reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

kkaassiiaa mam podobny problem, pobolewanie w dole brzucha delikatny ból piersi i negatywny test czyli I tylko, że zamówioną wizyte u gin na środe 7 stycznia. Dodam że jestem w 15dc. Ale myśle, że jeżeli lekarz Ci powiedział że to wczesna ciąża to możesz mu wierzyć, a co do testu to poprostu może Twój organizm produkuje jeszcze za mało hormonu odpowiedzialnego za wykrycie ciąży przez test dlatego jeszcze nie masz II ale spokojnie, zrób test za jakiś czas i jeśli lekarz ma racje to powinny wyjść Ci 2 kreseczki :-)








 
reklama
Ja juz nie wierze testom, zrobilam 1szy jak bylam w okolo 6t yg ciazy, a pokazal, ze nie jestem. Dopiero w 10tyg, jak zrobilam znow wyszlo, ze jednak jestem. I nie, zebym jakis najtanszy kupila, wzielal najlepszy jaki byl:) Ufam zato USG hih :D
 
Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie, i muszę Wam powiedzieć, dziewczyny, że jestem w kropce. Do tej pory myślałam, że testy są bardziej wiarygodne, tutaj opinie są podzielone mniej więcej pół na pół...
@ spóźnia mi się 2 dni, zrobiłam test w dzień spodziewanej @ i wynik był negatywny. Kiedy mam zrobić następny test? Dodam, że bolą mnie piersi i podbrzusze, do tego jeszcze mam zaparcia. Czy one mogą występować już w pierwszych tygodniach ciąży?
 
Cherry_crush ja jestem w identycznej sytuacji!

W poniedziałek miałam dostać @. Piersi mi się powiększyły, mam zgagę i zaparcia (wcześniej dodam, że nie miałam) jest mi niedobrze. Dziś rano, pełna nadziei zrobiłam pre-test. Wynik - negatywny. Ręce opadły :-(. Trochę podbudowałam się na forum opiniami, że testy nie zawsze pokazują prawdę, ale w gruncie rzeczy nie wiem, co o tym myśleć...
Z tych nerwów chyba nie wytrzymam i jutro rano powtórzę test innej firmy.

Mam doła jak stąd na Księżyc :( :( :(
 
Dopamina-wiem że to nie łatwe ale spróbuj poczekać aż minie tydzień od planowanej @ i wtedy zrób test najlepiej rano ;)) ja testów zrobiłam chyba z 10 bo nie mogłam się doczekać dwóch kreseczek aż w końcu zobaczyłam je czego i Tobie z całego serca życzę :)
Trzymaj się cieplutko i głowa do góry !!! :)
 
:-*
Budująca wiadomość. Znam siebie i wiem, że nie wytrzymam tak długo, więc jutro pewnie test powtórzę. Ale jeżeli znów wyjdzie paskudna jedna krecha, to pójdę za Twoją radą i poczekam do przyszłego poniedziałku (no chyba, że w tym czasie zjawi się @, ghrr, ghrr). Pocieszający jest fakt, że te negatywne wyniki nie są jednoznaczne...

Dzięki za wsparcie :).
 
Witam!!!
Testy maja to do siebie ze tak jak pisaly dziewczyny wyzej, moga nie wykryc ciazy jezeli jest za malo hormonu w pocz. okresie ciazy. Ja swoj pierwszy test robilam ok 3 tyg. po zaplodnieniu i wprawdzie wyszly 2 kreski z tym ze ta druga byla ledwie widoczna i tez do konca nie bylam pewna czy jestem czy nie, dopiero po tyg. zrobilam drugi raz i wtedy pojawily sie dwie wyrazne krechy. Musicie uzbroic sie w cierpliwosc i na wszelki wypadek jedzcie kwas foliowy im wczesniej tym lepiej dla dziecka
 
Czesc dziewczyny :tak:

Ja mam odwrotny problem. Otoz to jest moj osmy dzien cyklu i poki co blinas wynosi
5 testow i 10 kresek. Tyle ze ostatnia @ byla tylko plamieniem ale wiem na sto procent, ze w ciazy nie jestem. Dlatego chce Was uczulic na testy kupowane z Ebay'a. Moje nazywaja sie One-Step i poki co wszystkie po dluzszym oczekiwaniu ( ok. 10min.) pokazaly mi druga cieniutka ale bardzo widoczna kreseczke. Okazalo sie, ze testy sa przeterminowane - data na opakowaniu pokazuje 07.2007. Wynik testow jest oczywiscie niewazny.
Pozdrawiam
 
reklama
u mnie było tak, że zrobiłam test w 2 dniu po terminie spodziewanej miesiączki, wyszła bardzo blada, dosłownie ledwo widoczna kreseczka. Test powtórzyłam 2 dni później i kreska była już wyraźna.
Generalnie bardziej prawdopodobne jest to, że mimo ciąży test wyjdzie negatywny, bo np. stężenie hormonu jest jeszcze za niskie, niż sytuacja odwrotna, tzn. 2 kreski przy braku ciąży (choć oczywiście tak też się może zdarzyć, ale może być wynikiem jakiegoś stanu zapalnego przydatków).
Ale pewności nabrałam, gdy po kolejnych kilku dniach latałam siusiać co pół godziny (u mnie był to najwcześniejszy po teście objaw wczesnej ciąży), co po 4 tygodniach minęło. A wizyta u lekarza była tylko potwierdzeniem tego, co i tak wiedziałam:)
tak więc w moim przypadku nie mam podstaw by nie ufać testom; nie kupowałabym ich natomiast ze źródła, gdzie nie mogę sprawdzić daty ważności; wolę wydać 12 pln na 1 test kupiony w aptece;
 
Ostatnia edycja:
Do góry