reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

Moja Gabi wg usg z 33 tygodnia miała 40 cm, ważyła niecałe 2kg, więc nie spodziewam się kolosa :-) - także zakupiłam dużo ubranek na roz. miar 56. Moje rodzeństwo też nie było duże, oboje po 51 cm. Liczę na to, że Gabi ponosi ten rozmiar chociaż z miesiąc. Na 62 ubranek mam niewiele. Wiem, że odwiedzający będą przynosić. Potem na bieżąco dokupię - w końcu dwa domy dalej mam Panią od ubranek Pinokio :-D

Kobietki? Mam pytanie: do pupy na odparzenia sudocrem czy tormentiol? Farmaceutka u mnie w aptece ten drugi zachwalała, mówiła że sudocrem się przy nim "chowa"... Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Bo tak na codzień to mam bepanthen... to dobry wybór? Bo nad Linomagiem zielonym się jeszcze zastanawiam...
 
reklama
Morena- były juz na ten temat dyskusje.
Ja na odparzenia mam sudocrem. Tormentiol odradzała Wenusjanka- że podobno szkodliwy dla maluchów.
Cokolwiek wybierzesz trzeba pamiętac , żeby nie łączyć specyfików jednocześnie natłuszczających i wysszających.

Sudocrem, bephanten, skrobia ziemniaczana- wysuszają
Tormentiol, linomag- natłuszczają

Ja na codzień nie stosowałam nic. Myłam pupę przy kazdym przewijaniu wodą, a po kupce mydełkiem. Dokładnei osuszałam papierową chusteczką. I najważniejsze- wietrzyałam minimum 5 minut zanim założyłam pieluszkę.
Ale dziewczyny pisały, że lepiej uzywać czegoś lżejszego jak Linomag czy Alantan.
Natomiast Sudocrem TYLKO w przypadku odparzenia.
 
tak jak dmuchawiec pisze
sudokrem tylko w wypadku odparzeń
ja za każdym razem używałam linomagu, przy dziewczynce też bym smarowała linomagiem - chyba nie miałabym tyle samozaparcia żeby wietrzyć jak dmuchawiec ;-) żeby przypadkiem wargi sromowe się nie skleiły
heh mam chłopaka, drugi w drodze, a mniej mnie przeraża stulejka niż sklejenie warg sromowych ;-)
 
Ja mam sudocrem, ale w domu jest też tormentiol (Aro dostał) -więc sprawdzęoba (choć u rodziny i znajomych też pierwszy się dobrze sprawdza)
 
Wietrzenie wcale nei było takie uciążliwe;-) A jak widziałam zaczerwienienie choćby malutkie, to sypałam pupcię i wszystkie zakamarki mąka ziemniaczaną- według mnie to wspaniały kosmetyk:-D

I jeszcze jedno- jak jest potrzeba posmarowania sudocremem, to trezba położyć CIENKĄ warstwę:tak: Jak byłam w szpitalu, babka leżąca z maluchem rezem ze mną waliła( inaczej sie tego nei da nazwać) takie ilości sudocremu, że masakra i dziwiła się że nei działa. Dziecko miało żywe rany na tyłku. A sudocrem nie działał bo skóra musi oddychać pod tą maścią.
 
o tak, zdecydowanie cienką warstwę

Artur ma do tej pory kupy raczej rzadkie, więc gdy sie skarży że go pupa boli, to jeszcze teraz mu czasem smarujemy...
 
Witam przyszłe mamuśki( i obecne również)
Jako,że nie tak dawno jeszcze byłam w tym samym stanie co Wy postanowiłam właśnie tu napisać.
Mam do sprzedania kilka rzeczy po moim synku, min chusta do noszenia malucha, zabawki, ciuszki ale główna rzecz którą chciałam zaproponować to bujaczek-leżaczek FISHER PRICE. Zupełnie nowy ( nawet nie wyciągany z pudełka)/
Posiada funkcję delikatnych wibracji, co uspokaja i uspypia malucha a Nam pozwala mieć chwilę dla siebie.
Dodatkowo ma montowany pałąk z bezpiecznymi zabawkami, dzięki którym maluch doskonali umiejętności wodzenie za przedmiotami, chwytanie itd.
Osobiście sama miałam taki dla synka i byłam mega mega zadowolona.
Bujaczek jest dla dzieci do 9 kg, natomiast już raczej starszaki i tak z tego nie korzystają.
Cena za zupełną nówkę, nie używaną to 100 zł
Jeżeli któraś byłaby zainteresowana bujaczkiem lub innymi rzeczami po moim synku proszę pisać PW.
Wstawiam poglądowy link do aukcji z takim bujaczkiem, abyście wiedziały który model ja posiadam
LEŻACZEK USPOKAJAJĄCY FISHER PRICE M7344 BUJACZEK (3244892060) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Pozdrawiam i życzę udanych rozwiązań i cudownego, pełnego miłości życia z maluszkiem
 
reklama
Do góry