reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nicki, imona i ksywki :)

reklama
Cała - już nie pamiętam kiedy rodzice i brat (on jak chce mnie wkurzyć to mówi "Ewulku") mówili do mnie inaczej :-) Jeszcze dopuszczalne jest "Eśka" i to nawet często. Ale Małż używa "Esia" :-)
A wołanie o nocnik brzmiało identycznie. Wiele razy mama się nabrała - niesie małą do mnie do pokoju, a tam już rajtuzki pełne :-D
 
Esia - super Twoja siostra wymyśliła!!! Dzieci naprawdę potrafią fajnie zmieniać imiona - moja siostra na naszą sąsiadkę Marylę wołała najpierw Mymyja a potem Maika, na ciotkę Danutę - Daka, siostra mojej psiapsiuły samą siebie nazywała Siasia (ma na imię Agnieszka), a teraz córka szwagra na starszego braciszka Mateusza woła Szasza (nikt nie wie czemu).
 
Faktycznie, to co dzieci wyczyniają z imionami to czasem woła o pomstę do nieba ;-) Zwłaszcza jeśli taki "wynalazek" się przyjmie :-D
Małż swoją znacznie starszą siostrę ochrzcił "aba" :eek: Przyjęło się - nie wiem czy ja byłabym zachwycona :-D
 
co do dzieci, to nie tylko on ale i im sie robi krzywde... chłopaczek ma na imie Marcel, mama na niego woła ... Mimi :-D wyobrazacie sobie chłopa jak dąb i Mimi :laugh2:
 
O rane! Faktycznie "typowe" imię dla wielkiego faceta :-D
A co powiesz na "nana" i opcja "nanuś" też nie dla ułomka? :-D
Znany mi osobiście przypadek :-D
 
No to pomóżcie mi... bo Eryk tak ciężko zdrobnić i Kot w sumie mówi o nim Ziomuś, a ja .. Riki. Myslici że Riki to tez bedzie takie pośmiewiskowe? bo ja już sama nie wiem:confused:
 
Powiem szczerze, że sama nie wiem co zaproponować - ale jak powiedziałaś że wybraliście Eryka to od razu o tym pomyślałam...
Riki kojarzy mi się z Miki - a jak mi, to i dzieciom na podwórku... Ciężka sprawa - pozostaje Ziomuś ;-)
 
reklama
Wiesz co, myślę że jak już zobaczysz Synka, polulasz go i poznasz charakterek, to i zdrobnienie samo się nasunie :-)
 
Do góry