reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

kora30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Maj 2009
Postów
5 697
Myślę, ze czas podyskutować o szczepieniach, chyba zbliżamy się, a niektórzy już wkroczyli w okres pierwszych szczepień. Więc jak to z tymi pneumo, meningo oraz rota? to chyba pierwsze z tych nieobowiązkowych. jak sądzicie? Ja się chyba zdecyduję... No i druga sprawa to oczywiście 5 w 1, 6 w 1, czy jednak nieskojarzone?
 
reklama
My mamy 15 stycznia szczepienie i też myślę nad 5 w1 ale nie wiem co z pneumokokami i rotawirusami?


My mamy 29 grudnia i bedziemy podawac 5 lub 6 szczepionek w 1 strzykawce co do pneumokokow i rotawirusow intensywnie mysle ,poradze sie pediatry w najblizszych dniach , slyszalam ze sa cholerenie drogie !!
 

Załączniki

  • kalendarz szczepionek.jpg
    kalendarz szczepionek.jpg
    21,1 KB · Wyświetleń: 1 591
My idziemy na szczepienie 29 gr!
Oczywiście zakupiłam szczepionkę skojarzoną i zaczynamy szczepić na meningokoki...za jedną dawkę 133 zł...trzeba 3 i w 2 roku życia przypominającą!
Na pneumokoki zaszczepię jak skończy rok bo wtedy wystarczy jedna dawka...cena 270 zł, teraz mnie niestety nie stać!
Na rotawirusy z chęcią bym zaszczepiła ale ponoć jedna dawka kosztuje 500 zł...przy 2 dzieci też mnie nie stać!
 
My idziemy na szczepienie 29 gr!
Oczywiście zakupiłam szczepionkę skojarzoną i zaczynamy szczepić na meningokoki...za jedną dawkę 133 zł...trzeba 3 i w 2 roku życia przypominającą!
Na pneumokoki zaszczepię jak skończy rok bo wtedy wystarczy jedna dawka...cena 270 zł, teraz mnie niestety nie stać!
Na rotawirusy z chęcią bym zaszczepiła ale ponoć jedna dawka kosztuje 500 zł...przy 2 dzieci też mnie nie stać!

aga powiedz mi ile placilas za skojarzona szcepionke ? 180 zł ?
 
Ja też za skojarzoną płaciłam koło 110 zł

Hanię też szczepiłam skojarzonymi, ale potem najpierw brałam na pneumokoki , a na meningokoki teraz ją szczepiłam!
Teraz ze względu na cenę zmieniamy kolejność!
 
reklama
Ja mam rozmawiać z pediatrą w następną środę, więc wtedy decyzja. Na razie myślę o 5 w 1, no i reszcie zalecanych - pneumo, meningo, rota. Tylko jak to jest - wszystko w jeden dzień? Nie za dużo?Chyba bym wolała rozłożyć na raty - zobaczymy co zaproponuje lekarz.
A ceny jak widzę kładące :-(
 
Do góry