reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań laboratoryjnych

fantazja

mamy czerwcowe 2007 Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
19 Listopad 2005
Postów
1 381
Postanowilam zalozyc watek sluzacy do porownania i pomocy w interpretacji badan laboratoryjnych. Oczywiscie najlepiej zrobi to lekarz, ale wiadomo, ze na wizyte czasem sie czeka...a kazda z nas chce rozwiewac watpliwosci jak najszybciej.

Ja odebralam dzis swoje wyniki (7 tc). Morfologie mam w miare ok., choc hematokryt nieco ponizej normy (a miesiac temu byl jeszcze dobry). Zwiekszyly mi sie tez leukocyty :no: ale sa w normie:-)

Jesli chodzi o toxo i cytomegalie - okazalo sie, ze nigdy nie chorowalam:wściekła/y: Troche jestem zla, ze nie mam przeciwcial, bo musze sie bardziej pilnowac. A taka chorowita jestem....i tyle kotow podworkowych w dziecinstwie glaskalam:baffled:

Antygen Hbs i WR - ujemne -co oczywiscie mnie cieszy:-)
 
reklama
Ja jeszcze nie mam wyników. Ale powinnam je odebrać jutro, to zobacze co mi tam nabazgrali. A swoją drogą początek zrozumiałam. Przeciwciała też mniej więcej kojarzę. Ale o co chodzi na końcu? Bo ja całkiem zielona w temacie jestem...:eek:
 
A jakie to są badania? jaką nazwę mają bo mój mnie wysłał na morfologię zwykłą i na mocz......?? czy jeszcze coś trezba zrobić? i czy są to badania płatne? ile?
 
ja juz mialam badania ale wyniki wysylaja do rodzinnego - ide chyba w srode. robili mi morfologie mocz ale takze na hiv na grupe krwi i rh przeciwciala rozyczke a reszty skrotow jeszcze nie rozszyfrowalam.... ale duzo tego bylo. w Polsce tylko mialam morfologie cukier i mocz. cholesterol nie jest wazny. biale cialka moga byc ponad norme w ciazy. w 30 tyg dopiero sie robi wiecej badan.
 
aha jeszcze na pierwszej wizycie mialam cytologie - rok jest wazna wiec jesli mialyscie wczesniej to okay. tzn w Polsce to mialam tutaj nie jeszcze.
 
Mi też pobrał cyto, bo mam nadżerkę, a badania miałam chyba ponad rok temu.
A skierowanie na badania krwi zawierało oprócz standardowej morfologii i moczu: glukozę, kreatyninę, białko do tego przeciwciała toksoplazmozy i jakieś dwa kompletnie mi nieznane (ale nie wiem czy to nie jest też powiązane z przeciwciałami). Postaram się zacytować ale napisane charakterem lekarskim więc mogą wyjść bzdury totalne: CMV Ig G i CMV Ig M.

Grupę kwi i Rh znam. Na różyczkę chorowałam (może to nieznane to różyczka?)
 
Co do grupy krwi i rh to ja tez znalam. Tyle, ze to trzeba miec na papierze a ja swistek gdzies posialam, wiec musialam zabulic:(
 
No właśnie mnie też lekarz pytał czy mam na papierze, czy to był tylko taki wpis w książeczce jak się urodziłam. Ja mu na to że na karteczce, więc mi tego nie przepisał.

Ale czy ja ta karteczkę mam to nie mam bladego pojęcia. Od kiedy zrobiłam to badanie to tej kartki nie widziałam. A przeprowadzałam się w międzyczasie :baffled:
 
reklama
Do góry