reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

My torcik zamawiamy w miejscowej piekarni, sprawdzone, dobre, nie naszpikowane chemią (teściu tam troche pracował, to wie;-)). Jeszcze nie wiemy dokładnie jaki, bo dopiero będziemy jechać
 
reklama
ja też piekę torcika :-p miałam zamawiać, ale 33 zł za kilo to trochę przydużo... mam fajne przepisy połaczę to jakoś i coś się zrobi... myslę zrobić kwadratowy śmietankowy, albo np biedronkę czy coś w tym stylu, bo mała szaleje na widok biedronek :-D zobaczymy, mam miesiąc aby coś wymysleć sensownego hehhehe
 
To już będzie trzeci tort na roczek:-D:tak: u mnie!

TORCIK łatwy-szybki-tani!!!
3 serki homogenizowane waniliowe 250g
4 galaretki różne kolory
paczka okrągłych biszkoptów, lub spód biszkopt

Biszkopty układamy na tortownicy (26 cm) jedną galaretkę rozpuszczamy w gorącej wodzie wg przepisu, czekamy aż ostygnie, mieszamy z jednym serkiem i wylewamy na biszkopty, jak stężeje robimy tak samo z drugą i trzecią. Na wierzch wylewamy samą galaretkę.
Można dodać owoce, przed wylaniem górnej galaretki można ozdobić torcik układając napis.
A potem tylko świeczka i gotowe. Smacznego!
tort_500x500.gif
 
Ostatnia edycja:
Zawsze mi wychodzą knedle z truskawkami z działu mrożonek :-p
a co do truskawkowych pyszności to polecam kluski na parze ze zmiksowanymi truskawki+śmietana+cukier
a ze słodkości biszkopt z pianką truskawkową (tężejąca galaretka truskawkowa+rozrobiona śnieżka/śmietana) albo biszkopt na to truskawki i zalane galaretką :tak:
 
reklama
Ja na knedle mam taki przepis, tzn na ciasto:
60 dag ugotowanych ziemniaków
30 dag mąki pszennej
2 jajka
szczypta soli
Zagnieśc ciasto

Niektórzy dodają jeszcze łyżeczke mąki ziemniaczanej
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry