reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

Darunia tylko kisiel:shocked2:no nie,koniecznie kanapeczke wez na jutro:tak:

Marta,a powiedz jak wyjme mleko z zamrazarki,upijam je i co robi sie taka piana z tego???potem dodaje galaretke do tego i juz???kurcze chyba nie moge uwierzyc,ze to takie latwe:eek:napewno dzisiaj zrobie,oczywiscie musze isc do sklepu,bo oni mleka ani galaretki nie mam
 
reklama
Marlenka byłam na pokazie blendera zeptera (za bagatela 1300zł :szok:) i teraz wypróbowuje różne przepsiy z tego niby cudownego robota i okazuje się, że mój blender za 150zł radzi sobie tak samo :-p
mleko ubije się (mi z 300ml mleka ubiło się chyba do 600-700ml:tak:), ale musi być trochę zmrozone ;-) no i za 1,5zł jakoś mamy deserek dla całej rodziny :-p
 
oto dowód, że mleko się ubije (w moim wypadku full wypas, bo az 3,2 % :rofl2:)
1. 200ml zmrożonego mleka
2. mleko po ubiciu (pojemnik do samego brzegu ma chyba 800ml)
3. i tyle ptasiego mleczka wyszło po dodaniu galaretki rozpuszczonej w szklance wody:tak:
 
Pasztet
składniki:

0,5 kg mięsa wieprzowego
0,5 kg mięsa z indyka
kawałek boczku
wątróbka
2 marchewki
trochę suszonych grzybów
wszystko ugotować (grzyby oddzielnie)
zmielić na drobnym sitku, dodać uduszona cebulę - też zmielić w maszynce, bułkę tartą lub 1 bułkę namoczoną i odciśniętą, jajko
włożyc do formy nasmarowanej masłem i tartą bułką
piec 50 min w temp. 180 stopni

można też dodać świeżych ziół lub natkę z pietruszki

smacznego ;-)
 
Ostatnia edycja:
Aniu przepis wydaje sie bardzo latwy:tak:

Kiedys chyba Patyczek pytala mnie jak ja robie rybke dla Marysi,otorz,w malym garnuszku daje lyzke oliwy z oliwek do tego zcieram jedna marchew i pietruszke ,podsmazam i daje moze pol szkalnki wody,klade na wierzch plat bialej ryby,posypuje wegeta(nie za duzo)przykrywam i czekam kilka minutek i gotowe!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rybka po grecku

składniki:
2 filety dorsza
10 marchewek
1 pietruszka
słoiczek koncentratu pomidorowego Łowicz
przyprawa do ryb Knorr, czerwona papryka, sól, pieprz, cukier

rybę rozmrozić i pokroić w dzwonka, dodać cebulę i odrobinę soku z cytryny odstawić na 2 godz do lodówki pod przykryciem, potem wyjąć rybę (wyrzucić cebulę) dodać jajko i przyprawę do ryb i obtoczyć w mące wymieszanej z odrobiną czerwonej papryki- usmażyć, marchew i pietruszkę obrać i zetrzeć na tarce od jabłka, udusić, dodać 1 rosołek, ewentualnie dodatkowo sól jeśli będzie malo słone, pieprz, cukier (ok.1 łyżka) koncentrat (może być 0,5 słoiczka), (nie może być wodniste) dodać łyżkę masła roślinnego, nałożyć ostudzone na rybkę rozłożoną na pólmisku

smacznego! :);-)
 

Podobne tematy

Do góry