reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie.

Ogólnie to ja juz zgłupialam. 2 lata leczylam sie z bezplodnosci i w sumie teraz mam tez niewielkie szanse na zajscie w ciaze (tak myslalam przynajmniej). Ale ginekolog mi powiedzial na ostatniej wizycie ze po laparoskopii ktora mialam 13mies temu te szanse na kolejną ciąże sa dosc spore... Kiedys mysle ze bede chciala miec jeszcze jedno dziecko, ale na pewno jeszcze nie teraz (przynajmniej 2-3 lata), i wlasnie zastanawiam sie nad spirala. Kiedys bralam tabletki ale nie chce teraz, dodatkowo po tabletkach mialam marną ochotę na seks. A chcialam sie dowiedziec od kogos kto ma spirale jak to jest? Czy jakos ją czuć tam w srodku? I jakies skutki uboczne czy są? W koncu to jakies "cialo obce" w srodku......:eek:
 
reklama
dosc sporo jest o spiralach na róznych forach, ale opinie sa wiadomo skrajne, dlatego nie ma się co sugerować, a jedynie mozna sie przekonać na samej sobie.
spirala-co i jak - wątek zbiorczy - Forum Wizaz.pl
KAFETERIA - jaką SPIRALĘ ???????????????????????????????? - Forum dla kobiet
Ja tez się troche bałam, ale dla mnie to najlepsze rozwiązanie, bo chce zalozyć spiralę miedziana ( nie chcę hormonów), a wiecej dzieci nie planuję, więc to równiez przemawia za założeniem spirali. Dodatkowo koszt jednorazowy i nie musze myśleć o antykoncepcji przez 5 lat. Podobno przy dobrym założeniu spirali nie można czuć, ze jest wewnątrz, także tym sie nie martw.
 
Klariss a orientujesz sie czym sie miedziana od hormonalnej rózni? Bo ja jestem w tym temacie calkiem zielona. Troche poczytalam ale musze ta wiedze jeszcze pogłębic. Przerazilo mnie bo na niektórych stronach pisze ze to nie metoda antykoncepcji ale srodek wczesnoporonny:szok: I wyczytalam tez ze jakis sznureczek z tej spirali jest umieszczony w pochwie i jak wsadzisz palec to sie go czuje i to tez mnie przeraza, Wychodzilo by na to ze podczas stosunku czuje go tez M:confused2:. Gin mi powiedzial ze w kazdej chwili mozna wyjąc spirale i ze jest to koszt 600 zl. W sumie spodziewalam sie wiekszej kwoty.
 
Moja wiedza jest też ograniczona, dlatego sama nie opisze wszystkich różnic...natomiast rzetelnie i jasno jest to opisane tutaj...róznice między rodzajmi spiral...
Spirala – wkładka wewnątrzmaciczna | Cafeteria.pl

co do sznureczka, to rzeczywiście jest on wyczuwalny, ale ponoc pełni to dwie istotne funkcje:
-kobieta sprawdza na jakiej wysokości w pochwie jest ten sznurek, musi byc on zawsze na tej samej, bo jesli czuje sie, ze jest on dłuższy, to znaczy, ze spirala mogła się przemieścić i następnie trzeba to sprawdzić u gina
- ten sznurek pozwala lekarzowi usunąć spiralę

nie wiem jak odczuwa obecność sznurka partner ;) podobno niektórzy panowie czują, ale to również opinie dziewczyn z innych forów, także jak to bedzie bezpośrednio w moim czy Twoim przypadku, to nie wiadomo.


Mój gin ma mi załozyc spiralę za 650 zł ( w tym koszt wkładki, wizyta prywatna, usg) zaklada sie ja w 2-3 dniu miesiączki, bo wtedy szyjka macicy jest szersza i założenie nie boli. W innych dniach cyklu, kiedy szyjka jest szczelnie zamknięta to założenie boli, bo robi się to tak jakby na siłe..podobno niektórzy ginekolodzy tak własnie robia, ale to sa chyba jacyś rzeźnicy :wściekła/y:
 
ja byla w sobote u gina i zapisal mi na recepcie Mirena koszt ok 900zł (mirena plus wizyta)


A Wy co wybralyscie?I ile u Was kosztuja?
 
my póki co używamy prezerwatyw :baffled: strasznie ich nie lubię, ale nie zdecydowałam się jeszcze na łyknięcie Azalii, boję się tych krwawień :angry:
a po drugim dziecku pewnie będę chciała założyć spiralkę.
 
reklama
Do góry