reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
reklama
Hej, obecnie jestem ma urlopie macierzynskim, ale 25.06 tego roku wygasła mi umowa o prace, co prawda macierzynski mam do 07.08.2008 a zatem do czasu trwania macierzynskiego umowa automatycznie zostala przedluzona. Pytanie co dalej? :cool: Czy pracodawca moze nie przyjac wniosku o urlop wychowawczy a tym samym nie przedluzyc mi umowy?:szok: Błagam odpiszcie!!!!!!!!!!!!!
progress.gif
 
Ostatnio słyszałam w mediach dosyć dużo na temat wydłużenia o 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego. Ale chyba nie dosłyszałam od kiedy coś takiego miałoby funkcjonować? Wiecie coś na ten temat??? Bo pewnie, gdyby weszło to w trakcie trwania macierzyńskiego, to niestety nie wydłużą... Ale cóż, Maciuś i tak nie będzie czekał na ustawę, czy jakieś rozporządzenie...
 
Hej, obecnie jestem ma urlopie macierzynskim, ale 25.06 tego roku wygasła mi umowa o prace, co prawda macierzynski mam do 07.08.2008 a zatem do czasu trwania macierzynskiego umowa automatycznie zostala przedluzona. Pytanie co dalej? :cool: Czy pracodawca moze nie przyjac wniosku o urlop wychowawczy a tym samym nie przedluzyc mi umowy?:szok: Błagam odpiszcie!!!!!!!!!!!!!
progress.gif

Pracownik ma prawo do skorzystania z trzech lat urlopu. Od tej reguły istnieje odstępstwo. Jeżeli pracownica jest zatrudniona na czas określony, to urlop wychowawczy nie może być dłuższy niż czas trwania umowy o pracę.

czyli jeżeli umowa przedłuży Ci się do 07.08.2008 roku to nie masz podstaw na urlop wychowawczy bo nie masz dalej zatrudnienia, chyba,że pracodawca przedłuży Ci umowę ....... ( przynajmniej ja to tak rozumiem)
 
A ja na zwolnienie poszłam w 17tc, teraz jestem w 19 i muszę przyznać że bez pracy jest mi zdecydowanie lepiej! zero stresu itd. :) zresztą brzuszek już zaczyna się pokazywać wiec gonitwa w pracy nie byłaby taka przyjemna :)
 
Na zwolnienie wygonił mnie mój dyrektor, bo moja praca wymaga dużo wysiłku fizycznego, a na inne stanowisko też nie mógł mnie przenieść bo na montażowni hałas i także ciężka praca nie dla kobietki. Więc jestem w domu, ale z mężem remontujemy gniazdko, więc nie próżnuje:-)
 
Witajcie :-)

Ja jestem na zwolnieniu od 6 tyg ciąży - mam pracę szkodliwą dla dziecka. Nie myślałam że tak szybko to nastąpi ale zdrowie dzidzi jest najważniejsze :-)zresztą już raz poroniłam :-( i nie zamierzam tego znów przechodzic.

Pozdrawiam Wszystkie przyszłe oraz obecne Mamusie :-)







 
reklama
ja w czwartym mięsiącu poszłam na zwolnienie lek. ze względu na nerwówkę w pracy i wstawanie o 4 rano - już nie dawałam rady:)
 
Do góry