reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki testu obciążenia glukozą 50g

Nieistotna

Grudniowa Mama'06 Terminator
Dołączył(a)
23 Kwiecień 2006
Postów
3 459
Pomimo ze badanie obciazenia glukozą wykonuje sie w 24-28tc moj gin skierowal mnie na nie w 14tc..
pomimo ze wyniki byly zle jak do tej pory nie zrobil nic w kierunku sprawdzenia ewentualnej cukrzycy ciazowej
Moje wyniki 50 g robione na czczo 77 po godzinie 183

Jakie sa Wasze wyniki?
 
reklama
ja mialam 137. Tez za wysokie (norma jest 70-110) i lekarz tez nic nie zrobil, nawet nic nie powiedzial...:/
Pozdrawiam
 
Powinnaś zrobić test obciążenia glukozą 75 g. Nie czekaj, bo nieleczona cukrzyca może być dla dzieciaczka niebezpieczna
 
Czy wynik 77 był robiony na czczo tego samego dnia?
Ja miałam badany cukier po obciążeniu glukozą po 2 godzinach. I z tego co wiem to wszystkie moje kupele też. Być może 1 godzina to zbyt krótko, żeby poziom cukru zaczął spadać.
Jednorazowo wysoki wynik nie musi nic strasznego oznaczać. W każdym razie nie czekaj zbyt długo z kolejnym badaniem. Cukrzyca w ciąży to nic dobrego, ale łatwo nad nią zapanować (pod warunkiem, że się wie że się ją ma).
 
Nocka pisze:
ja mialam 137. Tez za wysokie (norma jest 70-110) i lekarz tez nic nie zrobil, nawet nic nie powiedzial...:/
Pozdrawiam
jeśli robiłaś po godzinie od wypicia, to norma jest do 140, więc Twój wynik jest jak najbardziej w normie! Ja miałam 141 i lekarz powiedział, że to jest ok, że powód do zmartwienia pojawia się dopiero przy wyniku ok 160
 
reklama
Do góry