reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla dzidzi do szpitala i domu

reklama
Ja nie zamierzam kupować koszul nocnych typowych do karmienia. Jak już kiedyś niektóre z Was wspominały bodajże na wątku zakupowym, przez te dziury piersi na spacerek sobie wychodzą :-D i to niekoniecznie wtedy kiedy powinny :-D Najlepsze, a przede wszystkim najpraktyczniejsze, jak wspomniała Cyprysiowa, są takie rozpinane
 
Co do koszul i piżam...w moim szpitalu nie można mieć piżam.....;-)generalnie ze względu na to że przy koszuli jest wiekszy dostep powietrza do rany no i na obchodzie duzo wygodniej...
 
Hop! Hop!:rofl2:
Niedługo będziemy pakować nasze torby!!!!!!!!!
Znalazłam coś takiego:

Torba do szpitala


Co spakować do szpitala, żeby mieć pewność, że niczego nie zabraknie Tobie i Twojemu maluszkowi w czasie porodu? Lepiej pomyśleć o tym zawczasu, bo gdy przyjdzie co do czego, na pewno nie będziecie mieć głowy do pakowania.
Nasza lista z całą pewnością przyda się, żeby sprawdzić, czy o niczym nie zapomnieliście.
Dla Mamy

Dokumenty

· Karta Ciąży
· Wyniki badań
o grupa krwi i czynnik Rh
o przy ujemnym Rh badanie na obecność przeciwciał anty Rh
o zrobione po 32. tygodniu HBS badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
o odczyn WR badanie w kierunku kiły (robione dwukrotnie na początku i pod koniec ciąży)
o wynik ostatniego USG zrobionego po 36 tygodniu ciąży
o ostatnia morfologia i badanie moczu
· Dowód Osobisty
· Książeczka Ubezpieczeniowa
· skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć).
Art. spożywcze

· Woda niegazowana
· Soki (Najchętniej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Odradza się spożywanie soków, napojów, uczulających dzieci, np. truskawowych, z owoców cytrusowych)
· Ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa.
· Biszkopty i sok jabłkowy (można po porodzie)
Art. higieniczne i kosmetyczne

· Kosmetyki (bezzapachowy dezodorant, pasta, szczoteczka, delikatne mydło, mydło/płyn do higieny intymnej w wyciagiem kory dębu, szampon, kosmetyki do makijażu obowiązkowo J, szczotka, grzebień do włosów, nożyczki, suszarka do włosów)
· Ręczniki (co najmniej 2-3 w tym 1 mały, najlepiej ciemne)
· Ręcznik papierowy, jednorazowy, lepszej jakości (do wycierania krocza).
· Podpaski nocne x 20 (np. pieluchy Bella Baby, największy rozmiar, opakowanie niebiesko-zielono-białe z narysowanym dzidziusiem lub Tena podkłady dla osób nie trzymających moczu, mają wkład chłonący zapach)
· Wkładki laktacyjne (najlepsze Johnson)
· Papier toaletowy
· Jednorazowy zestaw do lewatywy
· Chusteczki jednorazowe
· Opaska do włosów
· Gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust (można poprosić o gaziki)
· Tantum Rosa (bardzo dobrze sprawdza się do podmywania, a właściwie do polewania krocza butelka po mineralce dla sportowców)
· Bepanthen lub Purelan (pomaga na zmaltretowane brodawki)
Bielizna

· 1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, do porodu
· Majtki jednorazowe, z fizeliny, do nabycia w aptece
· Staniki do karmienia x 2
· Kapcie
· Klapki pod prysznic
· Szlafrok
· Koszule nocne, rozpinane x 2 (Zapytaj czy można mieć własne. Ze względów praktycznych, (konieczność prania), lepiej wykorzystać szpitalną bieliznę.)
· Skarpetki
· Rozsuwana bluza
· Czysta odzież na wyjście, obszerna, z uwzględnieniem pory roku. (Torbę na wyjście możesz przygotować do zabrania później)
Inne bardziej lub mniej przydatne rzeczy

· Odciągacz pokarmu (Najtańszy, tłokowy.)
· Karta telefoniczna
· Telefon komórkowy
· Aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie Leki, jeśli jakieś przyjmujesz. Zapytaj, czy w Twoim szpitalu nie brakuje czopków glicerynowych. Jeśli cierpisz na hemoroidy, zabierz dobrą maść lub czopki.
· Notes z telefonami
· Zeszyt, długopis
· Pamiętnik
· Aparat do masażu pleców (elektryczny, ręczny, może być również piłka „jeżyk”)
· Książka, krzyżówki, czasopismo
· Walkman, odtwarzacz CD ze słuchawkami
· Drobne pieniądze
· Ulubiona poduszeczka
· Talerz, kubek, sztućce
· Zioła laktacyjne
· Woda w sprayu
· Dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
Dla Taty

· Napoje (cola, napoje energetyczne)
· Jedzenie
· Szczotka do zębów
· Wygodne ubranie, kapcie, wygodne buty (czasami wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty wówczas sprzedawane są w szpitalu)
Dla Dziecka

Wszystkie ubranka dla dziecka powinny być wyprane, albo przynajmniej przeprasowane
· Zestaw ubranek, jeśli można / trzeba je ze sobą mieć. Warto wykorzystać szpitalne rzeczy, jeśli są dostępne.
· Koszulek i kaftaniki x 4
· Body x 4
· Śpioszki/pajacyki x 4
· 2 czapeczki
· Sweterek
· Pieluszki tetrowe (przydają się również dla mamy do przecierania twarzy lub okładów)
· Skarpetki , niedrapki na rączki
· Kocyk
· Pieluszki, 7-8 dziennie.
· Chusteczki do pupy ( nawilżone)
· Krem do pupy (Linomag, Sudocrem)
· Ręczniczek, kilka pieluszek tetrowych
· Zestaw do pielęgnacji pępka powinny zapewnić pielęgniarki noworodkowe
· Oliwka dla niemowląt
· Kocyk
· Krem ochronny
Wychodzimy ze szpitala

Ubranie dla Mamy:

· czyste, luźne lub ciążowe. Przygotuj je przed pójściem do szpitala !
· Bielizna
· Podpaski
· Odzież
· Buty
· Kurtka / płaszcz
Ubranie dla Dziecka:

w zależności od pory roku
· Body
· Koszulka, kaftanik
· Sweterek
· Rajstopy, pajacyk
· Spodnie
· Skarpetki
· zwykła i cieplejsza czapeczka
· Kombinezon
· Koc
· Pieluszki jednorazowe
· Fotelik samochodowy, nosidełko, wózek z becikiem
· Pieluszki tetrowe
Przygotuj w domu, na wszelki wypadek

· Torba do wyjścia ze szpitala
· Gumowe kółko dmuchane, do siedzenia
· Spory zapas podpasek-pieluch
· Czopki glicerynowe
· Maści, czopki na hemoroidy
· Smoczek
· Kilka zamrożonych obiadów lekkostrawnych, na najbliższe dni po porodzie
 
Znowu ja i znowu o cos Was proszę:zawstydzona/y:

Jesli któraś z Was ma juz gotową listę rzeczy naprawde potrzebnych do szpitala bardzo prosze o pomoc...te listy z gazet przerażają mnie:szok: i obawiam się ze gdybym to wszytsko miała zabrac to w walizkę nie zmieściłabym się:no:

Co z "rzeczami" do pielęgnacji krocza czy opróćz juz na którymś forum wspomnianego Tantum Rosa coś jeszcze bierzecie....:sorry2:

Licze na wasza pomoc!!!A w szczególności na pomoc juz mamusiek ktore przeszły wizytę w szpitalu!!!!:blink:
 
Madzienka ja tobie niepomoge bo sama sie w tym gubie nawet juz chcialam sobie przygotowac ciuszki dla malego to chociarz patrzac na te listy i tak niewiedzialam co mam wziasc :sorry2: naszczescie dzisiaj rozmawialam z kolezanka ktora rodzila w tym szpitalu co ja bede rodzic i pomoze mi sie pakowac przynajmniej bede miala pewnosc ze mam wszystko co potrzebne :-)

co do pielegnacji krocza to ja mam tantum rosa i zel do higieny intymnej z kora dembu bo gdzies czytalam ze taki jest dobry;-) i niewiem sama czy cos jeszcze kupic:sorry2:
 
reklama
najlepiej pójść lub zadzwonić do szpitala i się dowiedzieć co można wziąść ze sobą:
u mnie dali mi taką listę:
Dla mamy:

  • wygodna nocna bielizna umożliwiająca karmieni piersią
  • biustonosz do karmienia piersia
  • szlafrok, skarpetki, obuwie domowe, klapki pod prysznic
  • przybory toaletowe
  • dwa ręczniki (zwykły i kąpielowy)
  • woda mineralna - 1 butelka
Dla dziecka szpital zapewnia wszystko, można jednak mieć swoje ubranka i kosmetyki.
Dla taty (o ile będzie przy porodzie):

  • buty na zmianę(klapki, kapcie)
  • coś do jedzenia
  • aparat fotograficzny
Ja oprócz tego będę brała ze sobą jeszcze majteczki jednorazowe, suszarke do włosów i kosmetyki.
 
Do góry