reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

OSPA W CIĄŻY

Szczepienie przeciw różyczce trzeba wykonać raz na 5 lat;((( wiec niestety kicha, to z dziecinstwa nie wystarcza
A skąd taka wiedza?? Pierwsze słyszę.

Byłam szczepiona 20 lat temu, wczoraj sprawdzałam miano przeciwciał. Jest wysokie, pięć razy przekraczające minimalny dodatni poziom.
 
reklama
wow ale odkopany wątek

szczepienia, które były wykonywane dawniej nie maja trwałości takich jak te, ktore są aktualnie, ja mialam szczepienie 93 roku, przed pierwsa ciaza nie zdazylam sprawdzic przeciwcial, na szczescie nic sie nie stało, natomiast w tym roku przed kolejnymi staraniamy zrobiłam badania i przy wyniku otrzymałam zalecenie wykonania szczepionki ponownie- zrobilam w kwietniu :-)

te szczepienia, które maja nasze dzieci już nie wymagaja sprawdzania
 
Ell, nieraz tak jest, że ktoś się dopiero co zaloguje i odkopuje takie starocie, albo nie daj boże wciska jakiś spam albo reklamę.
 
no i w sumie dobrze wiedzieć - ja przy Lolu robiłam badanie bo lekarz powiedział że ja nie bede miałą przeciwciał to musowo na zwolnienie do konca ciąży (praca w poradni i w szkole...) ale na szczescie mialam, myslicie ze jest sens robic jeszcze raz? czy przez 3 lata mogło sie to zmienic? z tym ze ja chyba nawet chorowalam jako dziecko jeszcze zanim bylam szczepiona...
 
baska, myslę, że jak miałas rozyczke to nie ma sensu- ja nie miałam, dlatego tym razem zaszczepiłam się
 
Ja miałam już ospę, ale dzisiaj przyjechała do nas córka szwagierki cała w kropkach i mam nadzieję, że to jakoś przeżyję
 
Mam pytanie. mój mąż przeszedł miesiąc temu ospę. chcemy zacząć się starać o dziecko. Ile czasu musimy odczekać aby z dzieckiem było wszystko ok??.
Pozdrawiam
Ewqa
 
reklama
Do góry