reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Głód - co jeść żeby nie przytyć

Głodówki obniżają metabolizm i potem jest jojo. Dobrze jest jeść rzeczy pełnoziarniste które rozpychają się w żołądku :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dokładnie, głodówka uczy organizm magazynowania tłuszczów i innych produktów przemiany materii żeby mieć zapasy na przyszłość, a potem wystarczy zjeść cokolwiek i wszystko od razu się odkłada :-( produkty bogate w błonnik zawsze są dobre, a ostatnio słyszałam o selerze :-) podobno ten korzeniowy jak i naciowy ma wiele zalet, nie tylko odchudzających itp. i można go jeść na tysiące sposobów, trzeba jednak uważać aby nie przesadzić bo zbyt duża ilość selera może powodować reakcje alergiczne na słońce :-(
 
Jak zajmuję się pracą lub czymś co "pochłania mnie" na maksa to zapominam o głodzie, a jadam w taki sposób by jeść gdy czuję głód, powoli pałaszuję i słucham żołądka czy już się najadł. Odkładam talerz zaraz po tym, gdy ocenię, że przestaję czuć głód. Nie przejadam się.
 
Ja wzbogacam dietę o soki, bo jednak te ze sklepu są sztuczne na maksa ;) A poza tym przegotowane warzywa i owoce tracą, niestety, większość składników, a ile można zjeść świeżych naraz? ;p Ja kocham warzywa i owoce, ale kto zje kilogram pietruszki? :D Ostatnio kupiłam wyciskarkę Hurom, jedną z tych Wyciskarki do soku firm Champion, Hurom, Angel, Green Star, Omega - bardzo dobrze się sprawdza, wyciska sok z mięty, jagód, z czego tam się zachce ;p
 
Ja uważam, że jeśli się zjada posiłek co 3 godziny to w pewnym momencie uczucie głodu przechodzi. Problem u mnie jest z kolei taki, że bardzo rzadko mam też poczucie sytości. Ale coś za coś. Waga spada :)))))
 
reklama
no tak, tylko trzeba wiedzieć jakie jeść te posiłki, żeby nasze zapotrzebowanie zaspokoiły na składniki odżywcze oraz aby były na tyle "duże", żeby być najedzonym. Bo na przykład banan co trzy godziny to dla mnie żaden posiłek.
 
Do góry