reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
To tak:
30 dkg mąki
2 łyżki oliwy z oliwek
2 dkg drożdży
150-200 ml wody przegotowanej letniej
łyżeczka cukru
0,5 łyżeczki soli

drożdze wymieszać z odrobiną wody tej z 150- 200 ml i z cukrem . Zrobić w mące dołek wlać zaczyn. Przykryć mąką - jak będą bąbelki wyłaziły to można zagniatać dodając oliwę sól i wodę partiami bo mój mąż uważa że te 200 ml to za dużo
Koniec
 
Chciałam wkleić mój przepis na Tiramisu, ale Magdziarka była pierwsza, a ja robię dokładnie tak jak Ona. Tylko ja od razu robię ten deser w pucharkach. Mój nigdy nie daje się kroić. Więc żeby wyglądało bardziej elegancko robię gotowe porcje i tak podaję gosciom. Pyyycha:tak:.

A tak przy okazji (chociaz to nie ten wątek:zawstydzona/y:):

Jaki jest ulubiony deser prezesów???

Tyraj-misiu:-D
 
Serniczek na zimno

składniki:
4 serki waniliowe
5 galaretek (2 czerwone, pomarańczowa, żółta, zielona)
owoce do dekoracji (nie puszczające dużo wody, np. mandarynki, jagody, truskawki)

sposób przygotowania:
przygotować średnią tortownicę i wysmarować tłuszczem (delikatnie)
przygotować miseczkę wlać 1 szkl gorącej wody i rozpuścić w niej czerwoną galaretkę, ostudzić dodać serek waniliowy wszystko wymieszać na jednolitą masę wlać do tortownicy i wstawić do lodówki, jak zastygnie zrobić tak z kolejnymi galaretkami i serkami

pomarańczowa, zielona, żółta i serki na koniec ułożyć na zastygniętej owoce (ułożyć kwiatki itp) zalać czerwoną galaretką (lub inną wdług uznania)



SMACZNEGO :-)[/FONT]
 

Załączniki

  • IMG_5873.jpg
    IMG_5873.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 70
  • IMG_5875.jpg
    IMG_5875.jpg
    28,9 KB · Wyświetleń: 74
  • IMG_5878.jpg
    IMG_5878.jpg
    15,3 KB · Wyświetleń: 65
Ostatnia edycja:
reklama
Aniknulka sernik widac, że pyszny, piękny i perfekcyjne wykonanie!
I masz śliczne talerzyki- takie stylowe :tak:;-):-)
 

Podobne tematy

Do góry