reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta- New Mayo Clinic

W

wyjatkowaonaa

Gość
Witam. :-)
Niestety nie znalazłam nigdzie jakiegos forum gdzie mogłabym się dzielić relacjami/ przepisami i wrażeniami po diecie New mayo clinic więc mam nadzieję ,że znajdą się jakieś mamy chętnę do diety lub które na niej były.:tak:

Dietę dostałam od znajomej która na niej schudła i jej znajomy też(wcześniej nazwy nie znałam).Oto jakie jest menu tej diety i zalecienia. :tak:


Śniadanie
1 grejpfruta lub 1 szklanki niesłodzonego soku grejpfrutowego,
2 jaja w dowolnej formie,
2 plasterki bekonu lub innej wędliny wieprzowej.
Obiad
1 grejpfruta lub 1 szklanki niesłodzonego soku grejpfrutowego,
sałata, mięso w dowolnej formie i dowolnej ilości.
Kolacja
1 grejpfruta lub 1 szklanki niesłodzonego soku grejpfrutowego,
sałata, mięso w dowolnej formie i dowolnej ilości lub ryba (bez panierki i bez mąki),
warzywa w dowolnej formie, zielone lub czerwone, można je przyrządzić na ciepło z dodatkiem masła i dowolnych przypraw.
Przed snem
1 szklanka soku pomidorowego lub chudego mleka (max. 0,5% tł.)
 
Wśród warzyw najlepiej spożywać:
· sałatę,
· brokuły,
· pomidory,
· paprykę,
· zielony ogórek,
· rzodkiew,
· szpinak,
· czerwoną lub zieloną cebulę,
· zieloną fasolę,
· marchew,
· buraki.
Wskazania ogólne:
· każdy posiłek spożywaj do syta,
· nie rezygnuj z bekonu i sałaty na śniadanie,
· zredukuj ilość spożywanej kawy do max. 3 filiżanek dziennie (najlepiej bezkofeinową),
· nie podjadaj między posiłkami,
· nie jedz deserów, chleba ani żadnych produktów mącznych,
· nie dodawaj białych warzyw (ziemniaki, cebula, seler, kalafior, pietruszka),
· jedz ile chcesz – ilość mięsa, sałaty i warzyw możesz zwiększyć 2 lub 3 krotnie,
· nie jedz owoców,
· możesz dodawać masło lub olej do warzyw.

Informacje dodatkowe:
Dieta całkowicie eliminuje cukier, w tym skrobię. Po 12 godzinach głodu glikemicznego uruchamiane zostają zapasy tłuszczu w organizmie. Proces ten każdorazowo wspomaga owoc grejpfruta. Nie należy spożywać innych owoców (ze względu na zawartość fruktozy), ani kofeiny, gdyż działa ona hiperglikemizująco, hamując jednocześnie spalanie tkanki tłuszczowej.
Szklanka wskazanego napoju przed snem dostarcza niezbędnych organizmowi elektrolitów. W trakcie diety należy pić wodę mineralną w ilości min. 0,5 litra na dobę. Mięso i warzywa można przygotowywać w dowolnej formie z dodatkiem masła lub oleju oraz dowolnych przypraw, jednak bez panierki i mąki.
Nie spożywać białego pieczywa! W przypadku „chęci na słodkie” można zjeść specjalne produkty cukiernicze oznaczone napisem „Dla diabetyków”.
Każdorazowe spożycie cukru w dowolnej postaci hamuje procesy spalania tkanki tłuszczowej na około 20 godzin.
Dietę należy stosować 12 dni, następnie 2 dni przerwy i w razie potrzeby powtarzać cyle 12 – dniowe z 2 – dniowymi przerwami.
Przez pierwsze 10 dni spodziewany maksymalny ubytek masy ciała sięga 4 kg, po kolejnych 5 dniach 2 kg, a następnie 1 1 kg co 4 dni. Po upływie 2 1 miesiąca można stracić do 20 kg.
Szpit. Klin. Im. J.Banacha w W-wie Karwio OIOM


 
 
Powszechne błędy, których należy unikać:
1. zauważ, że 14 – dniowa dieta nie zawiera żadnych owoców, pieczywa, produktów zbożowych, warzyw zawierających skrobię, nabiały. Z wyjątkiem sera, śmietany i masła.
2. Unikaj produktów dietetycznych, chyba, że oznakowanych „Bez węglowodanów”. Większość tego typu produktów przeznaczona jest do wykorzystania w diecie ubogo tłuszczowej, nie zaś ubogo węglowodanowej.
3. Napis „Bez cukru” nie wystarcza: musi być oznaczona zawartość węglowodanów węglowodanów tylko tym należy się kierować.
4. Wiele produktów, których normalnie nie uważa się za jedzenie, takich jak guma do żucia, syrop lub pastylki na kaszel, zawierają cukier lub inne kaloryczne substancje słodzące i dlatego należy ich unikać.



Od piątku ma zamiar przejśc na tą dietę ale brak mi pomysłów:confused2: na przygotowanie mięsa:sorry:.
Mam nadzieję,że znajdzie się ktoś kto będzie ze mną się odchudzał:-).
 
reklama
Dietka fajna, ale obawiam się, że może powodować efekt jojo... No, chyba że masz zamiar tak, za przeproszeniem, do usr**ej śmierci jechać ;P Jeżeli ktoś lubi grejfruty, to myślę, że da radę :) Ale jak nie, to cienko to widzę. Ja pozostaję na diecie diamondów, chociaż ostatnio miałam przerwę ze względu na zdrówko ;P Ale powodzenia życzę i trzymam kciuki ;)
 
Grejpfruty lubię, miesko też. :-)Zastanawiam się tylko nad tym np. skad wziąc sok bz cukru? Dziś byłam w sklepie niestety każde mają cuker chciaz napis "BEZ CUKRU".Zostaję chyba wyciskanie soku. Jest napisane ,że ma 19g węgolowadnów na 100ml ;/
 
grejpfruty bardzo lubie ale na tej diecie szybko by mi obrzydły. Dietka ogólnie wygląda na przyjemną ale ja jednak wole Dukana. Sprawdza sie i można jeść pyszne jedzonko.
Powodzenia.
 
Dla mnie bardzo podobne do diety south beach, którą z powodzeniem stosowałam (schudłam na niej jakieś 15 kg i nie przytyłam ale też zostałam przy jej zaleceniach) generalnie opłaca się nie jedzenie węglowodanów. W ciąży też nie jadłam cukrów ze względu na cukrzycę i też chudłam tylko mniej ale wtedy nie chodziło o chudnięcie tylko racjonalne odżywienie dzidziusia:)
Jedyna różnica to ta szklanka soku grejpfruta.
Od jutra zaczynam dietę ubogą w węglowodany (niestety bezwęglowodanowa się nie udaję ze względu na tryb życia)
Mam w planie na śniadanie zjeść płatki owsiane z mlekiem (węglowodany ale dobre:)
w pracy sałatka z kurczaka (już czeka w lodówce)
obiadokolacja - pulpety cielęce z warzywami

U mnie najgorzej z tymi śniadaniami bezwęglowodanowymi. Nie mam na nie pomysłu. Nie mogę jeść codziennie dwóch jajek - ostatnio tak robiłam i rozwaliłam sobie wątrobę. To jednak ogromna porcja cholesterolu. Po prostu po tylu jajkach mi niedobrze. Próbowałam jeść serki wiejskie z pomidorami, zupy jarzynowe ale to wszystko psuje mi poranne samopoczucie:)
Może masz jakieś pomysły...

No i powodzenia życzę
 
Co do jajek nie mam pomysłu:zawstydzona/y:, na dodatek nie mozna sobie urozmaicić 2 jajka plus bekon:-( także jajecznica codzinnie będzie.

A co z tym grejpfrutem. Tzn. wyczytałam ,że ma 9,5g na 100ml węglowodanów w tym cukry 9,5g to cukier. Zadne z soków nie mają tego 0g . WIęc mam kupić sok czy wyciskać?Przecież w wyciskanym też są jakieś cukry.
 
ja olewam tego grejpfruta bo to cukier sam.
Dziś jakoś na śniadanie przełknełam jajo na twardo i kiełbaskę cielęcą no i pomidorek coś dobrego musi być :)
Oj zdeterminowana jestem muszę schudnąć przed następną ciążą:)
 
Niby napisane jest żeby własnie wypić sok z niego bo to pomaga tylko ja jeśli właśnie cuker jest? :baffled:
 
nie no wiem że napisane ale ja bez grejpfruta schudłam 15 kg więc się tego trzymam. [BWyjątkowa mamo może pij ten sok i zrobimy eksperyment :)
A dlaczego czekasz do piątku- zacznij dziś będzie raźniej:)
 
reklama
Dziewczynki, sorry, że się wtrącę, ale odrobina cukru musi być. Bo jeszcze w jakąś anemię wpadniecie. Nie można przesadzac z białkiem, bo to bardzo niezdrowe i może wam wykończyć nerki. Dla przykładu na diecie Dukana własnie białko jest w roli głównej i wiele ludzi już sie przejechało. To nie dieta dla każdego i ostatnio gdzieś czytałam, że stosowanie jej dłużej niż 3 lata może być bardzo szkodliwe dla wątroby i nerek właśnie. W zasadzie żadna dieta nie daje pewności, że nie przytyjemy potem (efekt jojo), dlatego powinniśmy wybrać taką, która nie będzie dla nas uciążliwa. Poczytajcie sobie np o tej diecie diamondów. Ja jestem na niej już... hmmm... Od października chyba (z przerwą dwutygodniową) i nie dość że schudłam ładnie, cerę mam o niebo lepszą, więcej energii, to jeszcze świadomie mogę ją stosować do konca życia, bo dla mnie nie jest uciążliwa. Także nie eliminujcie tego grejfruta z tej diety, bo troszkę cukru musi być. Poza tym owoce właśnie poprawiają nam cerę :) I trzymam kciuki za dalsze chudnięcie :)
 
Do góry