reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

co do ciuszków to mam większość 62, bo z tych 56 to chyba dzieci szybko wyrosną... za to nie mam nic mniejszego niż 56, a nigdy nic nie wiadomo. Jak Malutki będzie bardzo malutki moja mama będzie na szybko kupowała :p
 
reklama
Ja tez mniejszych niz 56 nie mam, a tych tylko pare sztuk bo jak dziewczyny napisaly Maluszki szybko z takich wyrosna...a jak 62 to spodenki czy rekawek zawsze mozna podwinac,a w za male nie wcisniemy :) choc pewnie bedziecie mialy piekne lato wiekc nie bedzie co podwijac :-p
 
Przy synku i teraz mam ubranka 62 i 68. Z rozmiaru 56 to tylko coś otrzymane/kupione na allegro w ramach większej paki.
No ale u mnie synek miał 3710 g i 55 cm. Córeczka na usg 30tc4 też zapowiadała się pod 4 kg. W związku z tym nie miałam potrzeby posiadania mniejszych ciuszków, z resztą wolałam, żeby były za luźne niż w takie na styk wtykać bąbla
 
heh moja chudzina nosiła ciuszki 0-3 miesięcy [czyli nasze 56] i tak w pewnym momencie okazało się, że coś mi się kiepsko zapinają, wzięłam 62 a tu już dobre były, nie pomyślałam że tak szybko wyrośnie ;-)
 
No ja niestety nie wiem ile moja mała teraz waży, bo nie miałam teraz usg :-( na ostatnim usg ważyła 700g a, to była chyba w 20-21 tyg :eek: a do szpitala zabieracie i 56 i 62? Tak na wszelki wypadek?
 
Ja już po piżamkowych zakupach w Biedronce iiiii wyhaczyłam folder zaczynający się od 23.Będą art. higieniczne typu płatki + patyczki do uszu, husteczki nawilżane,pieeeluchy,wkładki laktacyjne,podkłady do przewijania,płyny Lovela,różne różności :blink: http://gazetki.biedronka.pl/g92,wielki_swiat_malego_odkrywcy.html

tylko źle przejrzałam gazetkę z Lidla i myślałam,że od dziś będą te biustonosze i spodenki dla dzieci a tu klopsik dopiero od 23..ale poczekam,poczekam:happy:
 
Ostatnia edycja:
Aguska teraz widzę,że nie bardzo udane hehe :D wzięłam rozmiar M bo wcześniejszą z biedronki(taką "kopertówkę") miałam właśnie w tym rozmiarze i była dobra a ta jest za luźna (wzięłam tylko tą szaro-różową bo pozostałe mi się nie podobały) zważając,że chciałam je jako koszule już po porodzie :) no zobaczymy..Może po praniu się trochę wstąpi :-D

Co do rozmiaru ubranek to mi każdy nad uchem gada żebym nie kupowała 56 bo on będzie duuuuuuuży,dłuuugi i w ogóle ale chcę mieć kilka sztuk w zapasie bo nie chcę żeby mu nic wisiało.narazie mam tylko 3 półśpiochy na 56 ale dokupię może 1-2 szt a resztę już na 62..
 
reklama
Co do ubranek- ja mam nawet rozmiar 50 po Zosi- urodziła sie mała (2150g i 48cm) i nosiła ten rozmiar okołi miesiąca- w 56 sie topiła.
Ale juz Marysia (3350g i 55cm) wcale w niego nie wlaza:no::-D Za to w 56 chodziła okolo 3 tygodni.
Osobiście wolę mieć kilka sztuk mniejszych ubranek, niz zawijać rękawki. Ale to takie moze "skrzywienie";-)
 
Do góry