reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

heja!
Moja dzidzia baraszkuje od rana. Jestem w 20 tygodniu - półmetek ;) Pierwsze bąbelki poczułam 5 stycznia. Do tego jeszcze smiesznie mnie łaskotało ;) Super uczucie. Czy tez lubicie oglądac sie przed lustrem? Ja uwielbiam oglądać sie z brzuszkiem ;)
Pozdrawiam
 
reklama
Uwielbiam głaskać się po brzuszku, a wczoraj po raz pierwszy poczułam "odpowiedź". Czuję ruchy od dwóch tygodni, ale pierwszy raz poczułam reakcję na dotyk. Może to przypadek, ale wolę wierzyć, że dzidzia ze mną rozmawia. Jestem zachwycona i zalewają mnie endorfinki :)

Zapraszam też na wątek RUSZA SIĘ w temacie MAJ 2005.
 
a ja tez juz cos czuje, wlasnie takie babelki, ktore pomalu przechodza od jednej strony do drugiej :D Moze to za wczesnie i z czyms myle, ale mnie sie wydaje, ze to jednak moj dzidziol. :D
 
Ja ruchy poczułam na początku tego tygodnia(17 tc) i zastanawiałam się czy to jest to co podejrzewam, ale jak powtórzyły się 5 dni z rzędu i ciągle mi towarzyszą to upewniłam się, że nie może to być nic innego.
Aż zdziwiona jestem ich częstotliwością, najczęściej odczuwam je kiedy siedzę lub leżę, ale na stojąco również.
Super uczucie :D
 
Jestem w 22 tygodniu, a malenstwo poczulam w 19, a teraz to juz zadne babelki tylko energiczne kopniaki. Mężowi też sie dostaje jak chce mi potrzymać rekę na brzuszku;)! Z jednej strony strasznie się cieszę, a z drugiej strony rozpoczęłam bezsenne noce, bo małe urządza sobie zawody pływackie między moimi zebrami!!
Pozdrawiam
Surykatka
 
Cześć kobietki!
Jak tam wasze maleństwa w brzuszkach? Dają już znać o sobie? Bo moja fasolka daje już znać o sobie. Narazie odczuwam tylko takie delikatne muśnięcia, jakby motyle fruwały tam w środku. Niesamowite wrażenia...
A jak jest z wami - odczuwacie już pierwsze nieśmiałe kopniaczki??
Pozdrawiam
 
Ależ ja Wam zazdroszcze. jestem w 19tc i na razie nic. Ale poczekam cierpliwie może moje dzieciątko po prostu jest bardzo spokojniutkie:) - mam nadzieje w takim razie że tak mu już zostanie:) i nie będzie dokazywać zaraz po porodzie:)
 
ania.q ja bylam w takiej samej sytuacji i w 19tc tez nic nie czulam, a od zeszlego tygodnia to moja dzidzia dala znac o sobie ze zdwojona sila i kopie teraz jak szalona :) Cierpliwosci na to cudowne uczucie warto poczekac, teraz dopiero czuje ze bede prawdziwa mamusia :)
Pozdrowionka
 
Wyboru i tak nie mam żadnego:), uzbroiłam się już w cierpliwość - kiedyś się przecież ujawni:). dziękuje za pocieszenie:)
Niewątpie że to cudowne uczucie....
 
reklama
Aniu.g.! Ja mam podobny problem, ale jestem już w 21 tygodniu ciąży i sama nie wiem co czuję. Czasami wydaje mi się, że odczuwam takie leciutkie "pacnięcia" od środka, czasami mam wrażenie, że kiedy przycisnę dłoń do brzuszka, to słyszę szybciutkie bicie serduszka mojego maleństwa. Nie są to żadne kopniaki i nie wiem, czy właściwie to co czuję, to są ruchy dzieciątka, czy tylko wymysł mojej zaniepokojonej wyobraźni. Strasznie się tym martwię, bo nie wiem czego mam się spodziewać (to moja pierwsza ciąża i jestem z tych "okrąglejszych modeli", a słyszałam że to może spowodować opóźnienie w odczuwaniu ruchów dziecka nawet do 22 t.c.). Mój lekarz kazał mi zapisać sobie datę pierwszych ruchów, a ja nie wiem jaką datę wskazać. Bo jeśli to jest to, o czym pisałam wyżej (te pacnięcia) to zdarza mi się to od dwóch czy trzech tygodni. Znajome pocieszały mnie, że kiedy ruchy się zaczną to będę wiedziała. A ja niczego nie wiem. Pozdrawiam!
 
Do góry