reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Wiolka, najważniejsze, że ma takich wspierających rodziców!
Pracuję teraz w internacie przy ośrodku szkolno-wychowawczym dla młodzieży niepełnosprawnej, to są akurat osoby 17 lat i powyżej, wady mają przeróżne, rozszczepy kręgosłupa też, sporo osób po mózgowym porażeniu dziecięcym. Jak obserwuję jak świetnie sobie radzą mimo wózków/kul/balkoników/niedowładów i ile potrafią osiągnąć to aż jest mi głupio, że człowiek przejmuje się pierdołami i narzeka na swój los.
Wsparcie od rodziców jest najważniejsze, z tym daleko można zajść :)
 
reklama
Bulkasia jaki licznik?
Joanna głowa do góry , ja się już mieszczę jedynie i to na wdechu w jedne jeansy...no cóż a tu nawet 11 tydzień jeszcze nie jest
 
dziewczyny jakiej muzyki lubicie słuchać?

Ja ogólnie to kocham Pink Floyd, lubię rocka, reggae, ambient, niektóre drum and bassy, ale tak ostatnio to wolę sobie puścić Chilli Zet, i niech gra, co gra. A jeszcze bardziej niż przed ciążą wkurza mnie hip-hop i dance, trance i inne takie dźwięki.
 
Vivienne-też tak uważam jesteśmy takimi ludzmi za jakiś sie uważamy jeśli ktoś od zawsze nam wpaja ze do niczego sie nie nadajemy to dziecko nie ma poczucia wlasnej wartości a my wiemy ze jest z niej wartościowy mały człowiek może wiele osiagnąć chętnie sie uczy więc niech to robi teraz wszystko sie da nawet na wózku.Chociaż powiem szczerze że jak w dniu babci zobaczyłam reakcje dziadków niektórych na widok malej na wózku to byłam taka wścielkła że mialam im ochote napluć poprostu w twarz jak patzryli z pogardą na moje dziecko,a ona jako jedyna śpiewała całą piosenke bo ma dobrą pamięć niestety ludzie są jeszcze nieświadomi i ociemniali w swoich pogladach
 
nathani mam na iGoogle, stronka startowa i mozesz sobie na niej umieszczać różne gadżety typu horoskop,tłumacz, fakty itp. no i ja mam licznik i tam jest odliczanie do...
 
ja też lubię reggae, muzykę klubową, gospel. Pink floyd mój tato ich uwielbia odkąd pamiętam, kiedyś mi powiedział że jak umrze to żeby mu zagrali na ostatnią drogę...
 
U nas jest chłopak, którego wielu by skreśliło, patrząc na niego ciężko uwierzyć, że gra w piłkę, gra w ośrodkowym teatrze, zespole muzycznym i ma naprawdę sporą wiedzę. Osób na wózkach/balkonikach mamy mnóstwo, potrafią naprawdę sporo, niektórzy już studiują, inni przyuczają się do zawodów typu informatyk. Może nie wszystko może im się udać, ale wiele może, ten człowiek pokazał, co potrafi Nick Vujicic - Życie bez kończyn (polskie napisy) - YouTube

Przykre bywają tylko reakcje otoczenia, rodzice zdrowych dzieci powinni tłumaczyć, uwrażliwiać, uczyć, a to jak sami się zachowują to niejednokrotnie woła o pomstę do nieba...
 
Vivienne to moze Ty mi poradzisz, bo ja nie wiem jak sie zachowywac w takich sytuacjach, widzac niepelnosprawne dziecko traktuje je jakmkazde inne na swojej drodze. Z kolei moje dziecie bardzo ciekawskie oglada sie pyta dosc glosno I co robic wtedy by nie ranic cudzych uczuc, uciszyc dziecko mowic by sie nie ogladalo czy normalnie tlumaczyc I pozwalac patrzec?
 
reklama
Vivienne-Nastka chodzi do przedszkola z klasa integracyjna i bardzo sie bałam jej pójścia do przedszkola nie spałam przez kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego bałam sie że będa jej tam przykrość robić a ja będę daleko i nie będę mogła ją obronić ale milo nas zaskoczyło jak bardzo dzieci ją polubiły zaakceptowały pomagają strasznie ją lubią no super sprawa po prostu z takimi klasami integracyjnymi :-) nawet ma tam zdrowych kolegów którzy sie w niej podko****ą i kwiaty jej do przedszkola przynosili:-D Joanna-ja uważam że pozwalaj im patrzeć dzieci muszą zobaczyć na czym polega inność czy ograniczenie innego dziecka żeby to zrozumieć i tłumaczyć u mnie nastka też jak widzi nieraz dzieci które mają porażenie i leża na wózku to sie wypytuje co im jst dlaczego tak wygladają i wogóle trzeba dzieci uswiadamiać żeby wiedzialy
 
Ostatnia edycja:
Do góry