reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piwo a ciaza

:szok: jestem przerażona że piszecie że jedno piwko można,przecież piwo to też alkohol ,a nasze rozwijające się dzieci są bardzo wrażliwe na etanol,szczególnie ich układ nerwowy,jestem naprawdę w szoku :szok:że niektóre z was pozwalają sobie na to.Poczytajcie sobie o FAS.

Masz racje Michalina! ani grama alkoholu. Ja w czasie ciązy nie piłam nic, chociaz miałam straszna ochotę na piwo (to juz pod koniec ciąży, a piwa nie cierpię).
Przerażające jest to, że mało się mówi o szkodliwości picia w ciązy. Mało wiedzą członkowie rodzin i -o zgrozo!- same ciężarne.
Lepiej zacisnąć zęby (jak ktoś musi) i przeczekać te kilka miesięcy, niż później sobie wyrzucac do końca życia, jesli dziecko urodzi się z FAS. Zresztą za natura nie trafisz: jedna wypije lampkę wina i urodzi dziecko z FAS a druga będzie pic całą ciążę i nawet nie skapnie sie kiedy urodziła zdrowiutkiego bobasa.
Po porodzie- proszę bardzo.
Ja karmię piersią i lubię sobie teraz wieczorem jak Ludzik śpi wypić kieliszek nalewki- tak dla zdrowia;).

Pozdrawiam Mamuśki:)
 
reklama
Witam. Jestem studentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Czy zechciałyby Panie wypełnić moją ankietę (21 pytań) i wspomóc mnie tym w pisaniu pracy magisterskiej? Temat mojej pracy to: Rozpowszechnienie picia alkoholu wśród kobiet w ciąży oraz ich wiedza na temat negatywnego wpływu alkoholu na rozwój dziecka w okresie prenatalnym. Ankietę wysyłam na maila zainteresowanym Paniom w ciąży. Moj adres: kasia-bogucka@tlen.pl
 
Spożywanie alkoholu w ciąży to temat dość kontrowersyjny. Postanowiłam w ramach pracy maigisterskiej przyjrzeć sie temu zjawisku. Jeśli Panie bedące w ciąży poświeca chwilę by wypełnic krótka ankiete będę bardzo wdzięczna. Z osobami zainteresowanymi chętnie podzielę sie wynikami badań.
Pozdrawiam
kasia-bogucka@tlen.pl
 
Popieram swoją przedmówczynie przeciez alkohol jest kategorycznie zabroniony kazdy argument na to by napic sie chociaz łyka alkoholu jest zły! dla mnie jest to bardzo nieodpowiedzialne pomyślcie o tych bezbronnych maluszkach....
 
moim zdaniem możesz nic ci się nie stanie . Ja sobie wypiłam piwko ale pod koniec ciąży i nic mi się nie stało. Małe piwko nie zaszkodzi.
 
Wiadomo, że lepiej unikać, ale piwo, które ma 2-3% raczej szczególnie nie zaszkodzi. Podobną ilość alkoholu ma kefir, ogórki kiszone czy chleb na zakwasie, a nie słyszałam by ktoś zabraniał jeść takich rzeczy.
 
reklama
Stary, odgrzebany temat. Jak zwykle nie jestem radykalna, tak w tej kwestii wręcz przeciwnie. Żadnego alkoholu jeśli jesteśmy w ciąży. I kropka.
 
Do góry