reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książki, które warto przeczytać ...

hogata

czerwcowe mamy 2005
Dołączył(a)
10 Grudzień 2004
Postów
3 865
Miasto
Szczecin :)
Porządzę się i zakłądam wątek. Moze liste zróbmy książek które polecamy.:-)

1. "Czerwony namiot" Anita Diamant
2. "Pięć osób, ktore spotykamy w niebie" Mitch Albom
3. "Harry Potter" J.K. Rowling
4. "I nie było już nikogo" Agatha Christe
5. "Śniadanie u Tiffany'ego" Truman Capote
6. "Samotność w sieci" Janusz L. Wiśniewski
7. Wszystko Joanny Chmielewskiej :-)
8. "Czekolada" Joanne Harris
9. "Dziewczyna z perłą" Tracy Chevalier
10. "Różowe tabletki na uspokojenie" Krystyna Janda
11. "Rosyjski kochanek" Maria Nurowska
12. "Awokado z krewetkami" Małgorzata Feldy
13. Cała seria Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz (włąsnie wyszła najnowsza
" Czarna polewka")
 
reklama
Dorota Terakowska "Tam, gdzie spadają anioły", "Poczwarka" (dają do myślenia, ale dobrze się czyta)
Robin Hobb trylogia fantasy: "Uczeń skrytobójcy", "Królewski skrytobójca", "Wyprawa skrytobójcy" oraz trylogia kolejna: "Misja błazna", "Złoscisty błazen", "Przeznaczenie błazna" (ekstra!!!)
Philip Pullman seria fantasy "Mroczne materie" (t.1 "Zorza północna", t.2 "Magiczny nóż", t.3 "Bursztynowa luneta")
Oczywiście trylogia "Władca pierścieni"
Nicola Kraus & Emma McLaughlin "Niania w nowym Jorku" (bardzo fajna)
 
A dla dzieci: Marcin Brykczyński "Skąd się biorą dzieci?" - dowcipny, ale mówiący tylko prawdę wierszyk i świetne rysunki
 
Super Hogata że sie zabrałas za to :tak: ja trochę zabiegana jestem ;-)
mysle że to dobry pomysł, sugerowałabym tylko jakis króciutki opis pozycji, bo jak by nie było różne są gusta, jedna lubi romanse, inna kryminały a któras basnie, fantastyke, proponuje choć 2 słowa o ksiażce :-)

Ja polecem

"Nie wiem jak ona to robi" Pearson (typu Grochola, o kobiecie chcącej pogodzic kariere zawodowa z byciem dobra matka, dużo humoru i rozterek)

"Kruchość porcelany" Sawickiej (kobieca książka o matce i jej partnerze...)

"Gdybym była Toba, gdybys byla mna" Padlewskiej (historie, wywiady sławnych matek i córek)

"Talki w wielkim mieście " Talko (dużo humoru, o życiu!)

Grochola - wszystkie pozycje

"Polka" Gretkowska 9pamietnik przyszlej matki i po narodzinach - super!)
Gretkowska - wszystko (konbiece)

Janda - wszystko (bardzo kobiece)
 
Ja bardzo lubie horrory i tajemniczosc, czyli jakies dobre kryminaly i thillery, teraz czytam Wezwanie J. Grishama, zagadka znalezionej ogromnej sumy pieniedzy, niesamowicie wciaga:-)
Bardzo podobala mi sie ksiazka Pamietnik narkomanki, Kokaina (sadze, ze nie trzeba reklamowac)
Kwiat Pustyni, Corka Nomadow - polecam:tak:
 
1.Małgorzata Musierowicz-Jeżycjada(czytałam po kilka razy :-) )
2.Lucy Maud Montgomery-seria Ani
3.Kryminały Agaty Christe
4.Wojenne Jamesa Jonesa-Stąd do wieczności ,Cienka Czerwona Linia
5.Kryminały Joe Alexa
6.Trylogia H. Sienkiewicz
7.Romanse Jackie Collins :-)))))))))))))))
 
Mam chwilke wiec dopisze to co pamietam1. J. Carroll wszytsko a w szczegolnosci Kraina chichow,2.W. Worton wszystko a w szczegolnosci NIezawinione smierci3. Rasamunde Pilcher wszystko cieple babskie rodzinne opowiesci4. Margaret Atwood wszystko5. P. Coelio 11 minut, Zahir,6. Male trzesienia ziemi nie pamietam autora ale pamietam notke z tylu ksiazki: "od jogi ciezarnych po seks po porodzie"7. Margrid Sandemo Saga o ludziach lodu :))Jak sobie jeszcze cos przypomne to dopisze, ale to czego nie polecam to "Pachnidlo" bardzo rozreklamowane rozkrecilo sie na ostatnich 50 str.feeeeee
 
reklama
Własnie zaczełam czytać:

"Historyk" Elizabeth Kostova.

Z opisu ksiązki "Nie do zapomnienia , monumentalna opowieść o wciąż frapującym Drakuli, autentycznym i legedarnym.
Pełna napięcia historia w której mieszaja sie ze soba fakty rzeczywiste i fantazja, przeszłość i wspólczesność"

Jak skończe to napisze cos od siebie. Ale zapowiada sie bardzo ciekawe. Lubie takie klimaty.
 
Do góry