reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bilans dwulatka

Katka

Użyszkodnik ;)
Dołączył(a)
5 Styczeń 2005
Postów
2 710
Miasto
zakorkowany Poznań..
W przyszły wtorek (mam nadzieję, wreszcie jesteśmy zdrowe) idziemy na bilans dwulatka.Czytałam w prawdzie w jakimś poradniku jak to powinno wyglądać, ale jestem ciekawa jak to wyglądalo u Was w rzezcywistości.Jakie lekarze zadają pytania, jak badają?
Podczas niedawnej wizyty u pediatry, lekarka wykryła u Zuzi jakieś szmery w sercu.Mamy się im ,,przyjżeć" własnie min.podczas tej najbliższej wizyty.Czytałam kiedyś,że u dwulatków często zdarzają sie takie szmery i ma to związek ze wzrostem, i czesto są nie groźne. Czy podzielacie to zdanie, albo wiecie ciś na ten temat?


Pozdrawiam_Katka
 
reklama
Cześć Katka.
U nas bilans nie wyglądał tak, jak to opisują w poradnikach. Już na samym początku wiedziałam, że to nie będzie tak jak ja sobie to wyobrażałam...
Na początek mierzenie i ważenie. Później pielęgniarki pytały się czy Gaba dobrze słyszy i widzi. Ja odpowiedziałam żartem, że widzi i słyszy co chce.
Później pediatra ją badała. Standardowo. Osłuchała płucka, oskrzela, serduszko, węzły chłonne. Zajrzała do buźki i policzyła ząbki. Kazała przejśc się Gabci aby sprawdzić jak stawia nóżki. A Gaba naj na złość wtedy powłóczyła nogami jak najlepiej umiała...
Ogólnie obejrzała z góry na dół.
I to wsio.
Też słyszałam, że szmerki mogą występować przy szybkim wzroście. Poprostu serduszko nie nadąża pompować krwi w odpowiednim rytmie i często zdarzają się też arytmie serca. Ale to przejściowe.
Mam nadzieje, że u Was tak będzie.
Buziaczki dla Zuźki.
 
SŁowiczek,dzięki za odpowiedź.
Jesteśmy po bilansie,moje wrażenie, a idź w cholerę.....Do gabinetu weszłysmy 25 minut po czasie(bo lekarka pomiedzy pacjentami przyjęła 2 przedstawicieli). A caly bilans trwał 5 minut.Zważona i zmierzona Zuzia zostala przed badaniem lekarskim,lekarka osłuchala płuca, oskrzela, sprawwdziła jak mała srawia stopy i wszystko.Ponieważ już wcześniej słyszala szmery na sercu, osłuchala je równiez, i powedziala ,że w ciągu najbliższych 6 m-cy skieruje Zuzię do kardiologa (przed ukończeniem 3 roku życia).Są to jakieś szmery czynnościowe i temat również skonczony.

Dzięki za buziaki dla Zuzi.
Całusy dla Twojej słodkiej dwójeczki.
 
Do góry