reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla chlopczyka?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
wiec widze ze nie tylko ja mam problem z imieniem :)

a chrzciny to tez nie lada wyzwanie - my chcemy swoje zrobic w lokalu (taki obiad tylko) ale cala rodzina jest wlasciwie przyjezdna i z tym mamy problem ... gdzie ich przenocowac ? wiec powiemy pewnie ze tylko na obiad maja przybyc a potem - "robta co chceta :) "
 
reklama
No z pomeszczeniem gosci to mamy tez problem. Na naszych 47 m kw. ostatnio na moich urodzinach było 23 gosci (mam duzą rodzinę) i to ograniczyli sie goście do tzw. delegacji. Pomieściliśmy, ale z przenocowniem było by kiepsko:)

Ja mowie mojemu mezowi, ze nie ma sie co przejmować, liczy sie atmosfera, jak sie gosciom nie podoba to trudno. Ostatnio na męża urodziny pożyczyliśmy krzesla od sąsiada. A na moje to jeszcze chyba stół pożyczymy. A ja licze po cichu na to, ze nie będzie moich urodzin bo bede w szpitalu (27 marzec), ale pewnie znając nasze szczęscie znowu się przelicze. Fajnie by było gdyby dzidzie spełniły nasze marzenia,nie?
Ale One mają juz swoje charakterki. Nasz maluch to wcale się już ojca swego nie boi i mimo poważnej meskiej rozmowy skacze mamie po różnych organach wewnętrznych:)
 
a ja chrzciłam Gabrysie jak miała roczek, w lipcu. Była super pogoda a w kościele śpiewała i tanczyła. Impreze zrobiliśmy w ogrodzie u mojej teściowej
I drugie dzieciątko tez ochrzcze jak bedzie takie starsze. Bo takie malutkie to tylko płacze w kosciele a z niej wszyscy mieli ubaw
 
Kobitki poczekajcie z tymi planami chrzcinowymi aż dzidziulki się urodzą. Po co teraz zaprzątacie sobie główki?? Przecież do chrzcin to jeszcze daleko będzie czas o tym pomyśleć ;)

ALe mnie to sie fajnie gada ;D :D :laugh: bo mam małą rodzine i u mnie to będzie bez problemu ;)
A co do imienia to my mamy wybrane Karolina a na drugie właśnie Wiktoria, albo na odwrót, ale raczej pierwsze Karolinka :) tak mój mąż wybrał i chyba już tak zostanie ;) Natomiast na chłopca w ogóle nie mamy pomysłu, może Kordian- ostatnio mi się spodobało.
A tak odnoście imienia Wiktoria to właściwie jak powinno być: Wiktoria czy Victoria? To chyba decyzja rodziców jak je pisać i w urzędzie powinni zaakceptować każde z nich?
 
tak, do chrzcin jeszcze daleko ale co tam :)
my tez chrzcilismy michala jak byl troche starszy - mial 6 miesiecy ... i chrzciny byly w domku moich rodzicow - zamowilismy catering i bylo ok; ale teraz  nie chce im sie na glowe znowu zwalac - chyba ze tym razem u tesciow na domku zrobimy - to tez jest rozwiazanie :)

ja przegladalam ostatnio ksziazeczke z imionami dla dziewczynek i w oko wpadly mi imiona:
Martyna (to juz od dawna i jest na pierwszym miejscu ale w dosyc bliskiej rodzinie meza jest takie imie i nie bralam go pod uwage - ale maz  nie ma wlasciwie  nic przeciwko jak sie okazalo wczoraj :)  ), a potem Kaja, Gaja, Daria; maz jeszcze nie przedstawil mi swoich propozycji :)
 
No proszę a tu już o chrzcinach mowa!!
Na razie nie zaprzątam sobie tym głowy, choć nie chciałabym z tym zbyt długo zwlekać.
 
Iza co do pisowni Wiktoria/Victoria to chyba nie ma znaczenia. Osobiście bardziej podoba mi się ta druga opcja ale tak naprawdę to zależy to od wyboru rodziców..
 
wiem ze w urzedach robią problemy z pisownią imion bo chcą zeby były pisane po polsku
 
:laugh: ja tez czekam na chopca. na usg widzialam jego jajeczka-hihi!!!! tez mam problem z imieniem (maks,kacper,oliwier)
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry