reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
No to wrzucam przepis na cisato z truskawkami

Składniki Przepis

♣ 1 kostka masła roślinnego 250g
♣ 2 szklanki mąki
♣ 3/4 szklanki cukru
♣ 6 jajek
♣ 1 cukier waniliowy
♣ 1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
♣ 1 łyżka ciemnego kakao
♣ 1/2 kg truskawek(dałam gęsto truskawek,ale można mniej wg uznania)


Masło utrzeć z cukrem,cukrem waniliowym,dodać po jednym jajku i dalej ucierać.
Następnie dodać mąkę, wymieszaną z proszkiem do pieczenia.
Ciasto podzielić na 2 części,jedną mniejszą, drugą wiekszą.
Do mniejszej części, dodać,kakao i dobrze wymieszać(całe ciasto wyrabiamy mikserem, i widelkami do piany)
Blaszkę o wymiarach,28x24 cm wyłożyć,papierem do pieczenia.
Łyżką wyłożyć ciemne ciasto, równo rozprowadzić ,po całej blaszce.
Na to wyłożyć jasne ciasto,ułożyć umyte i osączone truskawki.
Piec w 180ºc około 50 min.Pychotka polecam.

Mi się udało, więc każdemu się uda :-D:-D
 
Fasolka szparagowa a'la Marlennnn;-)

gotuje fasolke szparagowa(zielona)

na patelni podgrzewam pesto z bazyli,dodaje duza lyzke koncentratu pomidorowego+lyzke smietany(wysoko procentowej)
wrzucam ugotowana fasolke i podduszam,na wierzch dodaje parmezan

mniam,mniam,smacznego;-)
 
tanie, niskokaloryczne i pyszne ptasie mleczko :-p

1-1,5 szklanki mleka (może byc nawet 0,5%)
1 opakowanie galaretki (w biedronce są tanie ;-))

mleko wstawic do zamrażarki (musi zrobic się warstewka lodu na wierzchu, wtedy znaczy, że gotowe) a galaretkę rozrobić w mniejszej ilości wody jak podano na opakowaniu (np. 1,5 szklanki) i ostudzić
mleko przelać do wysokiego naczynia i ubić (tak, tak ubić:tak:) trzepaczką blendera, wlac ostudzona galaretke, chwile jeszcze ubijać, przelac do salaterek (wychodzi 4-5) i wstawic do lodówki, żeby stężało

smacznego
 
reklama
Oooo Martucha jaki fajny pomysł, już mi ślinka leci, a jestem głodna bo do pracy wzięłam tylko.... kisiel :eek: a do sklepu nie mam jak wyjsc... :rofl2:
 

Podobne tematy

Do góry