reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
Poniewaz niedługo sezon truskawkowy - a ja kocham truskawki !!! - polecam :-):-)
Koktajl truskawkowy
Przepis na dwie porcje:
  • 250g truskawek
  • 250 ml greckiego jogurtu lub jogurtu naturalnego
  • 1 lub 2 łyżeczki miodu
  • 125 ml skruszonego lodu


Przygotowanie:
Owoce wrzucamy do blendera lub rozdrabniamy mikserem. Dodajemy miód, jogurt i skruszony lód. Ponownie miksujemy. Gotowe! Możesz jeszcze tylko kubek z koktajlem udekorować przekrojonym kawałkiem truskawki. Czyż to nie najprostszy i najpyszniejszy deser na świecie?

Krem z truskawkami i dżemem z czarnej porzeczki
Krem z truskawkami i bitą śmietaną zna chyba każdy z nas. Ale próbowaliście go kiedyś z dodatkiem dżemu porzeczkowego? To prawdziwa bomba witaminy C.



Przepis na 4 porcje:
  • 450 g truskawek
  • 2 czubate łyżki dżemu z czarnych porzeczek
  • 500g jogurtu naturalnego
Przygotowanie:
Umyj i oszypułkuj owoce. Odłóż kilka do dekoracji (jak wolisz). Pozostałe wrzuć do miski i rozgnieć widelcem. Teraz dodaj dżem porzeczkowy i delikatnie zamieszaj. Możesz dodać odrobinę wody, wówczas składniki staną się bardziej płynne. Do przygotowanych deserowych kieliszków lub salaterek (najlepiej szklanych, wówczas widać efekt) nakładaj kolejno łyżkę naturalnego jogurtu i owocowej mikstury. Zakończ na jogurcie. Całość udekoruj truskawką z szypułką. Deser gotowy. Można podawać!

Truskawkowy sandwich

Przepis na 6 osób:
  • 18 – 20 małych biszkopcików (możesz upiec sama, możesz kupić gotowe)
  • 450 g truskawek
  • 2 łyżki cukru
  • 4 łyżki soku pomarańczowego
  • bita śmietana (najlepiej ubić tę 36%)


Połowę truskawek pokrój w paski, drugą zmiksuj w blenderze razem z cukrem. Przygotuj biszkopciki. Jeśli masz gotową małą formę nie musisz już nic robić, jeśli jednak biszkopt jest duży pokrój go na odpowiednie porcje. Najlepiej, jeśli będą miały wymiary: 3 na 7 cm. Nasącz je delikatnie sokiem pomarańczowym. Na każdy wyciśnij ze szprycy porcję bitej śmietany, polej ją zmiksowanymi truskawkami i obłóż pokrojonymi kawałkami truskawek. Ostatni biszkopcik udekoruj kleksem bitej śmietany i kroplą truskawkowego syropu.

Truskawkowy maxi sandwich


Możesz tez przygotować dużą wersję truskawkowego sandwicha. Wystarczy, że upieczesz w podłużnej blasze trzy biszkopty, albo jeden duży, który uda ci się przekroic na trzy części. Ten możesz tez dla odmiany polać obficie rozpuszczoną czekoladą.

Przepis na ciasto biszkoptowe:
  • 4 jaja
  • 4 łyżki cukru
  • 4 łyżki mąki tortowej
  • pół łyżeczki proszku do pieczenia
  1. Ubijamy białka z cukrem, dodajemy po jednym żółtku, mieszamy mąkę z proszkiem do pieczenia i całość lekko mieszamy.
  2. Ciasto wlewamy do tortownicy o średnicy 28 cm i pieczemy pół godziny w piekarniku o temperaturze 180 stopni.
Przygotowanie:


Etapy przygotowania maxi truskawkowego sandwicha wyglądają tak samo jak w przypadku małego. Gdy już mamy biszkopty, ubijamy śmietanę (będzie nam potrzebne więcej, ok. 500 ml), kroimy truskawki i układamy na śmietanie (rezygnujemy z truskawkowej polewy, bo będziemy mieć czekoladową!), przykrywamy biszkoptem. I tak samo robimy jeszcze raz. Ostatni etap to polanie całości roztopioną czekoladą. Gotowe polewy kupimy w sklepie. Nie musimy więc męczyć się z topieniem prawdziwej, dodawaniem masła itp. Polewamy, dekorujemy i jemy!

Smacznego!
 
Ostatnia edycja:
Bbakania ale masz przepisów na pyszności:szok: kiedy Ty miałaś czas je wypróbować:confused:
Kochana na przykład truskawki , to ja jem zawsze
i o każdej porze roku. Nawet mrożonki. Nie lubie tylko tych sztucznych - co niedługo się pokaża (pakowane po 6 sztuk - smakuja jak papier)

Często (ze świeżych truskawek) robie taki szybki placek.
Na tortownicy układam biszkopty albo pieke biszkopta. Nakładam mase karpatkową na to układam truskaweczki albo inne owoce np. brzoskwinie z puszki. Całośc zalewam ostudzona galaretką - uwielbiam !!!

A do koktailu zawsze używam zamiast śmietany - jogurtu naturalengo z Danona albo kefiru.
 
Pewnie juz pisałam, albo i nie cóż skleroza :rofl2:
jak już jesteśmy przy truskawkach

Mus truskawkowy (bomba kaloryczna) ze świeżych truskawek - mój tata uwielbia i w czerwcu robię to codziennie :rofl2:

duża śmietana tortowa - ubić
truskawki zmielić w mikserze z łyżką cukru (jak ktoś lubi słodsze dodaje więcej cukru)
wszystko wymieszać i odstawić na 30 min do lodówki

wersja light - bez śmietany -
 
A ja w sezonie truskawkowym uwielbiam zmiksowane truskawki z mlekiem w formie koktajlu:tak:. I często robię coś podobnego do lodów...mus który robi Aniknulka (byle nie za dużo śmietany:rofl2:) zamrażam...uwielbiam:tak:
 
Dołączam się do grona truskawkowych zajadaczy :-D PYCHA!!!
Ja robię koktail jak Joan-na ale przepadam też za kaloriami - truskawki + śmietana + cukier :tak: Mmmmm już tęsknie za czerwcem :zawstydzona/y:
 
reklama
ja kocham truskawki !!
Jak ja lubie truskawki
Dołączam się do grona truskawkowych zajadaczy :-D PYCHA!!!
Widze, że większośc z Nas lubi truskaweczki :-):-) mniami..
Ale musze przyznac, że ja kocham truskawki ale tylko jako owoce, natomist nie lubie truskawkowych serków, jogurtów itp. Zjem ostatecznie lody. Lody to moja słabosc i zawsze mam jakiś zapasik w zamrażalniku.
Podobnie mam z babanami. Moge je jeśc w naprawde dużych ilościach (wiem, że są kaloryczne :zawstydzona/y:) ale nie zjem NICZEGO o smaku bananowym :no:
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry