reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BÓLE PIERSI-do którego tygodnia ciąży?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
żeby nie być gołosłownym zmierzyłam te wstrętne balony i o to wynik 107cm, a wcześniej miałam 94cm :)
 
reklama
Oj, moje też cały czas rosną - każdego dnia mam wrażenie, że mi stanik rozsadzą :eek: Już nie bolą, natomiast swędzą mnie brodawki - czasem opętańczo :baffled: Też tak macie?

Efilo nie neguję dziewczynki, ale moja talia zanikła niedawno, a podobno mam siusiaka w brzuchu ;-)

Dzagud nawał pokarmowy??? :szok: Chyba pora zacząć czytać i nastawiać się psychicznie... :szok:
 
No niestety. Najpierw każda z nas się martwi że ma mało pokarmu i dzidzia się nie najada, a po prostu jest to ilość dokładnie taka jaka wystarczy maleństwu tuż po porodzie. No a potem, jak mówię następuje ten nawał - tak mi lekarz mówił. Powiem szczerze, że ja mało nie dostałam zastoju, bo miałam piersi twarde jak kamień aż się guzy robiły. Dlatego trzeba bardzo często odciągać pokarm i robić zimne okłady. Praktycznie pierwsze doby schodzą na tym aby albo karmić malucha albo się odsysać:-D. Wazne jest aby miec dobry laktator - taki który nie męczy. Ja wtedy kupiłam taki z gruszką i cierpiałam jak głupia, bo odsysaliśmy z mężem na 4 ręce a i tak byliśmy zmęczeni. Teraz kupię tylko taki z pompką (taką jak w syfonach), bo na elektryczny mnie nie stać.
No a poza tym dziewczyny pora powoli "ćwiczyć" brodawki. Powiedzmy że to zależy od tego czy macie wystające czy bardziej "wklęsłe". Ja miałam to drugie i moja biedna córcia nie mogła uchwycić piersi, bo to było tak jakby usiłowała ugryźć napompowaną na maxa piłkę do kosza. Ją od śmierci głodowej a mnie od stresu uratowały takie silikonowe nakładki "Aventa". One mają chronić brodawki przed ewentualnymi urazami i gryzieniem, ale mnie przez pierwsze 2 tygodnie pomagały w karmieniu.
 
Dokładnie Dzagud ma racje z tym karmieniem. MOze dodam jedynie ze niby pokarm sie normuje po 2 tyg, ewent 6 tyg, a jaknei po 6 to po 3 miesiacach. Ja byłam tą szczesciarą ze mi sie w ogole nie wyregulował, pokarmu miałam nawał, dla armii noworodków!!!!!:eek: :eek: :eek: Zgroza, i gdyby nie koszmarna dieta, bo lubiłam karmic moją córeczkę (Iga nie toleruje białka mleka krowiego) pewnie karmiłabym do dzis i jeszcze sąsiadki mogłyby mi swoje dzieci podrzucać:-) A na zatrzymanie laktacji brałam tabletki i jeszcze po 0,6 roku mogłam nacisnąć brodawke i mleczko leciało PRAWDZIWA MATKA POLKA ZE MNIE:-)
I za zadne skarby swiata nie pamietam czy bolały mnei te cycki na poczatku ciązy czy nie:baffled:
 
Atas ja mam taki fajny notatnik i w nim sobie wszystko zapisuję :happy: Chciałabym mieć więcej dzieci, więc myślę, że może mi się przydać wiedza co i kiedy się działo :happy: Choć wiem, że za każdym razem może być inaczej - ale ciekawa będę na pewno, no a z pamięcią to już nie te latka... ;-)
 
Ja mam tylko nadzieję że siara zacznie się jak najpóźniej. Jakoś wstyd mi chodzić z mokrymi placami na bluzce :wściekła/y: :szok: :zawstydzona/y:

Na razie tylko swędzą mnie brodawki. Zwłaszcza jak po całym dniu stanik zdejmuje - to chyba wynik przesuszonej skóry.
 
No, ja mam nadzieję, że mokre place to na razie mi nie grożą :eek:

Efilo może spróbuj po kąpieli, jeszcze na mokrą skórę, nakładać zwykłą oliwkę dla dzieci. Ja to stosuję i bardzo pomaga na wysuszoną skórę. No ale nie wpływa na swędzenie :baffled: Przynajmniej u mnie :baffled:
 
mnie juz cycki nie swędzą, no może okazjonalnie i na piżamie przedwczoraj znalazłam chyba siarę, wczoraj skolei powiedziałam dość i kupiłam super wygodny stanik na szerokich szelkach, żeby mi się nie wbijały w ramiona i i dobrze trzymajacy piers także od góry. Nigdy takiego stanika nie miałam hihihi zwykle Bardotki i podnoszace ale godzinę chyba spedziłam w przymierzalni a obsługe miałam cudooownąąą i wyszłam zadowolona:tak:
 
wyszłam z wannny i naszło mnie analizowanie, z którego wynika ze siare mam tylko z jednej piersi... a wy jak, z jednej czy z dwóch?
 
reklama
Sorga, pojawilo mi sie najpierw troszeczke jakies 2 i 3 dni temu z obu piersi. POtem jednak zauwazylam, ze jak mezulek scisnal za bardzo to wyszlo wlasnie z tej co sciskal. Wiec, chyba piersiatka dzialaja oddzielnie ;-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry