reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska - Dieta karmiącej mamy :-)

reklama
December chętnie wypróbuję ten przepis, tym bardziej że ja nie przepadam za rybami i "wchodzą" mi tylko takie z sosami, serem itp. a ryby jeść trzeba :tak:


Na ogólnym już pisałam, że zrobiłam ten blok czekoladowy wg przepisu młodak i naprawdę polecam, zwłaszcza dla słodko- i czekoladożerców takich jak ja :-p Następnym razem dam chyba jednak ciut mniej cukru :tak:
 
Mikstura przyspieszająca poród

1/2 litra soku brzoskwiniowego + 3łyżki stołowe oleju rycynowego + 3łyżeczki olejku migdałowego (do ciasta) + 3krople werbeny pospolitej + szklanka szampana (wszystko razem zmieszać i wypić) !!!
 
Kruche ciasto - na szarlotkę lub z innymi owocami

35 dkg mąki
10 dkg cukru
1 jajko całe
15 dkg masła/margaryny Kasi
2 łyżki smalcu
1 mały proszek do pieczenia
1 mały cukier waniliowy

Wszystko zagnieść w misce. Wstawić do lodówki, żeby stężało - gdy nie mam czasu wstawiam do zamrażarki.
Wyjąć, najlepiej pokroić na plasterki i ułożyć na wysmarowanej i wymączonej blaszce.
Na to owoce.

Wersja z szarlotką:
Obrać jabłka i pokroić w plasterki. Ułożyć na cieście, warstwy zasypywać cukrem i cynamonem - na oko. Wiadomo, jabłka zmniejszą objętość, więc duuuużo:)

Wersja ze śliwkami:
Najlepiej, gdy jest duuużo owoców więc ja układałam tak, że jedna zachodziła na drugą, prawie stały.

Owoce posypać kaszą manną - podobno łapie sok. Można pewnie to olać;)

No i jeszcze obowiązkowo kruszonka:
1 szklanka mąki
0,5 szklanki cukru
resztka margaryny

zagnieść powinna się ładnie kruszyć. Jeśli nie to dodać trochę mąki.
Posypać owoce.

Ja piekę w 200 stopniach ale to najlepiej na oko każdy sobie. Ma być zarumieniona kruszonka. jeśli jest to już.
Na pewno na środku piekarnika, żeby spód równo się upiekł. Ok godziny.

Ja wyjmuję od razu i studzę na tyle, żeby sie dało jeść. Pyszne na ciepło - do tego lody waniliowe... :-):-):-)

Jeszcze jest wersja taka, żeby upiec samo ciasto i posypać na to owoce sezonowe (agresty, porzeczki itd). I np zalać galaretką. No ale to musi zastygnąć więc dłużej trwa.
 
To ja wrzucę przepis na szarlotkę dla mam którę muszą zrezygnować z nabiału i jaj:)
Składniki:
500 g mąki (u mnie pszennej)
1 niepełna szklanka cukru
1/2 szklanki wody
1/.2 szklanki oleju
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy
3 jabłka
2 łyżki otrębów pszennych
dżem brzoskwiniowy do posmarowania wierzchu

Mąkę przesiać przez sitko. Dodać pozostałe składniki i zagnieść ciasto. Wyłożyć na stolnicę i rozwałkować. Wyciąć koło wielkości blachy . Ułożyć na blasze, posypać otrębami pszennymi. Jabłka zetrzeć na tarce i wyłożyć na cieście. Pozostałą część ciasta rozwałkować i wycinać paseczki, które można ułożyć na wierzch ciasta, tak, aby powstała krateczka. Piec w piekarniku ok. 50 minut w temp. 200 st. 10 minut przed końcem pieczenia, posmarować ciasto 1-2 łyżkami dżemu.

Ja piekę ją w tortownicy. Pychota...
 
Mlodak sorki nie wchodziłam tu nie zauważyłam. Mam taką standardową dużą blachę prostokatna. Nie ma to tak znaczenia bo jeśli będzie za mała to Ci zostanie ciasto sądzisz na następną. Moja jest naprawdę duża a i tak taką resztę gdzieś zawsze ugniatam. Wszystko na wyczucie:-)
 
Do dziewczyn odchudzających się i NIE karmiących piersią :-)

4min ciasto z mikrofali :-D

Znalazłam je na jakimś forum dukanek :tak:

Jak zrobić:
Do pojemnika nadającego się do mikrofali dajemy:
1 jajko
2 łyżki płatków owsianych (najlepiej zmielonych)
2 łyżki niskokalorycznego serka homogenizowanego/jogurtu (ja kupuję taki 175g)
1/2 łyżki kakao (mozna dodać też kawę rozpuszczalną dla smaku)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2-3 zgniecione tabletki cukru w tabsach / brązowego cukru

Wszystko wymieszać i wstawić na ok. 4 min do mikrofali. Po wyjęciu ostudzić i przeciąc ciasto na pół i w środek dać resztę serka/jogurtu. Można dodać jagody, maliny..Pyszne i niskokaloryczne a co najważniejsze bardzo szybkie :-D


(nie dla karmiacych, bo używam tabletek zamiast cukru, przy brązowym cukrze jak najbardziej :tak:)


pic2.jpg

Smacznego :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Verita nie dla karmiących i nie posiadających mikrofali :-p
Ja nie mam niestety :sorry2: Można to jakoś w piekarniku upiec?
 
Do góry