli PRZYSPIESZANIE PORODU wg. pewnego ginekologa położnika z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie:

Jeśli termin minął, a ciąża przebiega prawidłowo i lekarze nie widzą powodu do niepokoju, możesz oczywiście spróbować przekonać dziecko do pojawienia się w końcu na świecie.

- Najprzyjemniejszym , a co ważne, skutecznym sposobem jest seks. Już w starożytności uważano go za dobrą metodę wywołania porodu. Dziś wiadomo że sperma zawiera prostaglandyny- hormony, które znalazłszy się w pobliżu szyjki macicy, powodują jej dojrzewanie, co prowokuje skurcze. Przez 2-4 godziny po stosunku stężenie prostaglandyn w śluzie szyjkowym jest od 10 do 50 razy większe niż normalnie. Poza tym podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy...

-Ruch fizyczny. Nie chodzi jednak o dźwiganie siatek, mycie podług, wieszanie firan, skoki i biegi. Takie sugestie stosunkowo częściej pojawiają się na forach, ale trzeba podkreślić że nadmierny, gwałtowny wysiłek nie jest wcale bezpieczny. Może prowadzić do oklejenia się łożyska, a biorąc pod uwagę wielkość brzucha i kłopoty z utrzymaniem równowagi, takie akrobacje mogą skończyć się bardzo źle. Rozsądnym pomysłem jest natomiast długi spacer w tempie, które nie wywołuje zadyszki

-Wiele mam sięga po wywar z liści (nie owoców!) malin, które działają naskurczowo. Pamiętaj jednak, że nie zadziała on po jednorazowym zastosowaniu, a dopiero po kilku, kilkunastu dniach. Możesz go pić od 38. tyg
odnia ciąży.

-Prysznic czy wanna z ciepłą wodą na pewno rozluźniają i relaksują, ale tk naprawdę są skuteczne dopiero wtedy, gdy poród już się rozpoczął.

-Lewatywa głęboka, od której przymusowego stosowania zostałyśmy wyzwolone, uważana jest wciąż za jeden z najskuteczniejszych środków wywołujących skurcze macicy. Może być stosowana jedynie po terminie, za zgodą lekarza i najlepiej pod czujnym okiem doświadczonej położnej.

-Olej rycynowy, stosowany od stuleci, niewątpliwie pobudza perystaltykę jelit, ale do dziś nikt dokładnie nie wie, na jakiej zasadzie prowokuje akcje porodową. Wypija się jedną łyżkę rano (można zmieszać z sokiem by łatwiej było przełknąć- jest paskudny), po godzinie można dawkę powtórzyć.

TEGO NIE POLECAMY:
-Jedzenie ostrych przypraw (np. z curry) często pojawiają się one w internecie, ale trudno znaleźć mamę, która przyznałaby, że stosowała i podziałało. Podobno z powodzeniem stosują tę metodę (jak i dosypywanie gałki muszkatołowej do potraw) kobiety Dalekiego Wschodu.
-Jajecznica z cebulą- to jeden z dziwniejszych sposobów. Uzasadnienia żadnego nie udało się znaleźć. Można powodować wzdęcia i niestrawność.
-Samochodowy rajd po wyboistej drodze (ze znalezieniem takiej nie będzie problemów) - zdaniem wielu mam bardzo skuteczny. Być może dziecko boi się powtórki?
-Mocna "fusiasta" kawa- duża ilość kofeiny napewno nie jest zdrowa dla malucha, a skuteczność- wątpliwa.
-Lampka czerwonego wina- być może pozwala mamie rozluźnić się, ale to alkohol!
-Herbatki przeczyszczające- to może jednak lepsza była by lewatywa?

Jednak zanim zaczniesz którykolwiek wprowadzać w czyn, skonsultuj się z lekarzem czy położną. Tak będzie najbezpieczniej. I nie przesadzaj- trzymaj się zdrowego rozsądku. Nadmiar "przyspieszaczy" zamiast pomóc, może zaszkodzić. Poza tym pamiętaj, że i tak urodzisz, bo po prostu nie masz innego wyjścia.
 
reklama
Witajcie
To moja pierwsza ciąża ale dużo czytam na ten temat i w jednej z gazet o ciąży znalazłam ciekawy artykuł dlatego też zacytuję wam opinie na temat SPOSOBOW NA SPOZNIALSKICH czyli PRZYSPIESZANIE PORODU wg. pewnego ginekologa położnika z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie:

Jeśli termin minął, a ciąża przebiega prawidłowo i lekarze nie widzą powodu do niepokoju, możesz oczywiście spróbować przekonać dziecko do pojawienia się w końcu na świecie.

- Najprzyjemniejszym , a co ważne, skutecznym sposobem jest seks. Już w starożytności uważano go za dobrą metodę wywołania porodu. Dziś wiadomo że sperma zawiera prostaglandyny- hormony, które znalazłszy się w pobliżu szyjki macicy, powodują jej dojrzewanie, co prowokuje skurcze. Przez 2-4 godziny po stosunku stężenie prostaglandyn w śluzie szyjkowym jest od 10 do 50 razy większe niż normalnie. Poza tym podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy...

-Ruch fizyczny. Nie chodzi jednak o dźwiganie siatek, mycie podług, wieszanie firan, skoki i biegi. Takie sugestie stosunkowo częściej pojawiają się na forach, ale trzeba podkreślić że nadmierny, gwałtowny wysiłek nie jest wcale bezpieczny. Może prowadzić do oklejenia się łożyska, a biorąc pod uwagę wielkość brzucha i kłopoty z utrzymaniem równowagi, takie akrobacje mogą skończyć się bardzo źle. Rozsądnym pomysłem jest natomiast długi spacer w tempie, które nie wywołuje zadyszki

-Wiele mam sięga po wywar z liści (nie owoców!) malin, które działają naskurczowo. Pamiętaj jednak, że nie zadziała on po jednorazowym zastosowaniu, a dopiero po kilku, kilkunastu dniach. Możesz go pić od 38. tyg
odnia ciąży.

-Prysznic czy wanna z ciepłą wodą na pewno rozluźniają i relaksują, ale tk naprawdę są skuteczne dopiero wtedy, gdy poród już się rozpoczął.

-Lewatywa głęboka, od której przymusowego stosowania zostałyśmy wyzwolone, uważana jest wciąż za jeden z najskuteczniejszych środków wywołujących skurcze macicy. Może być stosowana jedynie po terminie, za zgodą lekarza i najlepiej pod czujnym okiem doświadczonej położnej.

-Olej rycynowy, stosowany od stuleci, niewątpliwie pobudza perystaltykę jelit, ale do dziś nikt dokładnie nie wie, na jakiej zasadzie prowokuje akcje porodową. Wypija się jedną łyżkę rano (można zmieszać z sokiem by łatwiej było przełknąć- jest paskudny), po godzinie można dawkę powtórzyć.

TEGO NIE POLECAMY:
-Jedzenie ostrych przypraw (np. z curry) często pojawiają się one w internecie, ale trudno znaleźć mamę, która przyznałaby, że stosowała i podziałało. Podobno z powodzeniem stosują tę metodę (jak i dosypywanie gałki muszkatołowej do potraw) kobiety Dalekiego Wschodu.
-Jajecznica z cebulą- to jeden z dziwniejszych sposobów. Uzasadnienia żadnego nie udało się znaleźć. Można powodować wzdęcia i niestrawność.
-Samochodowy rajd po wyboistej drodze (ze znalezieniem takiej nie będzie problemów) - zdaniem wielu mam bardzo skuteczny. Być może dziecko boi się powtórki?
-Mocna "fusiasta" kawa- duża ilość kofeiny napewno nie jest zdrowa dla malucha, a skuteczność- wątpliwa.
-Lampka czerwonego wina- być może pozwala mamie rozluźnić się, ale to alkohol!
-Herbatki przeczyszczające- to może jednak lepsza była by lewatywa?

Jednak zanim zaczniesz którykolwiek wprowadzać w czyn, skonsultuj się z lekarzem czy położną. Tak będzie najbezpieczniej. I nie przesadzaj- trzymaj się zdrowego rozsądku. Nadmiar "przyspieszaczy" zamiast pomóc, może zaszkodzić. Poza tym pamiętaj, że i tak urodzisz, bo po prostu nie masz innego wyjścia.




Witam.

Z poprzedniczką zgadzam się w dwóch punktach.
Poród przyśpiesza seks i lewatywka [opcja w szpitalu, zatem zostaje seks :-D]

Natomiast:

ruch-spacer - nie przyspiesza porodu a jedynie podczas spacerów ćwiczone są mieśnie, które są aktywne podczas porodu, zatem rozwiązanie jest szybsze i mniej bolesne :)

ciepła kąpiel - warto zażyć gdy nie wiadomo czy już jest poród, ponioeważ skurcze przepowiasdające znikają. W szpitalu kapiel w ciepłej wodzie sa po to aby usnierzyć bolesne skurcze.

olej i wywar z lisci malin - pierwsze słysze więc się nie wypowiadam.


Kucanie jest dobrym sposobem na przyspiesznie porodu [i wszystko co wiąże się z tą pozycją - np mycie podłogi:)]


Pozdrawiam;-)
 
Dzięki wielkie za zaproszenie, również podczytuje różne tematy, które mnie interesują i znajduje potrzebne informacje, pozdrawiam
 
dziewczyny jeszcze takie pytanko mam , troche z innej beczki ale plis o odpwiedz, mam 12 maja mieć poród wywoływany i czy mogę rano zjeść śniadanie???? nie chce niespodzianki przy porodzie, a nie wiem czy lewatywa weźnie to śniadanko pod uwagę:-)
I jak to jest z tym wywoływaniem, czy długo trwa???????? pozdrowienia
 
W razie czego lepiej nie przesadzać z jedzeniem, lekkie śniadanko i basta, ponieważ w razie zastosowania znieczulenia możesz mieć mdłości, a po co ci one na dokładkę:sorry2:
Najlepiej zapytaj sie swojego lekarz albo położnej.
A czas trwania wywoływania porodu zależy od tego jak Twój organizm będzie reagował na oksytocynę. U mnie jak zaczęło się o godzinie11 tak maleństwo pojawiło sie na świecie o 14:30:)
 
Witam.

Nam położna na szkole rodzenia doradzała, aby przed podróżą do szpitala zjeść coś wartościowego, ponieważ niewiadomo ile czasu się spędzi na bloku porodowym [nie ma mozliwości spożywania posiłku na porodówce], a samo rozwiązanie jest zbyt dużym wysiłkiem, aby być na czczo.

Pozdrawiam:-D
 
No i ja sie przyznam ze wypilam ten olej i nic mi nie pomogl,mysle ze jak ma sie zaczac to sie zacznie jak dziecko bedzie na to gotowe.
 
A jeśli chodzi o spacerek, to ja właśnie po takim godzinnym spokojnym spacerku, wieczorem odeszły mi wody, a następnego dnia urodziłam córeczkę... Niestety nie pomogło mi to na rozwarcie:-(
Podobnie jak moja koleżanka, wczoraj ją widziałam na spacerku z męzem, a dzisiaj dostałam info, że już urodziła:-)
 
ja pytalam mojego lekarza o herbatke z lisci malin czy to faktycznie moze przyspieszyc porod to powiedzial e nic na ten temat ie slyszal a co sie tyczy kawusi gdy akcja porodowa sie zacznie to przyspieszy porod i skorcze.oczywiscie jest to zakazane ale cichaczem przed wyjsciem domu na pewno sobie machne kawusie:-D
 
reklama
czesc wam .ja jeszcze siedze w wdomu.wiecie cos na temat akumpunktury w ciazy.
konkretnie na wywolanie porodu:-(
 
Do góry