reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

CIASTO CZEKOLADOWE

200 g gorzkiej czekolady (70-90% kakao np. Wawel)
200 g masła
100 g cukru z tym cukier wanilinowy
4 jajka

Czekoladę pokruszyć i rozpuścić z masłem na gładką masę. Żółtka utrzeć z połową cukru i dodać do czekolady. Białka z resztą cukru ubić i dodać do masy. Szybko i lekko wymieszać. Wylać na formę posmarowana masłem i wysypaną mąką.
Piec ok. 40 min. w 180 oC.

Uwagi:
Bardzo dobre podane na ciepło z czerwonym wytrawnym winem.
Można dać jeszcze mniej cukru, jak kto lubi mało słodkie. I tak będzie dobre.
 
reklama
No właśnie bez mąki. Mi się w domu takie przydaje, bo Marcin jest cukrzykiem, a w tym cieście brak mąki i mało cukru.
 
W związku z tym, że rozpoczął się sezon szparagowy i juz się wczoraj objadłam szparagów po uszy, to podzielę się z Wami moim ulubionym przepisem szparagowym.

SZPARAGI Z PIEKRANIKA

Do oliwy wycisnąć czosnek - ile kto lubi, ja na 2 pęczki szparagów daję 1 większy ząbek. Jak się da za dużo, to smak szparagów zniknie. W czasie jak obieram szparagi, to ten czosnek sobie leży w oliwie.
Obrane szparagi układam na blasze i smaruje pędzelkiem tą oliwą z czosnkiem. I do piekranika. Piekę aż będą miękkie - sprawdzam widelcem. Temp. ok. 150 oC.
Przed jedzeniem można jeszcze posypać tartym parmezanem. Szparagi zajadam pogryzająć bułkę.

Moim zdaniem szparagi przygotowane w ten sposób zachowują najwiecej delikatnego smaku szparagów (przynajmniej z tych sposobów, które jadłam). Są lekko chrupiące, nierozgotowane i soczyste.
 
Ostatnia edycja:
Przepis bardzo kusi,ale ja kiedys jadlam szparagi i zniechecily mnie do nich pozniejsze ''zapachy'' w toalecie:-(
 
reklama
Marta drozdzowe rzeczywsiscie dobre mi sie jednak marzy jakis biszkopick albo takei polkruche noo sama nie wiem ale cos takiego
 

Podobne tematy

Do góry