reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, foteliki samochodowe - nasze przemyślenia, marzenia, pomysły, plany ;)

W lato pod dzieciątko mozna dać pieluszkę, lub frotowy pokrowiec.Do sklepu czy w tarse 3 h nie ma problemu, jak maleńswtwo jest najedzone i śpi to nie trzeba go budzić.Ale w dalekie trasy lepiej zabrać też gondole
 
reklama
dobrze, że piszecie dziewczyny, też o tym nie pomyślałam...bo też chcę wózek z fotelikiem i na razie na 90% kupię tego
espiro_vector_pro_neo_2011_s.jpg
 

Załączniki

  • espiro_vector_pro_neo_2011_s.jpg
    espiro_vector_pro_neo_2011_s.jpg
    17,5 KB · Wyświetleń: 79
Dziewczyny, ja to na nieświadomce ze wszystkim, nie znam się... dlatego zapytam.

Czy w przypadku fotelika takiego Maxi Cosi, czy jakiegoś np. Berber z Jedo (bo upatrzyłam sobe wózek Jedo i one też mają całkiem super foteliki i dopasowują się super do wózka, bez dodatkowych adapterów). to czy do tego potrzeba jakiejś bazy do montażu w samochodzie? Czy taki fotelik można przypiąć pasami?

Może mi ktoś udzielić informacji na ten temat?
 
Dziewczyny, ja to na nieświadomce ze wszystkim, nie znam się... dlatego zapytam.

Czy w przypadku fotelika takiego Maxi Cosi, czy jakiegoś np. Berber z Jedo (bo upatrzyłam sobe wózek Jedo i one też mają całkiem super foteliki i dopasowują się super do wózka, bez dodatkowych adapterów). to czy do tego potrzeba jakiejś bazy do montażu w samochodzie? Czy taki fotelik można przypiąć pasami?

Może mi ktoś udzielić informacji na ten temat?

Nie jestem jeszcze mama ale z tego co wyczytalam, to z baza jest najbezpiecznej!)
 
No właśnie, ale żeby zainstalować bazę ISOFIX to trzeba mieć w samochodzie zestaw do jej montażu - baza to chyba coś około 400 - 500 zł, a montaż tego dodatku - no bo ja się poruszam pojazdem sprzed 2006, więc nie mam tego zestawu do montażu isofixa - to jest od 700 do 1000 nawet! Przeżegnałam się jak poczytałam, aż zadzwoniłam do znajomego autonaprawiacza i powiedział, że tak jest właśnie, i że sam ten dżinks jest taki drogi.

Z drugiej strony nie planuję długich podróży z dzieckiem póki będzie jeździło tym małym fotelikiem (szpital - dom, później najwyżej do lekarza i to sporadycznie, bo pediatra po drugiej stronie ulicy, do teściów do sąsiedniej dzielnicy i ewentualnie 20 km na działkę za Warszawę - i to też nie wiem, bo latem mały będzie mały, a na następne lato to już będzie chyba w innm fotelu jeździł).
 
Alex ja mam w aucie z 98 r isofix, to są takie dwa haczyki,między fotelami.Foteliki z isofix wiekszości nie posiadają bazy, tylko same takie blaszki które sie wpina własnie w te haczyki dla przykładu pierwszy lepszy z allegro wyświetlił mi się CYBEX Fotelik Pallas 2-fix Gold line 2013 ISOFIX (3931717004) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. to ten uchwyt z tyłu na dole.
Ja nie mam i nie dokupuje bazy, bo nie mam w planach dalekich podrózy.Fotelik będe mieć z maxi cosi biore używany po szwgierce z zeszłego roku
 
No właśnie tak to rozważam. W ogóle jesteśmy kosmicznie ostrożni w samochodzie, ale nie wiadomo na kogo się trafi na drodze... :/

My jeździmy Laguną I i w niej nie ma isofixa (dopiero w II robili...). Chociaż nie wiem, czy się nie szarpnąć na zmianę samochodu jeszcze przed Dzidziusiem.

Choć no... nie należę do majętnych i naprawdę muszę się nad tą bazą zastanowić.

Sam wózek to chyba to biorę - i to od razu z fotelem: słyszałam różne opinie od skrajnie dobrych po skrajnie negatywne, ale podoba mi się ten model, do tego fotelik też oglądałam i jak dla mnie cenowo jest ok całość, a jakość nie jest zła: FYN JEDO MEMO + gratisy + fotelik Avionaut 3w1 (3932722545) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - no i z fotelikiem Avionaut.

Będę wpinać chyba pasami...

Chyba że bardzo mi to wszyscy wybiją z głowy. Mega dylemat... nie chcę innego wózka, a tu ten fotel w wózku pasuje. Ja prawka nie mam, więc sama dziecka wozić samochodem nie będę - zawsze z tatą, ale ja za to często będę poruszać się z dzieckiem po mieście wózkiem/pieszo - zatem fotelik byłby dla mnie wygodny np do tramwaju... jest mniejszy niż gondola, tak, więc zajmuje mniej miejsca.

Eh... :D Na BBC Entertainment dziś wieczorem "Ja i moja ciążą" - czyli jak przeżyć 9 miesięcy i nie zwariować... ;)
 
reklama
Alex prawda jest taka że jak naprawdę się coś stanie poważnego to nawet super fotelik z bazą nie To akurat wiem z doświadczenia co widziałam przy wypadkach samochodowych. Wiadomo że zawsze jest większe bezpieczeństo, jesli już zainwestuje sie w fotelik z atestami.Jak kogoś stać i naprawdę jezdzi tym autem to jak najbardziej.My robimy bardzo krótkie trasy, wiec mnie nie zbawi przpinanie tymi pasami.
My zdecydowaliśmy że nie kupujemy bazy, fotelik tak montujemy tyłem to już znów podnosi wieksze bezpieczeństwo.Mamy kurtyny z boku w aucie i mam nadz odpukac jak coś sie stanie to wystarczy. Najważniejsze zeby był jakikolwiek fotelik i zapinany!!!! i nie wyciągać dziecka w trakcie jazdy!
edit.Zaraz Mea mnie tu przechrzci :-D
 
Do góry