reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zmiany w piersiach

Dołączył(a)
29 Styczeń 2008
Postów
3
Czesc przyszle mamusie,

Mam nadzieje ze mozecie pomoc, w jednej z piersi sutek zrobil sie twardszy i wyczuwa sie w nim cos w rodzaju takiej powiekszonej kulki, czuc rowniez lekki bol podczas dotyku...trwa to dopiero drugi dzien, ale bardzo mnie niepokoi....jestem w 35 tygodniu ciazy. Czy mialyscie podobne problemy? czy jest to cos z czym powinnm sie szybciutko udc do lekarza?

Pozdrwaiam goraco!! i z gory dziekuje z odpowiedz.

martuniia
 
reklama
W czasie ciązy w piersiach zachodzą zmiany, mogą boleć, może pojawić się siara nawet już około 20 tygodnia, róznie to bywa ....u mnie w czasie ciąży sutki bardzo się zmieniły, powiększyły się bardzo i czasem twardniały ....

Nie wiem jednak co masz dokładnie na mysli pisząc o tej "kulce" :confused: prawdopodobnie piersi się przygotowują do produkcji mleczka, ale cięzko postawić diagnozę przez internet ;-):-)

Najlepiej dla pewności i dla uspokojenia swoich obaw idź do swojego gina, niech obejrzy.

Będzie dobrze. Nic się nie martw.

Pozdrawiam ;-)
 
Serdecznie dziekuje za odpowiedz :-) Chcialam sie tylko troszku uspokoic, mam wizyte w czwartek u poloznej to sie zapytam co i jak...wiem ze piersi przechodza duze zmiany...ale ja panikara jestem no i sie przestraszylam :tak:

pozdrwiam serdecznie
 
Dziewczyny wiecie może coś na temat zmian w piersiach? Chodzi o to, że ja nie obserwuję u siebie typowych zmian w piersiach. Nie są ani zbytnio obrzmiałe, ani bolesne i troch mnie to niepokoi, dlatego, że lekarz powiedział, że jeśli będą takie jak po miesiaczce czyli "sflaczałe" jak to określił, to źle rokuje ciąży.A może jeszcze za wcześnie na zmiany w piersiach? Jestem 6 tyg. ciąży. Proszę o odpowiedź.
 
Kochana to dopiero 6 tydzień, nie stresuj się, zmian jeszcze może nie być, każda kobieta reaguje inczej, ja w tak wczesniej ciąży żadnych zmian nie widziałam, a lekarz swoją drogą jest głupi :wściekła/y:że Ci mówi takie rzeczy :no:
Zalecam spokój i nie zamartwianie się, życzę powodzenia :tak::-D:-)
 
Anusia ! Po pierwsze to nie denerwuj sie ! po drugie to zmień lekarza !
Lekarz badając piersi , rozpoznaje czy w twoim organiźmie jest odpowiednio dużo hormonów ciążowych piersi są powiększone, bolące lub napiete , jeśli nie obserwujesz u siebie tych objawów ani mdłości , być może masz za mało hormonu. Ja tak miałam. Lekarz zapisał mi luteinę i jest ok ! Czasem zapisuja Duphaston ( 10 razy droższy od luteiny ) to też pochodna progesteronu tyle że sztuczna i nie refundowana, luteina jest naturalna. większość moich koleżanek brała jedno lub drugie. To nic strasznego , ale radzę Ci kochana idź do innego lekarza , niech ci zrobi usg , żeby zobaczyć jak rozwija się ciąża , i koniecznie powiedz mu to co powiedział ci tamten lekarz , to pewnie zapisze ci luteinę . Trzymam kciuki żeby było ok !:tak:
 
Mnie się piersi zaczęły zmieniac bardzo szybko. Już w parę dni po zapłodnieniu zaczęła z sutków wypływac przezroczysta substancja, a piersi stały się straszliwie obrzmiałe, piekące i myślałam, że mi odpadną. Nigdy wczesniej, ani przed okresem, ani po nic się z nimi szczegolnego nie działo.

Potem zaczęły rosnąc. I tak z miseczki AA doszły już do C i dalej rosną..Jestem tym zszokowana, bo byłam płaska jak deska a teraz mam 'cyce jak donice'..

Zmieniły się nie tylko brodawki, ale tez otoczki, ktore się zrobiły wielkie, nakrapiane i sutki przypominają takie wyciągnięte smoczki. Oczywiscie ciągle z nich leci siara.

Poczatkowo faktycznie tez miałam cos w rodzaju kuleczkowych zgrubien w sutkach, ginka wtedy powiedziała, ze to normalne, bo sie udrażniają przewody mleczne. Nie wolno tylko wtedy tego ściskac, ani przy tym majdrowac, bo moze dojsc do zapalenia.

Anusia, lekarz wnioskujący Twoje zdolnosci do karmienia po wygladzie piersi w tak wczesnej ciazy jest calkiem nietrafiony!
 
reklama
Czy na początku ciąży piersi bolą przez cały czas tak samo, czy są dni kiedy bolą mniej? Dziś zauważyłam, że są mniej wrażliwe na dotyk, no i oczywiście się martwię...
 
Do góry