reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o SZYJCE MACICY

nie martw sie ja miialam termin porodu na 7 wrzesien a podczas wizyty kontrolnej 25lipca okazalo sie ze mam juz prawie calkowice splaszczona szyjke macicy. Dostalam zwolnienie, bralam Fenoterol i Isoptin i lezalam plackiem w domu i dotrwalam do 38 tygodnia :)Takze zero stresu, uwazaj na siebie, duzo lez i bron Boze zadnych porzadkow, zakupow itp. Mnie az nosilo z nudow ale coz dobro dziecka ponad wszystko :)
 
reklama
Moja szyjka jest krótka od pierwszej chyba wizyty u gina. W tej chwili ma niecałe 20mm i na razie dalej sie nie skraca, bo podobno taką już mam z natury, za to powiększa się rozwarcie (1,5palca) i zrobiła się kompletnie miękka. Leków żadnych nie brałam, bo mi nie kazali. Parę, ale dosłownie parę razy no-spę. I nic sie nie dzieje, miałam się oszczędzać od 22 t.c., nie latać, wszystko powoli. Ale tak nie umiem, pracowałam do piątku i poza skurczami i parciem na szyjkę, jest ok. Dotrwałam do 37 tygodnia i liczę, że będzie jeszcze trochę :).
 
Mam pytanie odtyczace porodu.Od 2 miesiecy mam rozwarcie na 3 cm ( 38tc) oraz bardzo miekka szyjke i przez to zazywalam fenoterol.Obecnie go odstawilam.Moj lekarz mowi ze bede miala szybki porod wlasnie ze wzgledu na to rozwarcie i bardzo miekka szyjke.Czy to prawda?
 
Mhm... lekarze swoje, a natura i organizm swoje. Moja kolezanka tak miala (miekka, rozwarta szyjka, fenoterol i te sprawy), porod trwal 16 godzin ;-)
Wiec raczej dlugo...
 
Witam:) Mam pytanie do przyszłych mam:) Czytam sporo postów i widze ze dziewczyny naprawde sa "obcykane" w roznych kwestiach dotyczacych ciazy i problemach z nia wiązanych. Jestem obecnie w 36 tyg. ciąży i długość szyjki macicy na 3 cm (twarda) . Nie wiem kompletnie jakie sa normy w tych tygodniach? czy powinna byc krotsza albo bardziej miekka? Dziewczyny napiszcie słowko...
Kasia
 
Nie wiem dokładne jak to jest. Ja miałm szyjkę długą na 2,5 cm i też twardą. Dopiero pod sam koniec ciąży zaczęła się skracać.

 
Długość szyjki macicy jest zdaje się zależna od budowy anatomicznej każdej z nas. W czasie ciąży najważniejsze jest żeby była zamknięta i żeby sie nie skracała. Jeśli chodzi o końcówkę ciąży to też nie znam jakiś konkretnych wartości, ale myślę, że nie masz powodów do obaw. To że jest twarda to też dobrze. Twoje diecko ma przecież jeszce conajmniej dwa tygodnie na wyjście na świat. Czekaj cierpilwie i mam nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie.
Pozdrawiamy! Ola z Synusiem! ;D
 
reklama
też mam miękką szyjkę ujscie otwarte i fenoterol wchłaniam i mam nadzieje na szybki bezbolesny poród - marzenia :):):)
 
Do góry