reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla dzidzi do szpitala i domu

Czy wy już wszystkie macie torby do szpitala popakowane?? Ja prawdę mówiąc zbieram się do tego i jakoś ciężko mi to idzie:(. Prawdę mówiąc juz na samo hasło szpital przechodzą mnie ciarki. Ale wracając do praktycznych rzeczy, z tego co zasłyszałam koszule są lepsze niż piżama (bądź pidżama-jak kto woli). Wygodniej i bardziej przewiewnie-co służy szybszemu gojeniu się wszelkich ran. Podkłady poporodowe wynalazłam gdzieś na allegro, do 3 paczek dodali siateczkowe majteczki wielokrotnego użytku. Jeśli w szpitalu zabronią tego używać ( słyszałam, że czasem każą po prostu bez majtolków chodzić), to przyda się po powrocie do domu. Zastanawiam się tylko nad tymi majteczkami, czy czasem nie lepsze byłyby jednokrotnego użytku (zwłaszcza w szpitalu). No cóż pożyjemy zobaczymy.
Czy któraś z Was po porodzie stosowała Lactacyd? Jak się sprawuje? Czy łagodzi dolegliwości poporodowe? Mój mąż zakupił mi to zamiast Tantum Rosa(jakaś pani w aptece była zbyt przekonująca:), chociaż według mnie to drugie lepsze, bo ma działanie przeciwzaplane i przeciwbólowe.
Co do spraw dzidziusiowych to do przemywania kikutka zakupiłam sobie gaziki Leko nasączone 70% alkoholem izopropylowym , pupa: Sudocrem, do kąpieli Oilatum (podobno taniej jest po prostu kupić zwykłą parafinę- tyle, że za późno to wyczytałam, bo zakup już był zrobiony:). Macie jakieś szczoteczki dla dzieciaczka do czesania włosków? A co z nożyczkami do obcinania paznokietków?
 
reklama
Cześć mamusie
Mam do sprzedania wózek X-Landera wersja XA wraz z fotelikiem samochodowym i wszelkimi adapterami. Posiadam cały zestaw ponieważ mieliśmy go zostawić dla drugiego dzidziusia, ale już jest w drodze i w tej sytuacji musimy pomyśleć o wózku dla rodzeństwa. Wózek jest w bardzo dobym stanie, zresztą same przeczytajcie moje ogłoszenie. GORĄCO POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam i życzę powodzenia na porodówce, ja dopiero w lutym będę miała tę przyjemność :-)
Wózek X-Lander model XA - spacerówka, gondola, fotelik : Ogłoszenie w Dwukropek.pl
__________________
 
sabik - ja używałam cążków albo zwykłych nożyczek - takich ostrych - do paznokci, tak było mi najwygodniej, teraz kupiłam cążki takie malutkie. Do włosków mam taką zwykłą szczotkę z twardszego włosia naturalnego. Ja jestem już prawie spakowana, brakuje mi w torbie kapci, kubka, sztućców, telefonu z mp3, płytek z muzyczką, notatnika, długopisu i jakiejś książeczki w razie nudnego porodu, hahaha. Zabiore jeszcze herbatkę Hippa na laktację.
 
Misiówka, planujesz nuuudny poród:).Hehe. Jaką muzykę bierzesz ze sobą? Jaką książkę bierzesz ze sobą? Ja wybrałam sobie: "Herbatniki z jagodami" I.Sowy. Gdybym jednak za szybko przeczytała a dzidzia jeszcze nie chciała do nas przyjść to jeszcze jakiś kryminał dorzucę, zacznę główkować "kto kogo i dlaczego" i... zapomnę o porodzie:).
 
sabik - hehehe, dobry plan. Ja napewno wezmę "Ostatnia bitwa templariusza" Arturo Perez - Reverte, bo właśnie zaczęłam czytać, a jakoś nie mam czasu i pewnie nie skończę przed porodem, no i zamówiłąm sobie u teściówki "Anna In w grobowcach swiata" Olgi Tokarczuk, ale w końcu nie wiem czy zakupiła, a mam straszną ochotę na nią, więc jeśli tylko będę miałą możliwość to ją capnę sobie. Co do muzyki to napewno Kiliańskiego płytę, mam taką podwójną z kolędą jeszcze, miałąm ją jak rodziłąm Misię i bardzo mi "służyła", więc teraz też się napewno sprawdzi, a dla urozmaicenia może Makowieckiego ostatnią płytkę wezmę na wszelki wypadeczek. Dla ukojenia i wycieszenia bardzo polecam Solitudes - fortepian i dźwięki natury - BOSKIE POPROSTU!!
 
Witam ponownie,przepraszam,że po raz drugi:sorry: ale przez to że chciałam iść komuś na rękę,zakończyłam aukcję przed czasem i straciłam "potencjalnych klientów",teraz ta osoba mówi,że nie kupi poza Allegro bo nie ma zaufania.Super!Tylko dzięki niej moje dziecko nie dostanie na Mikołaja teraz nic:-(
A więc jeśli nie macie jeszcze takowego sprzętu to zapraszam:
Mata edukacyjna Fisher Price Tańczące zwierzęta (497666286) - Aukcje internetowe Allegro
Karuzelka z projektorem Fisher Price 'Panda' (497673684) - Aukcje internetowe Allegro
 
Widzę,że cos ten wątek tu "zamarł" a chciałabym go "ożywić" moim pytaniem.
Otóż, co spakować do torby do szpitala do ubioru dla dzidzi ?
I czym się różnią pajacyki od śpioszków?
Mam kaftaniki a do tego takie pajacyki bez rękawków z nóżkami , czy to to?
 
Widzę,że cos ten wątek tu "zamarł" a chciałabym go "ożywić" moim pytaniem.
Otóż, co spakować do torby do szpitala do ubioru dla dzidzi ?
I czym się różnią pajacyki od śpioszków?
Mam kaftaniki a do tego takie pajacyki bez rękawków z nóżkami , czy to to?
pajacyki to takie "szpioszki" z dlugim rekawem a spioszki to sa te bez rekawka na samych jakby szeleczkach nie wiem czy mnie rozumiesz czy nie zamotalam:zawstydzona/y: A ty masz z tego co piszesz wnioskuje spioszki i kaftaniki:tak: i spokojnie mozesz takie kompleciki zabrac do szpitala:tak:ja osobiscie mialam w szpitalu body na krotki rekaw i pajacyki na dlugi rekaw:tak:
 
reklama
Widzę,że cos ten wątek tu "zamarł" a chciałabym go "ożywić" moim pytaniem.
Otóż, co spakować do torby do szpitala do ubioru dla dzidzi ?
I czym się różnią pajacyki od śpioszków?
Mam kaftaniki a do tego takie pajacyki bez rękawków z nóżkami , czy to to?
Tygrysek dobrze pisze. Pajacyki sa z dlugimi rekawami i nogawkami a spiochy same nogawki a gora bez rekawkow. Napisz gdzie rodzisz (ja tez z bydgoszczy) to ci napisze co zabrac do szpitala. Ja rodzilam i na Kapach i w Bizielu takze temat mam obcykany;-)
 
reklama
Do góry