reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

reklama
U mnie kopanie jak na Euro 2020 😉 Mam stosunkowo niewielki brzuch, jak na ten czas, więc jak mały się rusza, to faluje na całego. Bywa, że młody dłużej śpi, a bywa, że rusza się większość dnia. No i te ruchy czasem są takie, że powiedzieć o nich przyjemne to już naciągane bardzo 😉
 
Od prawie dwóch tyg dzidzia kopie codziennie, czy Wy codziennie mniej więcej w tych samych godzinach czujecie ruchy, czy jednego dnia dziecko jest bardziej aktywne niż drugiego?
Mieszkam w UK i tutaj położna kazała mi określić 'rutynę' dziecka, czyli mniej więcej w jakich godzinach jest aktywne, co w razie zmiany będzie sygnał, ze cos nie tak sie dzieje.
Poki co strasznie trudno mi zauważyć jakaś rutynę, czuje ruchy codziennie, wczoraj np była mega aktywna przez wiekszosc dnia a innego dnia tylko kilka razy. Jak to jest, proszę podzielcie sie swoimi doświadczeniami.
 
Od prawie dwóch tyg dzidzia kopie codziennie, czy Wy codziennie mniej więcej w tych samych godzinach czujecie ruchy, czy jednego dnia dziecko jest bardziej aktywne niż drugiego?
Mieszkam w UK i tutaj położna kazała mi określić 'rutynę' dziecka, czyli mniej więcej w jakich godzinach jest aktywne, co w razie zmiany będzie sygnał, ze cos nie tak sie dzieje.
Poki co strasznie trudno mi zauważyć jakaś rutynę, czuje ruchy codziennie, wczoraj np była mega aktywna przez wiekszosc dnia a innego dnia tylko kilka razy. Jak to jest, proszę podzielcie sie swoimi doświadczeniami.
U mnie to wyglada dokładnie tak samo, nie umiem określić stałych pór aktywności mojej córeczki wg mnie ona rusza się prawie cały czas 🤷🏻‍♀️ Jestem w 30t3d
 
Hej mam pytanie do was dziewczyny :) jestem w 30 tygodniu i ruchy czuje wyraźnie bardzo ale nie bardzo je widzę , znaczy brzuch faluje góra dół są jeszcze kopniaki nawet ale jak widziałam na różnych filmikach to dzidzie tak wypychają rączki i nóżki że jestem w szoku u mnie tak tego nie widać :( czy wszystko ok ?
 
Hej! Pomóżcie bo chyba mam paranoje. Jestem w trzeciej ciąży. Pierwsza zakonczyla się pozytywnie, druga poroniłam w 10 tc. Obecnie jestem w 17 tc. Jestem otyła - 102 kg, mam lekka cukrzycę ciążowa i lekka niedoczynność tarczycy. Cukrzycę leczę dieta a tarczycę tabletkami. Przez to, że jestem na diecie od początku ciąży trochę schudłam i teraz moja waga stoi w miejscu. Chodzi mi o ruchy dziecka. Jeszcze tydzień temu wydawało mi się, że już coś czuję, a teraz nic a nic i zaczynam się stresować. Wizytę mam dopiero za półtorej tygodnia, proszę uspokójcie mnie bo wariuje. Jak tę ciąże też stracę to już pasuje ze staraniem. ☹️
 
reklama
W 17 tc bardzo możliwe jest, że nie czuć ruchów płodu, ja poczułam pierwsze w 18 tc, a moje koleżanki dopiero około 20.
 
Do góry