reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZEPISY KULINARNE - TYLKO PRZEPISY !!!

wanda_23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Sierpień 2005
Postów
6 078
Miasto
Wlkp
No to rozpoczne watek gromadzac tyle przepisow ile uda mi sie znalezc jak najszybciej:

SKRZYDELKA W MIODZIE:

1kg skrzydelek - to wychodzi okolo 10 sztuk
1 duze opakowanie ketchupu - ja daje sloik 500gram (a teraz laski z kuj-pom - najlepszy ketchup wloclawek!)
czosnek - wg uznania, ja daje okolo 4 zabki czosnku
miod - chyba obojetnie jaki  - okolo 2-3 lyzki stolowe!
vegetta (czy jakies inne ziarenka smaku) - do smaku
ja dodaje jeszcze przyprawy do zup (magi)

Wszystko (oprocz skrzydelek) wymieszac w misce - tzn ketchup, miod, czosnek, posypac vegetta i dolac magi i dokladnie wymieszac. Zalac tym sosem skrzydelka I TERAZ UWAGA - zalac na 1 dzien przed planowana imprezka !!!!!! I wstawic na noc do lodowki  No i nastepnego dnia wlozyc do rozgrzanego piekarnika (200 stopni) i piec pol godziny, potem obrocic skrzydelka, polac najbardziej jak sie da sosem i wstawic na kolejne pol godziny !!!!
Gwarantuje ze zniknie wszystko i to bardzo szybko !!!! Skrzydelka mozna podawac z czymkolwiek, ale najlepiej je sie je same i rekami


JOEEY'OWE ZARCIE TAJSKIE (CHYBA :p )

skladniki:
1 op.makaronu ryzowego,
2 cebule,
250g pieczarek,
1 papryka czerwona,
1 mala kapusta pekinska,
1 piers kurczaka,
odrobina sosu sojowego, czosnek sypany, slodki !! sos chilli, sol, pieprz, garsc orzeszkow ziemnych.

Makaron zalac wrzatkiem i osolic wode,przykryc i odstawic aby zmiekl(5 minut).
Cebule i pieczarki pokroic w drobna kostke, kurczaka, papryke i kapuste pekinska w waskie paski. Rozgrzac olej wlozyc orzeszki ziemne oraz cebule i smazyc az cebula bedzie szklista. Dodac papryke,kurczaka posypac czosnkiem i smazyc az mieso bedzie biale.Dodac pieczarki i paski kapusty pekinskiej (mozna przelozyc do garnka wiekszego). Smazyc,az warzywa i pieczarki puszcza wode i woda odparuje. Doprawic sosem sojowym,sola,pieprzem i chili. Podawac z makaronem (pasuje tez ryz).
wiele skladnikow, cala robota opiera sie na ich pokrojeniu   sosu sojowego odrobine trzeba, za to duzo slodkiego sosu chilli bo on nadaje smak potrawie   SMACZNEGO 


MOSKITOWY przepis na super sałatke

2 zupki chińskie łagodne, 1 ostra
2-3 piersi kurczaka
4 jajka na twardo
kukurydza
papryka
może być szczypiorek
Makaron z 3 zupek zaparzyc w 1,5 szkl wody, piersi pokroić, dodać troche bułki tartej  i obsmażyć z przyprawami do zupek. Wszystko połączyć, wymieszać, można dodać majonez

 
reklama
SORBUŚIOWA SAŁATKA GYROS - dla mnie pycha

1. 2 pojedyńcze piersi z kurczaka
2. kapusta pekińska
3. kukurydza
4. ogórki korniszony
5. majonez
6. ketchup
7. 2 małe cebule
8. przyprawa gyros

Piersi usmażyć na oliwce(może być olej) i posypać przyprawą gyros ( z 0,5 - 3/4 torebki) i smażyć razem z przyprawą, podlać wodą ( niekoniecznie) i dusić 10 min. Ostudzic i nałożyc do salaterki na sałatkę, nastepna warstwa to kilka łyżek majonezu aby pokryc wszystko, ogórki i cebulkę pokroić w kostkę i jako kolejną warstwę nałożyć, kapuste pekińską posiekać i posolić a potem podcisnać i jako kolejna warstwę nałożyć, przykryć wszystko majonezem i ketchupem a na koniec pwysypać puszke kukurydzy. najlepiej zrobić dzień wczesniej ale niekoniecznie.
Smacznego ;D ;D ;D
 
Sosik na śledzika

- 6 łyżek majonezu
- 2 łyżki śmietany
- 4 łyżki soku z ananasa ( z puszki)
- sok z pół cytryny
- 1 łyzka sosu sojowego
- pół łyżeczki curry
- 4 plastry ananasa (pokroić w drobne kawałki)
- sół, pieprz

Spozywać ze śledzikiem i cebulką - mnnniaaaaamniuszne ;D ;D ;D Komar poleca ;D ;D

Wersja grillowa (do kielbaski) jak wyżej + 4 ząbki czosnku
 
CIASTO KARMELOWE-BARDZO SŁODKIE ;D ;D​

składniki:
2 PLACKI
-4 żółtka
-1/2 kg cukru pudru
-1/2 kg mąki tortowej
-1 proszek do pieczenia
-1 kostka masła
KREM
-1/2 litra śmietany kremówki 30%
-1 opakowanie śmietan-fix ( są dostepne takie w małych torebkach po 9 gram Dr.Oetker-to wtedy 2 torebki)
-orzechy włoskie ( do posypania)
-karmel - tzn. kupujecie puszkę mleka słodzonego i gotujecie je  ok 2,5 godziny i wyjdzie karmel ;)

Składniki na placek trzeba razem wymieszać i wyjdzie wam takie klejące sie lekko(prawie sypkie) ciacho, no więc dzielicie je na pół ( bo musza wyjść dwa placki-spody) i na wysmarowaną blachę praktycznie przyklejacie je do dna i do piekarnika na 30 minut w 180 st C po upieczeniu odrazu wyjmijcie z blachy bo szybko sztywnieje i niedacie później rady ;). Później robicie i pieczenie podobnie drugi spód.Obydwa spody muszą wystygnąć ;)
Śmietane kremówkę i smietan-fix razem miksujecie aż do ubicia sztywnej piany.
Jeden spód układacie w miare wysokiej blaszce i wylewacie na niego ubita śmietanę, przykrywacie to drugim spodem.
Na wierzch wylewacie ugotowany karmel i posypujecie orzechami.
Ciasto radzę robic dzień wcześniej, bo spody potrzebuje całego dnia na zmięknięcie i nasiaknięcie kremem i karmelem.
Mówię wam pychota :D :D, u nas szybko znika ;D ;D
W razie watpliwości pytajcie ;)
 
Zbliżają się Święta, więc podaję przepis na sałatkę. Jest PYSZNA i do tego mało roboty!!! (Mam pracować, ale mi się nie chce strasznie... :p )

SAŁATKA CEBULKOWA

-1 lub 2 słoiczki małych cebulek srebrnych (ja daję 1)
-1 puszka kukurydzy
-1 słoiczek selera marynowanego (pociętego w zapałki)
-1 puszka fasolki białej małej
-pęczek szczypiorku
-1 puszka kiełków sojowych
-6 jajek
-majonez+3 łyżki kwaśnej śmietany

Wszystkie produkty w słoiczkach i puszkach wyrzucamy na sitko i czekamy aż dobrze obciekną, najlepiej kilka godzin. Jajka gotujemy na twardo i kroimy w kosteczkę. Szczypiorek drobno siekamy. Wszystkie produkty razem mieszamy i dodajemy sos. Smacznego! Acha, mięsożercy mogą dodać jeszcze szynkę.


JAJKA W SOSIE TATARSKIM - moja specjalność ;D

-1 słoiczek pieczarek marynowanych
-1 słoik ogórków konserwowych
-majonez (kilka łyżek stołowych)
-śmietana (ok. 4 pojemniczków)
-musztarda (kilka łyżeczek)
-sok z cytryny
-troszkę cukru
-sól do smaku
-jajka

Pieczarki i ogórki kroimy w drobną kosteczkę (dosłownie 3mm na 3mm) w stosunku 1:1. Robimy sos dodając do śmietany majonez, musztardę, sok z cytryny, cukier i sól - doprawiamy do smaku tak, żeby nie był zbyt kwaśny i żeby nie było za dużo majonezu. Wrzucamy ogórki i pieczarki i mieszamy. Najlepiej przygotować 1 dzień przed podaniem, żeby zdążył się przegryźć. Gotujemy jajka, studzimy i kroimy na pół, układamy na półmisku i polewamy sosem. :p


 
Zupka krem z marchewy (dobre dla odchudzajacych ;) )

3 duze marchewy
2 cebule
woreczek ryzu
sol pieprz, kostka rosolowa

Marchewy i cebule pokroic byle jak i zeszklic na niewielkiej ilosci oleju. Dolac 4-5 szklanek wody. Przyprawic kostka rosolowa, badz sola jesli ktos kostki nie uznaje ;) ja dodaje papryke slodka i pieprz ziolowy, autorka przepisu zaleca pieprz cayenne. Kiedy marchewa zmieknie, zmiksowac calosc. Dodac ugotowany woreczek ryzu. Podaawac z duza iloscia naci pietruchy.
Zupa pycha a banalnie prosta :p

Salatka z makaronu ryzowego.

Makaron ryzowy - podobno ma byc w ksztalcie pestek ogorka, ale ja takiego dostac nie moge i uzywam nitki
ok. 30 deko wedlinki z drobiu
2 ogorasy kiszonki badz konserwowe
majonezik, pieprz sol
koperek

Makaron wg zalecen na opakowaniu doprowadzic do mietkosci ;D (na tym nitce tylko zalac wrzatkiem trzeba). Wedlinke pokroic w kosteczke tudziez paseczki, ogoraski oczywiscie tez. Wymieszac z makaronikiem, dodac majonezik i Przyprawy wg uznania. Dobrze jest odstawic do lodowy na jakis czas coby sie przegryzlo :p

p.s. ofiara losu ze mnie ::) zasadniczym skladnikiem tej salatki jest koperek ::) trzeba dodac duzo koperku!!! uswiadomilam to sobie wczoraj robiac ta salatke, i tak mi sie zrobilo glupio ze Was w maliny wpuscilam ::) moze akurat nikt jej jeszcze nie jadl ;D Natomiast musze przyznac ze juz nie polecam tej salatki bo przestala mi smakowac ;D
 
Mięso w sosie pieczarkowym.

Składniki:
Wołowina bądź wieprzowina
½ kg pieczarek
sos sojowy (z lyzke lub dwie - do smaku jak kto woli)
2-3 kubki śmietany (ja uzywam 12%, ale ja w ogole tlusto gotuje, co po mnie widac ;D ;D ;D )
świeża pietruszka (natka)
przyprawy do smaku (vegetta i reszta jak kto lubi)
maslo - do smazenia pieczarek (najlepsze smazone na masle)

Na głębokiej patelni podsmażyć pieczarki. Dolać sosu sojowego. Jednocześnie na drugiej patelni podsmażyć pokrojone na kawałeczki mięso. Do sosu dodać śmietany i pietruszkę. Na koniec dodać mięso i gotować chwilę, aby smak przeszedł. Do smaku dodać przyprawy.
 
Zupa cebulowa - przepis na zupe szwajcarska badz francuska (nie wiem dokladnie) - dla mnie pycha i bardzo prosta :)

Składniki:
5-6 cebul
3-4 łyżki masła
woda
kostka rosołowa
przyprawy
utarty ser
kawałki grzanek

Pokrojoną w plastry cebulę przysmażyć w garnku. Zarumienioną zalać gorącą wodą. Dodać kostkę rosołową i przyprawy do smaku. Podawać z utartym serem i grzankami!
 
Mexicano. - baaardzo proste, smaczne i szybkie do przygotowania :)

Składniki:
½ kg mielonego (najlepiej wołowego)
3 ząbki czosnku
1 puszka czerwonej fasoli
1 przecier pomidorowy
przyprawy (sól, pieprz i chili)
trochę oleju

Podsmażyć mielone z cebulką na oleju. Dodać przyprawy i wlać rozwodniony przecier pomidorowy i wkroić czosnek. Wszystko dusić około 5-10 minut. Na koniec dodać puszkę czerwonej fasoli. Podawać z ryżem.
 
reklama
Pyszna troche nietypowa bardzo lekka bardzo prosta do tego
Zupa jogurtowa

ok.10 ziemniaków
2 cebule
10 do 15 ziarenek ziela angielskiego
duży kubeczek jogurtu naturalnego
sól pieprz

Chlebek+masełko na grzanki

Ziemniaki kroimy w kostkę,cebule w półtalarki (nie musi być cienko) wrzucamy cebule i ziemniaki do jednego gara dodajemy ziele zngielskie i troszke solimy ,gotujemy do zmięknięcia.
Wyławiamy ziarenka ziela angielskiego lekko studzimy i miksujemy.
Dolewamy jogurcik przyprawiamy do smaku solą i pieprzem i podajemy z grzankami.

Przy podgrzewaniu trzeba uważać żeby nie zagotować ze względu na jogurt.
 
Do góry