reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

twardy brzuch ku górze

wiki222

swieżynka :))
Dołączył(a)
18 Grudzień 2012
Postów
54
Witam.
zaczełam dzisiaj 25 tydzien ciązy, dokladnie od wczoraj wieczora mam twardy brzych ku górze, a na dole jest ok. mam wrazenie jakby mnie wzdeło :/ wczoraj byla niedziela moj lekarz nie przyjmuję i dzisiaj też, za to jutro idę po kontynuacje ZL i porozmawiam z lekarzem.. i mam pytanie czy jakbym wzieła nospę to czy by to mi i Dziecku nie zaszkodziło..
naczytalam sie ze to może byc stawiająca sie macica, mam nadzieje ze szyjka mi sie nie skróciła :( bo nie dawno mialam ją sprawdzana i miala ok 3.74 cm..

tak samo dzisiaj jak troszke wiecej pochodzilam to brzuch mi stwardnial i mialam wiekszą wydzielinę.. martwie się, dzisiaj to chyba cała noc nie prześpie..

dzięki za odp.
Wiki.
 
reklama
chcialam tez dodac ze 27 marca mialam badanie polowkowe i sio bylo ok.. dzidzia rosnie i podkopuje Mame w pecherz i zawsze opatula sie po lewej stronie i tam sie wypina
:-)
 
no i jak siedze jest ok ale twardnieje hak pochodze lub zjem..
Mama mowi ze z czasem z pozniejsza ciaza bedzie twdszy i bardziej napiety.
 
Mi robił się twardy szczególnie po chodzeniu lub jedzeniu już od 19tc. Potem twardniał nawet jak nic nie robiłam. Szyjka się nie skracała, rozwarcie się nie robiło - taki urok:) Mama ma rację, będzie coraz bardziej robił się twardy i częściej.
Nospe możesz śmiało brać - najlepiej forte.
 
To nie musi być nic poważnego ale ja bym skonsultowała to z lekarzem jak najszybciej. Nospy na własną rękę nie łykaj!! Mój ginekolog jak byłam w ciąży to zakazał mi brania nospy bo przenika do płodu( info na ulotce) lepiej weź magnez na skurcze.
 
no-spe możesz brać spokojnie,ja całą ciąże mam zaleconą 3x1 a do tego magnez,a najlepiej aspargin,też super działa,ja brałam to i to a teraz już tylko aspargin bo już nie mam twardnień
 
spokojnie żecz naturalna w ciązy :) a nospę możęsz brać jak i magnez ja aspargin brałam do 36 tyg 6 tab dziennie
 
ja nospe bralam chyba 2 razy na samym poczatku.. dzisiaj ide do lekarza mam nadzieje ze jest ok i szyjka mi sie nie skraca..
 
reklama
to mogą byc skurcze przepowiadające, albo maluch się tak napina. Dobrze, że idziesz do lekarza - na pewno lepiej sprawdzić, ale wydaje mi się, nie ma czym się stresować :tak: mi tak twardniał pod połowy ciąży z dwójką moich dzieci i nic niepokojącego to nie było :tak:

co do dzieci ponospowych - przy kilku tabletkach przez całą ciążę raczej nie ma czego sie bać, gorzej jak ktoś łyka ciągle...
 
Do góry