reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, foteliki samochodowe - nasze przemyślenia, marzenia, pomysły, plany ;)

ewika87

nasze szczęście
Dołączył(a)
28 Październik 2009
Postów
1 285
Miasto
mazury
Pozwoliłam sobie zacząć ten temat. Chciałabym żebyśmy dzieliły się tu spostrzeżeniami i wyborami "naszym wymarzonych pchanych 4 kółek"


..::EDIT::..
Nie będę usuwała tego tematu gdyż był w planach ;)
Jedynie trochę go 'rozszerzam' o kategorie 'foteliki' ;)
~~emotion_sicknes
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Taaa, wózek to ja akurat mam od dawna wybrany i będzie to albo :

Mutsy Urban Rider
0_0_productGfx_8cdd812e865ad60f216aad7413dbae17.jpg

Albo I'cco Peak Air
icoo_peak-air_night.jpg

Po prostu będę potrzebować wózka terenowego i oba strasznie mi się podobają :-)
 

Załączniki

  • 0_0_productGfx_8cdd812e865ad60f216aad7413dbae17.jpg
    0_0_productGfx_8cdd812e865ad60f216aad7413dbae17.jpg
    23,7 KB · Wyświetleń: 235
  • icoo_peak-air_night.jpg
    icoo_peak-air_night.jpg
    16,7 KB · Wyświetleń: 340
ja mam caly zestaw po corci a staralam sie kolorystycznie bvyc w miare uniwersalna wiec nada sie i dla drugiego malucha ... ale mam spora wiedze o fotelikach i jak by co to bede wasze pomysly negowala pewnie w zdecydowanej wiekszosci : ) ja po prostu jestem mega zeschizowana na tym punkcie i uwazam ze kazda zlotowka wydana na bezpieczniejszy fotelik przeklada sie na swiety spokoj nas - rodzicow :D

na dzien dobry radze poczytac sobie o fotelikach firmy beSafe - zdecydowany nr 1 ... na mojej liscie topowej jest tez marka maxicosi (polka nizej ale najlepszy stosunek jakosci do ceny) i pare innych... ale pierwsza i najwazniejsza zasada wyboru jakoegokolwiek fotelika to to zeby NIE KUPOWAC FOTELIKOW UZYWANYCH !! a to glownie dlatego ze nie znamy jego crasch historii a to podstawa bezpieczenstwa naszego malucha ...
 
mea _osi dobrze ze sie nam specjalista trafil :)
Ja wlasnie bede niedlugo kupowac fotelik dla corci [narazie mam pozyczony - poki auta nie kupie :D]
Tylko z nia byl/jest problem bo z nosidelka wyrosla, a jeszcze nie wazy 9 kg [ a z tego co wiem waga jest pierwszym czynnikiem na jaki powinno sie patrzyc] A zreszta tez sie naczytalam ze lepiej dziecko JAK najdluzej wozic tylem do kierunku jazdy.

Co do wozka ja mam taki:
firmy ED RE MA, vector fx
Zobacz załącznik 589872
0202.jpg ---- wlasnie fioletowy mam [spacerowka srednio wyglada - ale na zywo jest duuuuuuzo lepiej]

Wozek swietny po prostu, naprawde, lekki, 'latwy'. sprawdzony w jak to wanda nazwala 'terenowych warunkach', b. latwo sie prowadzi i wogule same plusy. Jedyny minus jaki znalazlam to ze jak w koszyku jest bardzo duz rzeczy [czytaj 10 razy wiecej niz zalecono :D] to wtedy troche 'siada' [ma amortyzatory]
 

Załączniki

  • 0202.jpg
    0202.jpg
    35 KB · Wyświetleń: 400
wanda, emotion - Super bryki dziewczyny!

A ja nie mam zielonnnego pojęcia co do wózka:) Trzeba będzie przemyśleć sprawę, czy 3w1 czy sam głęboki, później kupię spacerówkę... Na pewno gondola nie musi być już taka obszerna jak przy dzieciątku rodzącym się w porze jesiennej i powinna być wtedy duża, bo zima = kocyk, śpiworek i inne atrakcje;) A teraz? co jest ważne? Waga, skrętność, CENA, wyposażenie, materiał, koła, różne regulacje... Czym się kierujecie przy wyborze>??

Jeżeli chodzi o fotelik, zgadzam się z mea_osi - maxi cosi jednak wygrywa:) I taki mam zamiar kupić. Pożyjemy, zobaczymy
 
mea _osi dobrze ze sie nam specjalista trafil :)

Tak tak, bardzo dobrze :-)

Jeśli chodzi o ten wózek ED RE MA - pierwszy raz słyszę o tej firmie, no ale fakt, że w wózkach 8 lat już nie siedziałam w ogóle. Mutsy to wybór jeszcze z tamtych czasów, I'cco teraz niedawno wypatrzony.
Ten Twój też całkiem fajny, szkoda że przednie koła mniejsze są - mi jakoś się to nie do końca podoba, a jeśli już to tak jak w Quinny Mood albo Buzz 3, ewentualnie Maxi Cosi Mura 3 - ale to i tak wózki, które bardziej wybrałabym wizualnie a nie praktycznie.
A Mutsy i I'cco to wybór i wizualny i praktyczny :-D


Na pewno gondola nie musi być już taka obszerna jak przy dzieciątku rodzącym się w porze jesiennej

Pietrucha - serio ?? To nasze dzieciątka już będą mogły zimą w spacerówkach śmigać ??
Ja myślałam, że jeszcze w gondoli i tym bardziej powinna być duża gondola... Ale może już nie pamiętam.
Wcześniej nie miałam tego problemu, jedno dziecko z końcówki grudnia, drugie z lutego - kolejną zimę już w spacerówkach jeździły, no ale już koło roku miały. a tutaj maluszki pół roku, to nie wiem jak...
 
Ostatnia edycja:
A teraz? co jest ważne? Waga, skrętność, CENA, wyposażenie, materiał, koła, różne regulacje... Czym się kierujecie przy wyborze>??
wszystkim po troche)
Jeśli chodzi o ten wózek ED RE MA - pierwszy raz słyszę o tej firmie,

(....)

Pietrucha - serio ?? To nasze dzieciątka już będą mogły zimą w spacerówkach śmigać ??
Ja myślałam, że jeszcze w gondoli i tym bardziej powinna być duża gondola... Ale może już nie pamiętam.
Wcześniej nie miałam tego problemu, jedno dziecko z końcówki grudnia, drugie z lutego - kolejną zimę już w spacerówkach jeździły, no ale już koło roku miały. a tutaj maluszki pół roku, to nie wiem jak...

ED RE MA to polska firma, niewiem jak 'stara'.


Jesli chodzi o spacerowki to moja cora urodzila sie koncem pazdziernika a pod koniec marca [wielkanoc w tym roku] juz byla w spacerowce, wiesz zalezy od dziecka. Moja Niuska juz na 4 miesiace siadala sama, siostrzenicy corka na 10 miesiecy niby siedziala - ale trza bylo ja asekurowac i pomoc usias bo sama nie dawala rady. Naprawde zalezy od dziecka.
 
mea _osi dobrze ze sie nam specjalista trafil :)
Ja wlasnie bede niedlugo kupowac fotelik dla corci [narazie mam pozyczony - poki auta nie kupie :D]
Tylko z nia byl/jest problem bo z nosidelka wyrosla, a jeszcze nie wazy 9 kg [ a z tego co wiem waga jest pierwszym czynnikiem na jaki powinno sie patrzyc] A zreszta tez sie naczytalam ze lepiej dziecko JAK najdluzej wozic tylem do kierunku jazdy.

to zalezy czy jestes w stanie wydac gruba kase na fotelik - beSafe kiss x3 jest dostosowany do dzieci od 4 mies ... nawet przy wadze ponizej 9 mozna w nim dziecko wozic wlasnie tylem do kierunku jazdy !! no ale ten fotelik kosztuje!!! i to niemalo bo chyba kolo tysia (ale zalatwia temat na min 3 lata wiec warte rozwazenia dla wiekszego malucha ktory w kolysce juz sie nie miesci !! potem po prostu zmieniasz kierunek jazdy i dziecko do 18 kg jezdzi (czyli praktycznie az skonczy 4 lata i moze przesiadac sie na fotel prosty z pasami zewnetrznymi ...

Tak tak, bardzo dobrze :-)




Pietrucha - serio ?? To nasze dzieciątka już będą mogły zimą w spacerówkach śmigać ??
Ja myślałam, że jeszcze w gondoli i tym bardziej powinna być duża gondola... Ale może już nie pamiętam.
Wcześniej nie miałam tego problemu, jedno dziecko z końcówki grudnia, drugie z lutego - kolejną zimę już w spacerówkach jeździły, no ale już koło roku miały. a tutaj maluszki pół roku, to nie wiem jak...

ja rodzac w grudniu szukalam duzej gondoli bo jednak te kombinezony i spiwory gdzies trzeba bylo upakowac a jak mala miala 5 mies to przesiedlismy sie na spacerowke (w pozycji lezacej) ale to glownie dlatego ze to ciekawskie stworzenie za nic nie chcialo w gondoli jezdzic !!!

ale ponad wszystkie wozki i tak najbardziej kocham chuste !!!! nie oddam jej za zadne swietosci :) miesci sie w torbie, robi za nosidlo, hamak, kocyk i sto tysiecy innych pomyslow ... jak jestescie zainteresowane to tez sluze rada - ewenement w skali swiatowej i naprawde niezastapiony :)
 
reklama
Ja też będę mogła pomóc w różnych sprawach, bo pracowałam kiedyś w sklepie z wózkami i fotelikami. Niektóre wózki znam bardzo dobrze :) nawet od strony tego co się najczęściej w nich psuje. Jedno jest pewne: nie ma wózka idealnego!
Mutsy ma bardzo fajne wózki zwłaszcza dla wysokich rodziców, ale jeśli chodzi o urbana to trzeba nauczyć się nim jeździć, bo skrętna tylna oś wcale nie jest taka łatwa na początku w obsłudze. Dlatego trochę łatwiejszy jest 4ridera.
Pozostałe wózki fajnie wyglądają, ale przyznam się że się z nimi nie spotkałam.
Moja wymarzona fura obecnie (bo to się zmienia co jakiś czas) to:
roan-marita-kolor-s-149_5104.jpg
Klasyczny, piękny i wygodny dla dzieciaka :)
 

Załączniki

  • roan-marita-kolor-s-149_5104.jpg
    roan-marita-kolor-s-149_5104.jpg
    30,5 KB · Wyświetleń: 274
Do góry