Strona 268 z 282 Pierwszy 258267268269278 Ostatni
2 671. do 2 680. z 2819
    Entuzjast(k)a Avatar Morena88

Domyślnie Odp: Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

Moja Gabi wg usg z 33 tygodnia miała 40 cm, ważyła niecałe 2kg, więc nie spodziewam się kolosa - także zakupiłam dużo ubranek na roz. miar 56. Moje rodzeństwo też nie było duże, oboje po 51 cm. Liczę na to, że Gabi ponosi ten rozmiar chociaż z miesiąc. Na 62 ubranek mam niewiele. Wiem, że odwiedzający będą przynosić. Potem na bieżąco dokupię - w końcu dwa domy dalej mam Panią od ubranek Pinokio

Kobietki? Mam pytanie: do pupy na odparzenia sudocrem czy tormentiol? Farmaceutka u mnie w aptece ten drugi zachwalała, mówiła że sudocrem się przy nim "chowa"... Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Bo tak na codzień to mam bepanthen... to dobry wybór? Bo nad Linomagiem zielonym się jeszcze zastanawiam...

lipcóweczka'09, Avatar dmuchawiec

Morena- były juz na ten temat dyskusje.
    Ja na odparzenia mam sudocrem. Tormentiol odradzała Wenusjanka- że podobno szkodliwy dla maluchów.
    Cokolwiek wybierzesz trzeba pamiętac , żeby nie łączyć specyfików jednocześnie natłuszczających i wysszających.

Sudocrem, bephanten, skrobia ziemniaczana- wysuszają
    Tormentiol, linomag- natłuszczają

Ja na codzień nie stosowałam nic. Myłam pupę przy kazdym przewijaniu wodą, a po kupce mydełkiem. Dokładnei osuszałam papierową chusteczką. I najważniejsze- wietrzyałam minimum 5 minut zanim założyłam pieluszkę.
    Ale dziewczyny pisały, że lepiej uzywać czegoś lżejszego jak Linomag czy Alantan.
    Natomiast Sudocrem TYLKO w przypadku odparzenia.
    [CENTER]

3. Dziękuję Morena88 dziękuje za post
    mama Arturka :-) Avatar fioletowa

tak jak dmuchawiec pisze
    sudokrem tylko w wypadku odparzeń
    ja za każdym razem używałam linomagu, przy dziewczynce też bym smarowała linomagiem - chyba nie miałabym tyle samozaparcia żeby wietrzyć jak dmuchawiec żeby przypadkiem wargi sromowe się nie skleiły
    heh mam chłopaka, drugi w drodze, a mniej mnie przeraża stulejka niż sklejenie warg sromowych

5. Dziękuję Morena88 dziękuje za post

Ja mam sudocrem, ale w domu jest też tormentiol (Aro dostał) -więc sprawdzęoba (choć u rodziny i znajomych też pierwszy się dobrze sprawdza)

7. Dziękuję Morena88 dziękuje za post
    lipcóweczka'09, Avatar dmuchawiec

Wietrzenie wcale nei było takie uciążliwe A jak widziałam zaczerwienienie choćby malutkie, to sypałam pupcię i wszystkie zakamarki mąka ziemniaczaną- według mnie to wspaniały kosmetyk

I jeszcze jedno- jak jest potrzeba posmarowania sudocremem, to trezba położyć CIENKĄ warstwę Jak byłam w szpitalu, babka leżąca z maluchem rezem ze mną waliła( inaczej sie tego nei da nazwać) takie ilości sudocremu, że masakra i dziwiła się że nei działa. Dziecko miało żywe rany na tyłku. A sudocrem nie działał bo skóra musi oddychać pod tą maścią.
    [CENTER]

mama Arturka :-) Avatar fioletowa

o tak, zdecydowanie cienką warstwę

Artur ma do tej pory kupy raczej rzadkie, więc gdy sie skarży że go pupa boli, to jeszcze teraz mu czasem smarujemy...

Fan(ka) Avatar just79

Jakbyście kupowały na Allegro i pokazałoby Wam absurdalne koszty przesyłki to kontaktujcie się ze sprzedawcą, bo allegro uszczesliwilo wszystkich cennikami dostawy
    Pamiętam o Tobie dzieciątko! (+7.06.2009)

Weź życie we własne ręce. I co się wtedy stanie? Coś strasznego: nie będzie kogo obwiniać. /Erica Jong/

11. Dziękuję marcelinoowa, mikoto dziękuje za post
    Fan(ka) Avatar atomowka
    Wpisów do bloga
    1

Witam przyszłe mamuśki( i obecne również)
    Jako,że nie tak dawno jeszcze byłam w tym samym stanie co Wy postanowiłam właśnie tu napisać.
    Mam do sprzedania kilka rzeczy po moim synku, min chusta do noszenia malucha, zabawki, ciuszki ale główna rzecz którą chciałam zaproponować to bujaczek-leżaczek FISHER PRICE. Zupełnie nowy ( nawet nie wyciągany z pudełka)/
    Posiada funkcję delikatnych wibracji, co uspokaja i uspypia malucha a Nam pozwala mieć chwilę dla siebie.
    Dodatkowo ma montowany pałąk z bezpiecznymi zabawkami, dzięki którym maluch doskonali umiejętności wodzenie za przedmiotami, chwytanie itd.
    Osobiście sama miałam taki dla synka i byłam mega mega zadowolona.
    Bujaczek jest dla dzieci do 9 kg, natomiast już raczej starszaki i tak z tego nie korzystają.
    Cena za zupełną nówkę, nie używaną to 100 zł
    Jeżeli któraś byłaby zainteresowana bujaczkiem lub innymi rzeczami po moim synku proszę pisać PW.
    Wstawiam poglądowy link do aukcji z takim bujaczkiem, abyście wiedziały który model ja posiadam
    LEŻACZEK USPOKAJAJĄCY FISHER PRICE M7344 BUJACZEK (3244892060) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Pozdrawiam i życzę udanych rozwiązań i cudownego, pełnego miłości życia z maluszkiem

*GrUdNiÓwECzkA 2oo6*

14. Dziękuję anusiakanusia dziękuje za post
    Fan(ka) Avatar anilek77

Na mojego drugiego synka wrażliwą skórę TYLKO KREM BAMBINO. Żaden sudocrem. I bądź tu mądry, co?

Aniołek 06.0
    6.2012r [*] 7tc

Zasady pisania postów