reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, foteliki samochodowe - nasze przemyślenia, marzenia, pomysły, plany ;)

ja również posiadam fotelik, który był w komplecie z wózkiem tako, isofixa nie posiadam ani w aucie ani osobnej bazy
Maja jeździła przypieta tylko pasami i było ok, drugie też tak będzie, wiele dzieci tak jeździ
ja nie będę kupować tej bazy, bo to dla mnie za duzy wydatek, może gdybym miała więcej kasy to bym się zdecydowała
no i nam taki fotelik starczył na jakieś 7-8mies, później się przesiedliśmy do większego
no i zgadzam się z wypowiedzią kairy :-)
 
reklama
Jezeli chodzi o fotelik takie od 0-13 kg to zapina sie pasami albo bazą, ja mialam fotelik od wózka Graco oraz baze i szczerze mnie ta baza drażniła, ciężko sie wypinało, wolałam zapiać pasami, z tym ze ja mam dość fajne fotele w vectrze bo są pod delikatnym kontem i fotelik sie fajnie wpasowuje w fotel.
 
Zmieniliśmy już autko, teraz nie mogę się doczekać przymierzyć wózek.
Już ze sklepu do mnie dzwonili na początku zeszłego tygodnia, że w końcu dotarł pascal na którego czekam żeby go zobaczyć w ogóle. Może w tym tygodniu podjedziemy:)
 
Jezeli chodzi o fotelik takie od 0-13 kg to zapina sie pasami albo bazą, ja mialam fotelik od wózka Graco oraz baze i szczerze mnie ta baza drażniła, ciężko sie wypinało, wolałam zapiać pasami, z tym ze ja mam dość fajne fotele w vectrze bo są pod delikatnym kontem i fotelik sie fajnie wpasowuje w fotel.

bo bza gracko jest kijowa delikatnie mowiac ... ale i tak bezpieczniejsza niz zapinanie pasami ...
 
Alex prawda jest taka że jak naprawdę się coś stanie poważnego to nawet super fotelik z bazą nie To akurat wiem z doświadczenia co widziałam przy wypadkach samochodowych. Wiadomo że zawsze jest większe bezpieczeństo, jesli już zainwestuje sie w fotelik z atestami.Jak kogoś stać i naprawdę jezdzi tym autem to jak najbardziej.My robimy bardzo krótkie trasy, wiec mnie nie zbawi przpinanie tymi pasami.
My zdecydowaliśmy że nie kupujemy bazy, fotelik tak montujemy tyłem to już znów podnosi wieksze bezpieczeństwo.Mamy kurtyny z boku w aucie i mam nadz odpukac jak coś sie stanie to wystarczy. Najważniejsze zeby był jakikolwiek fotelik i zapinany!!!! i nie wyciągać dziecka w trakcie jazdy!
edit.Zaraz Mea mnie tu przechrzci :-D

nikogo chrzcic nie zamierzam :) ale ...

po 1 - nie ma opcji zeby montowac fotelik przodem !! litosci jak ktos tak montuje to niehc lepiej wozi dziecko na rekach - przynajmniej bedzie jasne za co dostaje sie mandat ... za GŁUPOTE !!

po 2 - o jakich kurtynach bocznych piszesz ?? o bocznych poduszkach ?? one dziecku nic nie daja a wrecz potrafia wywracac fotelik ale nie jest to tak niebezpieczne jak przednia poduszka i wozenie dziecka na przednim siedzeniu ... PAMIETAJCIE DZIEWCZYNY ZE JAK JEZDZICIE SAME I CHCECIE MIEC DZIECKO NA PRZEDNIM SIEDZENIU TO TYLKO WTEDY KIEDY MACIE OPCJE WYLACZENIA PRZEDNIEJ PODUSZKI POWIETRZNEJ !!!!! inaczej mozecie zabic malucha nawet przy drobnej stluczce!!!

ja nikogo zmuszac do zakupu nie bede bo nie mam w tym zadnego interesu ale sama jezdze bardzo duzo wiec wiem jaka to wygoda :D
 
ja bazy nie kupuje, nawet nie mam opcji do mojego fotelika. choc wierze ze latwiej wpiac:tak: dziewczyny nie ma co panikowac ze ktokolwiek bedzie bral udzial w jakims tragicznym wypadku i tylko fotelik 1000 gwiazdek z baza, osmiopunktowymi pasami uratuje zycie maluszka.... ja wole o takich rzeczach nie myslec bo po co zakladac czarny scenariusz i sciagac na siebie nieszczescie...

przy jasiu najwazniejszy byl dla mnie jego komfort w aucie bo wiedzialam ze bedziemy duzo jezdzic a do dziadkow mamy 6h drogi. wiec kupilam fotelik-gondole do samochodu, ktory w testach nie wypada najlepiej, mial chyba 3 na 5 gwiazdek bo dziecko jest bokiem do kierunku jazdy i przy zderzeniu leci na jedna strone... ALE mlody sobie spal wygodnie cala droge a nie cisnal sie w pozycji na kuckach, upocony, i o to mi chodzilo. oczywiscie nie krytykuje maxi-cosi z baza czy bez, uwazam ze to najlepsze foteliki i sama bym chetnie taki przygarnela:tak: moze nawet kolezanka mi pozyczy. po prostu kazda ma inne potrzeby no i mozliwosci finansowe
 
195.jpg ja jednak postanowiłam z mężusiem, że kupujemy ten wózek nowy, oglądaliśmy dokładnie, jeździliśmy itd, ma dobrą cenę, możemy do niego wpiąć nasz fotelik, jest zgrabny i jeśli chodzi o techniczne sprawy jest bardzo dobry :-) i ma serwis door to door, czyli kurier przyjedzie, zabiera wózek i w ciągu 72h muszą go naprawić i przywieźć, super sprawa, nie każda firma to ma, zapytajcie się przy kupnie waszych czy jest taka opcja :-)
 

Załączniki

  • 195.jpg
    195.jpg
    25,4 KB · Wyświetleń: 70
reklama
Ostanio była akcja 2011 że może i maxi cosi mają dobre wyniki w testach, ale maja toksyczne materiały w wyrobie samego fotelika.
Monia uwież mi że poduszki dużo dają, my mamy w fotelach i w bokach, swjoą droga każda poduszka moze zabić to akurat wiem z doświadczenia.
I tak jak pisałam, josi też czy ma sie milion gwiazdek w crash testach, super wytzrymale itp, auto volvo bo podobno najbezpieczniejsze, to i tak jak sie ma pecha to wszytcy zginą.
Ostanio ogladałąmi zastanawiałm sie nad fotelikiem cybex pallas zamiast pasów, nakładka.Widziłałam ostanio dziecko na oiom bo wypadło bo było dachowanie.Wiec jednak te pasy najlepsze.Pasy i nakładko to już coś
 
Do góry