reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PLEśNIAWKI U MALUSZKA

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Kosmi wiesz co juz dawno nie slyszalam aby Aphtin pomóg...masz super ze małą działa i ze sie nie boi tego patyczka.... Moj Kubus na sam widosk patyka wyje i problem jest taki ze nie moge mu juz nawet patyczkiem wycierac uszek :(

Ale nie zycze nikomu plesniawek!
 
reklama
Ja dziś przeszłam się z Dominiką do lekarza i się okazało ze jednak pleśniawki jeszcze całkiem nie zeszły.I zapisała nam właśnie apftin.Ciekawe czy mojej niuni też pomoże jak u Kosmi.
 
Moja córka przy pleśniawkach dostała wysokiej gorączki ok 38-38,5. Goraczka trwa juz 3 dni. Czy wasze dzieci też tak przechodziły plesniawki?
 
DZIEWCZYNY!!!!!!
Przeczytałam wasze odpowiedzi w tym temacie i sie przeraziła.. Leczenie plesniawek na własną rękę to jakaś pomyłka. Może od początku moje drogie:
PLEŚNIAWKA - to grzybek oczywiście, u dziecka najbardziej widoczny w jamie ustnej pod postacią nalotu na języku, ustach, policzkach itp. Aby sie go pozbyć najpierw należy iść do dermatologa i zrobić badanie na obecność grzybka, biorąc wymas z buzi pod mikroskop a drugi do chodowli w probówce. Na wynik czeka się z chodowli tydzień i jeśli grzybek się wychoduje to należy pobrać do badania dziecku kupkę by zobaczyć czy grzybek jest również obecny w jelitkach. Jeśli wyjdzie pozytywnie wynik to wtedy stosuje się najczęście syrop fluconazole oraz nystatynę do picia, aby całkowicie wykurzyć intruza z organizmu. Jeśli wyleczycie tylko z buzi stosując coś do przecierania a całego organizmu nie to grzybek sukcesywnie powróci. UWAGA - jesli matka karmi piersia to też powinna zrobić badania gdyż gdzybki się szybko roznoszą. Ja wiem bo moje dziecko miało nawet na brodzie i na rączkach a ja na brodawkach. Leczenie tak wyglądało. Prawdopodobnie załapałysmy od antybiotyku jakiegoś - główna przyczyna. Aha jak się stosuje te leki to trzeba brać pałeczki kwasu melekowego o kilku szczepach np. LACIDOFIL. Buziaki .Kaśka
 

Załączniki

  • my.jpg
    my.jpg
    108,8 KB · Wyświetleń: 386
Kochane mamy!!! Pomóżcie mi usunąc pleśniawki bo Moja córcia ma 17 miesięcy i ma pleśniawki nic nie je nie pije nie śpi tylko płacze bo ją boli :( po ilu dniach to zniknie?? Nigdy do tąd nie miałąm z tym doczynienia.
 
skoro dziecko az tak bardzo zle reaguje to proponuje jednak wizyte u lekarza ...
poza tym nie piszesz co juz zrobilas w tym kierunku ...
 
dokładnie popieram cie IDZIA
nie ma co się zastanawiac
pakowac manatki i Srulu do lekarza
moja jak była maleństwem też cierpiała na pleśniawki
nc innego nie pomogło tylko wizyta u lekarza i odpowiednie preparaty
 
ja ścierałam pieluszką tetrową nasączoną wodą utlenioną. Efekt rewelacyjny juz na drugi dzień.
 
witam! ja też mam problem z pleśniawkami u mojego synka, stosuje aptin i ciagle nie widzę zadnych efektów. Mieszkamy w Anglii, bylam z nim tu u lekarza ale powiedzieli mi że samo zniknie mały ma juz 6 miesiecy a to nadal jest! nie wiem co dalej z tym robic, chba sprubuje pieluszka tetrowa z siuskami, zobaczymy. :no:
 
reklama
czesc,
u nas tez sa pleśniawki, walczymy z nimi tak: do szklanki zagotowanej wody dodaję łyżkę sody i tetrową pieluszką przecieram jezyczek i buzie w srodku, robimy to drugi dzien i efekt widoczny no i smoczek przed podaniem maluszkowi tez trzymam w tej szklance, robie to po kazdym posilku.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry