reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
L

Luna

Gość
Czy w przypadku zatrudnienia na umowę zlecenie przysługuje zasiłek macierzyński??? Zakładając, że umowa trwałaby do samego porodu. Wszystkie składki na zus są potrącane z wynagrodzenia. Z ustawy nie mogę jednoznacznie wywnioskować, bo mówi się tam o pracownicy zatrudnionej na czas wykonywania określonej pracy - jak dla mnie, umowa zlecenie pod to pasuje, ale nie wiem jak jest to w praktyce interpretowane. Macie może takie informacje, doświadczenia??? Bardzo prosze o wszelkie rady.
 
reklama
Przed pierwszą ciążą pracowałam na umowę zlecenie. Po porodzie nic nie przysługuje.
Po przepracowaniu conajmniej 6 miesięcy można iść na zwolnienie lekarskie i będzie wypłacane przez ZUS do porodu, ale po porodzie nie ma co liczyć na zasiłek macierzyński.
Tak było ponad dwa lata temu i nie wiem czy jakieś przepisy się zmieniły...
 
Mnie się wydaje, że niestety nie przysługuje Ci macierzyński; generalnie warunkiem jest umowa o pracę (na czas określony lub nieokreślony). Najlepiej wejdź w google i wpisz hasło ""zasiłek macierzyński" - powinnaś tam znaleźć odpowiednie informacje. Pozdrawiam
 
Dzięki za odpowiedzi. Dowiadywałam się w ZUSIE, rzeczywiście jest tak, że jeżeli przez ostatnie 180 dni od porodu licząc, nie było przerwy w zatrudnieniu i uiszczaniu składki CHOROBOWEJ to przysługuje normalnie zasiłęk macierzyński. To informacja dla innych zainteresowanych tym tematem.
Na google wcale nie łatwo coś sensownego znaleźć, oczywiście dotarłam do ustawy i do kodeksu pracy, ale takie szczegółowe informacje nie są łatwe do uzyskania w necie, to już wymaga interpretacji naszego kochanego ZUSU :)
Tak czy inaczej, należy się jeśli chorobowe składki były płacone.
Dzięki!
 
Sprostowanie - nieważne jak długo opłacana jest składka chorobowa - przysługuje macierzyńki w chwili objęcia tym ubezpieczeniem. Ten wymóg 180 dni dotyczy prawa do zwolnienia lekarskiego.
To dla wszystkich zainteresowanych. Pozdrawiam.
 
Dziewczyny,

Zastanawiam się, czy trzeba pisać podanie- prośbę o udzielenie urlopu macierzyńskiego do swojego pracodawcy?

Ponieważ jestem od kilku miesięcy na zwolnieniu lekarskim i będę na nim do samego porodu, mam pytanie o to czy wcześniej powinnam poprosić swojego pracodawcę o ten urlop?

Dziewczyny, jeśli wiecie coś na ten temat- bardzo prosze o pomoc :)
Acha i jeszcze potem po zakończeniu macierzyńskiego, czy trzeba znowu składać podanie o urlop wychowawczy?

z góry dziękuję za odpowiedzi :)

pozdrawiam :)
 
hej :)

ja musialam napisac podanie o urlop macierzynski 112 dn( zaraz po porodzie)i mimo ze ci sie on nalezy..jesli chodzi o wychowawczy to z tego co sie orientuje to rowniez trzeba napisac podanie i spytac o zgode pracodawce czy z takiego mozesz skorzystac-moge sie mylic ale moja kolezanka cos wlasnie takiego pisala-natomiast ja sama sie nie orit=entuje bo z wychowawczego nie bede korzystala.
 
reklama
Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że o macierzyński nie pisze się podania. Na wypisie ze szpitala będzie to oznaczone i zanosi się to do pracodawcy (ja jestem na zasiłku dla bezrobotnych i Pani w UP mi powiedziała, że mam takie coś donieść do Urzędu). Natomiast o wychowawczy podanie trzeba napisać chyba na dwa tygodnie przed rozpoczęciem tego urlopu. Pracodawca nie może odmówić Ci tego urlopu jak masz staż pracy co najmniej ... ?pół roku? ::)
 
Do góry