reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza w uk

hej jestem tu nowa mam pytanie kiedy moge powiedziec pracodawcy ze jestem w ciazy. slyszalam ze w uk do 15 tyg ciazy sie nie uznaje i moga w kazdej chwili cie zwolnic. ja jestem w 1 msc ale pracuje na nockach po 12 godz z chemia. co moge zrobic dziekuje za pomoc. i co dalej kiedy isc do gp jak to wyglada ine za bardzo sie oriente w tych sprawach :)
 
reklama
Hej Paula, do 3 miesiaca raczej sie tu nie mowi o ciazy, tak Samo do gp czy poloznej idzie sie ok 12 tygodnia. Taki tu maja system I przeskoczyc sie tego nie da, chyba ze Masz super extra szefa Ktory to zrozumie.
Oni tu ciaze traktuja jako stan normalny nie jako chorobe Wiec zwolnien nie ma.
Musisz uzbroic sie w cierpliwosc I dotrwac do 3 miesiaca.
 
dziekuje bardzo za odpowiedz ale mi chodzi o to aby przeniesiono mnie na dniowki i prace bez chemii a nie o zwolnienie z powodu ciazy.
 
Ja rozumiem, I w tej sytuacji sama pewnie rozumiesz ze masz dwa wyjscia no moze trzy. Poprosic o przeniesienie bez podawania przyczyny, lub powiedziec I uzasadnic ciaza, albo pracowac dalej. Niestety tak tu jest, moze inne dziewczyny maja inne doswiadczenia. Ja jak bylam w pierwszej ciazy pracowalam 8,5 miesiaca ale mialam szczescie normalnie w dzien. U ciebie pewnie zmeczenie daje sie juz we znaki
 
hej. ja powiedzialam swojemu przelozonemu o ciazy w 4 miesiacu. Mam czasami w pracy kontakt z chemia, ale od mementu informacji o ciazy odsuneli mnie od tego calkowicie. jak masz watpliwosci to pogadaj ze swoim lekarzem. jesli stwierdzi, ze twoja praca moze szkodliwie wplywac na ciaze moze napisze ci pisemko dla pracodawcy. Ja bym poszla pogadac z przelozonym. mimo wczesnej ciazy powinien zrozumiec. pozdrawiam.
 
Dziewczyny właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży, zrobiłam test i jest pozytywny :) od razu pokazały się dwie wyraźne kreski. Według wyliczeń to byłby 5-6 tydzień....tylko co mam dalej zrobić....w UK jestem od 6 miesięcy, w tej chwili nie pracuje bo mam 6 tygodni przerwy, bo to przez agencję praca i za 4 tygodnie bym wróciła do pracy. Mam już swoją przychodnię czy tam mam iść i w rejestracji zgłosić że jestem w ciąży???? Czytałam trochę wasze posty...ale chciałabym tak od początku wiedzieć co mam robić????
 
reklama
asikfefk idz go swojego gp i powiedz, ze jestes w ciazy, lekarz zrobi maly wywiad a potem dostaniesz list ze szpitala z terminem wizyty z polozna.
 
Do góry