reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Ja zaczęłam czuć dość późno ruchy dziecka, może dlatego że to moja pierwsza ciąża była i jeszcze nie widziałam jak to wygląda wogóle taki kopniak dziecka:). Ale na sam koniec tak mocno potrafił mój szkrab kopać, że czasem miałam dość.
 
reklama
Witam serdecznie.

Pragnę zapytać doświadczone mamusie, czy to normalne, ze większość ruchów, kuksańców itp odczuwa się poniżej pępka lub na jego wysokości, a prawie w ogolę powyżej pępka czy pomiędzy biustem a pępkiem?

Jestem w końcówce 33 tyg ciąży, maleństwo podobno jest już ustawione główka do dołu.

Pytanie moje wiąże się z obawa, czy maleństwo nie ma przypadkiem problemów z nóżkami, skoro czuje jego ruchy u dolo, jak rusza raczkami, a nóżkami - chyba nie... albo może ciężko mi wyobrazić sobie pozycji embrionalnej, i kopniaki nóżkami są na wysokości pępka??
 
hmmm...według mnie właśnie na tej wysokości są one odczuwalne. chyba sporo zależy od budowy każdej kobiety, umiejscowienia łozyska. mi lekarz mowil, że to jak czujemy ruchy wlasnie zalezy od tego, jak sie lozyszko umiejscowi...
 
Ja zaczęłam czuć dość późno ruchy dziecka, może dlatego że to moja pierwsza ciąża była i jeszcze nie widziałam jak to wygląda wogóle taki kopniak dziecka:). Ale na sam koniec tak mocno potrafił mój szkrab kopać, że czasem miałam dość.
oj tak, najpierw czekamy, a potem mamy czasami tego dosc...moja pierwsza coreczka miala pod tym wzgledem niezly temperament...a druga jakby spokojniejsza ;)
 
Kochane czy wy tez tak macie,ze fasolinka raz rusza sie caly dzien i caly wieczor,a poten np.ma dwa-trzy dni lenistwa ze bardzo rzadko je czujecie?Xzy jest jakas norma ile ruchow dziennie powinno sie czuc,a kiedy zglosic do lekarza?U mojego gin ruchy liczy sie dopiero od 29 tyg i zapisuje na karcie.
2.Czy przez to,ze lozysko jest na przedniej scianie(NIE przodujace)to mozna slabiej odczuwac ruchy?
Juz sie sama pogubilam,bo usg mialam 31.10,a nastepna wizyta dopiero 12.12,a moj gin pow ze lozysko na przedniej scianie a na kartce zaznaczyl,ze na tylniej o_O
 
Moja koleżanka między wizytami jeździła do szpitala jednego pozniej drugiego bo uważała ze ruchów nie czuje. i wszystko bylo w porzadku
 
1. Tak, mój maluszek ma takie dni, że jest bardziej aktywny, a czasem ledwo go czuję. Zauważyłam, że np. jest to uzależnione od pogody i mojego samopoczucia (meteopatia). Ponadto pytałam ginekologa na ostatniej wizycie, czy mam się martwić, jak nie czuję ruchów maluszka, to powiedział, że na razie on jest mały i ma dużo miejsca na poruszanie się, dlatego niekoniecznie muszę cały czas czuć jego kopniaczki, czy wiercenie.
2. U mnie co prawda łożysko jest na tylnej ścianie, więc nie napiszę tego z autopsji, ale z tego co wiem, łożysko umiejscowione na przedniej ścianie może być swego rodzaju amortyzatorem ruchu dziecka.
 
Moje adhd też tak miało. Czasem po dwa dni po kilka (odczuwalnych) ruchów a na codzień jak Tazz diabeł tasmański:) I tak, kiedy łożysko jest na przedniej ścianie panie mogą nie czuć ruchów. Ze spokojem, bez paniki. Ale jak bardzo się stresujesz to ip bo nerwy też swoje robią. Lepiej już sprawdzić i stwierdzić, że to tylko panika niż żałować:)
 
U mnie tak jak u vadery-przy pierwszej ciąży i obecnie. Z ta roznia,ze lozysko teraz mam na przedniej scianie i ni cholery nie amortyzuje,no moze jakos tak troche mniej niz w pierwszej ciąży odczuwam w okolicach pępka :) reasumujac-dziecko tez czlowiek,raz ma dzien aktywny a raz lubi poleniuchowac. Nigdy mi nie przyszlo do glowy spisywac ruchy w ciazy, w ktorej nie ma do tego wskazan (stan zdrowia dziecka,matki),oszalalabym chyba :)
 
reklama
Do góry