reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków.

K

kaira24

Gość
Jeszcze chyba nie założony Będziemy tu pisać o wszystkim co nas niepokoi, o wizytach u lekarza, objawach itp.
Bóle brzuszka katarek, potówki czy inne wysypki itp.
 
reklama
To ja zacznę, bo właśnie małemu się przyplątał katarek i to taki wredny, bo nie da się wyciągnąć wcale tylko spływa do gardła. A jak spłynie to mały się denerwuje i mi się budzi albo zaczyna płakać, czasem pokaszluje jakby troche krztusi tą wydzieliną :-( Co z tym zrobić? Boję się, że mu się coś poważniejszego przyplącze od tego spływania. Chyba mąż go zaraził, bo przywlókł przeziębienie do domu...

I drugi temat: pleśniawka. Zauważyła ją położna i powiedziała żeby tylko przemywać wodą przegotowaną, ale wydaje mi się to idiotyczne żeby wewnątrz buzi myć wodą? Może ma ktoś doświadczenie co z tym robić? Nie trzeba jakiś maziajów od lekarza?
 
Ciastko katarek to odciagamy po zakończeniu sól morska lub zwykłą nacl. Maśc majerankowa a chyba po 1 mc jest nasivin soft.
Co do mycia buzi położna miła rację.Żeby dziecko nie miało pleśniawek myje się języczek z białego nalotu i wnętrze buzinki. DZiecko na poczatku oddycha noskiem wiec nie robi mu róznicy ze wkłądamy palucha z gazikiem. A co do plesniawek fiolet najlepszy dla niemowlaka na patyczek i pędzlować
 
Dziewczyny słuchajcie, mojej małej pojawiły się takie maleńkie krostki zaczerwienione na buzi(policzki i pobliżu ucha), na brzuszku, kurde i nie wiem od czego to będzie...? Wczoraj miała kilka na buzi, a dzisiaj tak jak mówię rozmnożyły się.
Czy to może być od oliwki? 2 dni z rzędu smarowałam ją po kąpieli oliwką (całe ciałko), a wysypka tylko na buzi i brzuszku, czy raczej coś zjadłam? Jadłam w czwartek pizze może to być np. od drożdży, ananasa (ale zjadłam dosłownie nie wiele jeden kawałek pizzy z ananasem bo zapomniałam, że miałam ściągnąć go z pizzy), a tak to chyba nie zjadłam nic nowego albo czegoś czego nie może... a kakao? - wcześniej piłam i nic jej nie było.
 
Ciezko tak stwierdzic co to moze byc... moze jedzenie, ale moze i oliwka, bo teraz cieplo a oliwka zapycha. Obstawialabym jednak cos z jedzenia
 
DSC_0262.jpgtak to wygląda
 

Załączniki

  • DSC_0262.jpg
    DSC_0262.jpg
    11,2 KB · Wyświetleń: 228
irka a moze potowki?
u nas dominike wysypalo na calym doslownie ciele, tez myslalam ze ja oliwka uczulila, pediatra stwierdzila potowki dopiero jak powiedzialam ze po kapieli smaruje kolana i lokcie. powiedziala ze to za duzo jak na takie upaly.
 
ja bym obstawiała oliwkę+upały lub ananas bo niestety jest bardzo uczulający. Wykąp może w krochmalu lub kaliku
 
reklama
Do góry