reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
Ja też uwielbiam knysze we Wrocku, często tam bywałam to się nią zajadałam
I dobre są hamburgery w Katowicach na Pkp :-D

Ja niestety nigdy nie byłam we Wrocławiu choc słyszałam wiele dobrego o tym mieście. Nawet mam tam dobra koleżanke więc byłoby do kogo jechac.
Prawdopodobnie jest tam piękny rynek i fajne ZOO !!!
Jak kiedys tam pojade to spróbje ta knysze :-D
 
Magdziarko, wygląda obłędnie.:tak::tak: To wszystko z tego samego przepisu?
Bułeczki z tego przepisu , co najprostszy chleb a ten z blaszki z ziarnami z takiego:
chleb wieloziarnisty

0,5 kg mąki krupczatki
4 słonecznika
0,5 szkl otrąb pszennych
2 łyżki pestek dyni
1płaściutka łyżka soli
2,5 łyżki cukru
2,5 dag świeżych drożdży
0,5 litra wody

Mąkę z ziarnami solą cukrem i drożdżami wymieszać w misce. Zalać ciepłą wodą i wyrobić ciasto. Bedzie miało luźną konsystencję. Odstawić do wyrośnięcia na 20 minut . Znów wyrobić i przełożyć do natłuszczonej foremki. Odstawić do wyrośnięcia na jakieś 15 minut.
Piec ok 1h w temp. 230ºC.
 
dziewczyny ile czasu można przechowywać nózki w galarecie. hmmmm bo w ten czwartek minął tydzień jak zostały zrobione czyli stoją 10 dni i nie jestem pewna czy są dobre?
 
(u mnie zazwyczaj po tygodniu nic nie zostaje):-D
Z doświadczenia powiem, że galaretka nie powinna być kwaśna jeśli jest tzn, że do kosza :tak:
 
reklama
Magdziarko ja maks tydzien przchowuje. A pozniej wywalam.Nie raz zdarza sie ze krocej jak np jest duzo warzyw (marchewka groszek)
ja piersi z kurczaka robie tak ze wczesniej tez wykrawama zeby byly zgrabne i te odkrojone czesci kroje w paseczki ( moja Kinga mowi ze to sa frytki)i nie ubijam . Wkladm do miseczki dorzuucam cebnylke pokrojona czosnek duzo curry i troszke sole polewam olejem i stoja tak min godiznke pzoniej normalnie w jajko w buleczke i smaze na najpier w na dyuzym ogniu zeby zlapaly kolor pozniej juz na malym ogniu tak zeby troszke doszly a nie spiekly sie . Sa takie aromatyczne soczyste
 

Podobne tematy

Do góry