reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

reklama
Ja dzisiaj szczepiłam, WZW B państwową + 5 w 1 (130zł). Nad dodatkowymi ciągle się wahamy. Kolega M bardzo nas namawia na menigokoki bo jego 4-letni synek zachorował i bardzo źle to się toczy (dostał obrzęku mózgu, gdyby nie dojechali na czas do szpitala dziecko by zmarło, a teraz ma inne problemy, np. z serduszkiem). Pediatra z kolei naciska na rota (koszt 350zł), ale Franek praktycznie zawsze ulewa i boję się czy jej nie zwróci, teraz się wstrzymałam, ale do 12 marca muszę podjąć decyzję.
 
Ja dzisiaj szczepiłam, WZW B państwową + 5 w 1 (130zł). Nad dodatkowymi ciągle się wahamy. Kolega M bardzo nas namawia na menigokoki bo jego 4-letni synek zachorował i bardzo źle to się toczy (dostał obrzęku mózgu, gdyby nie dojechali na czas do szpitala dziecko by zmarło, a teraz ma inne problemy, np. z serduszkiem). Pediatra z kolei naciska na rota (koszt 350zł), ale Franek praktycznie zawsze ulewa i boję się czy jej nie zwróci, teraz się wstrzymałam, ale do 12 marca muszę podjąć decyzję.

Nasz pediatra też poleca meningokoki ale po roku:tak:
Teraz ważniejsze są pneumokoki:tak:
A na menin. po roku jest już jedna dawka więc już i oszczędność!
Hanię też szczepilismyna menin. jak skończyła rok
 
Maja była wczoraj do szczepienia , kupiłam 5 w 1 , a potem zaszczepimy 1 dawka pneumo

Dziewczyny czy po szczepieniu można wyjść na krótkie wietrzenie np na taras, jeśli oczywiście nie ma żadnych objawów typu temperatura?
 
Ile u was płacicie za 6 w 1? Bo u mnie 170 i raczej na taką się zdecyduje-wciąż mam traumę po pobieraniu krwi z główki małego i chce ograniczyć wkłucia do minimum
 
reklama
laski ile dawek jest rotawirusow a ile pneumokokow ?? bo ja sie juz gubie !!

wg rozpiski mojej pani dr - rota są 2 dawki a o Prevenarze znalazłam to:

Jakie są schematy szczepień?

Podanie nowej szczepionki pneumokokowej jest możliwe począwszy od 2 miesiąca życia /zgodnie z Kalendarzem Szczepień/. Niemowlęta i małe dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy otrzymują trzy dawki szczepionki w odstępie przynajmniej 1. miesiąca, a w 2. roku życia czwartą dawkę. Dzieci w wieku 7-11 miesięcy otrzymują dwie dawki w odstępie przynajmniej jednego miesiąca i trzecią dawkę w 2. roku życia. Dzieci w wieku od 12-23 miesięcy otrzymują dwie dawki w odstępie przynajmniej 2 miesięcy. Dzieci w wieku 2-5 lat otrzymują 1 dawkę szczepionki. Proszę spytać lekarza o najodpowiedniejszą dla swojego dziecka metodę szczepienia

A ja dzisiaj zostawiłam 440 zł w przychodni za Hexę i Prevenar. I jak sobie pomyślę, że jeszcze 3 razy mnie to czeka to chyba już na nic więcej nie zaszczepię
 
Do góry