reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piwo a ciaza

ja jestem bardzo alkoholowa ale nie wypiłam nawet łyczka karmi w ciązy... nic a nic...
taka twarda byłam... stawka jest za wysoka bo chodzi o dzieciątko!

nawet teraz gdy karmie juz coraz mniej bąbla, bo w nasze zycie wchodza juz inne pokarmy to łyka piwka wezme ale wiecej nie wezme, bo sie boje...

jest czas na dziecko albo jest czas na picie....
 
reklama
Kobietki kochane mam pytanie. Czy dałybyście noworodkowi lub niemowlakowi od czasu do czasu kilka łyków piwa lub wina? Jasne że nie prawda. To jest dokładnie to samo. Alkohol przenika przez łożysko w każdej ilości. Nawet kilka kropli może u dziecka spowodować upojenie a nie wspominam już o skutkach poważniejszych. Nie ma absolutnie żadnej bezpiecznej ilości NIE MA. Jak kochacie te swoje "fasolki" to nawet nie ma o czym gadać. Ja mam dwoje dzieci i również lubię czasami wypić piwo, wino lub drinka ale w okresie ciąży nie wolno. A lekarzom, którzy mają takie teorie to chyba należałoby odebrać dyplomy.
 
Ja osobiście nie piję w czasie ciąży wogóle - chociaż przed to bardzo często i w różnych ilościach. Jednak nie ma co straszyć i demonizować. KARMI - 0,5% alkoholu - wątpię, żeby to nawet do dzidziusia doleciało. Więcej alkoholu wpowstaje w nas po zjedzeniu jabłek albo winogron - które naturalnie fermentują. Albo niektóre batoniki czekoladowe?
 
odkąd lekarze potwierdzili na 100% moja ciążę juz nie myślę jakie ilości i czego mogą zaszkodzić, poprostu odstawiłam wszystko i juz nie mam zachcianek nawet na piwko "karmi", dzidzia jest dla mnie całym światem - ja i moje wybryki sa na drugim planie,
pozdrowionka
 
Za moją kumpelą w okresie ciąży strasznie chodziło spróbowanie jabola.Nigdy tego specyfiku nie kosztowała ale wydawało jej się że to jest właśnie to czego jej teraz potrzeba,no i kupiła sobie butlę ale wystarczyło że otworzyła zamoczyła język i poczuła się spełniona.

Ja przez cały okres ciąży wypiłam jedynie dwa łyki szampana w sylwestra.
 
urodzilam 2 dzieci z karzdym pilam piwo bo malam chore nerki nawet lekarz mi to zalecil wiec uwarzam ze piwo w ciazy to naprawde nic zlego dziewczyny jesli macioe ochote nie odmawiajcie sobie
 
Jestem młodą mamą (mam niespełna 21lat) jak niektórzy mówią pewnie głupią i może mam fiu bździu w głowie ale teraz w ciąży na piwo nawet nie patrze, papierosy odstawiłam jak tylko sie dowiedziałam, i żałuje każdego dymka, każdego łyka piwa z okresu ciąży kiedy jeszcze nie wiedziałam o fasolce... Dla mnie pytanie "jak myślicie czy można" jest bez sensu bo przez te kilka miesięcy można sobie odmówic alkoholu dla zdrowia dziecka... i bardzo podoba mi sie hasło
NIE PIJĘ ZA JEGO ZDROWIE tego sie trzymam i trzymać będe, bo dziecko jest dla mnie najważniejsze, a na zachciewajki typu piwo jeszcze będe miała czas, i przedewszystkim wszędzie dudnią że do dziecka dociera tyle samo % alkoholu co do matki z tym że na dziecko działa on mocniej i dłużej!!!:wściekła/y:
 
urodzilam 2 dzieci z karzdym pilam piwo bo malam chore nerki nawet lekarz mi to zalecil wiec uwarzam ze piwo w ciazy to naprawde nic zlego dziewczyny jesli macioe ochote nie odmawiajcie sobie
Gratuluję poczucia humoru......:baffled:
Są inne poza alokholem sposoby na płukanie i poprawę pracy nerek. Piwo to dokładnie taki sam alhohol jak w wódce tylko w mniejszym stężeniu. Popieram Kasię1978, poczytaj sobie trochę o FAS...
I nie zachęcaj na forum do picia alkoholu w ciąży.....
 
reklama
KasiaF87-Nigdy nie daj sobie wmówić że jesteś głupia tylko dlatego że masz 21lat.Jak widać nawet kobiety które maja za sobą dwie ciąże i zapewne więcej lat niż ty są nie do końca rozumne jak uważają picie piwa za nic takiego.Popieram fifi trixibell i kasię1978.
 
Do góry