reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze Maluszki ( USG )

Silka

Szczęśliwa Mamusia Alanka
Dołączył(a)
29 Lipiec 2007
Postów
2 347
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Zakładam ten wąteczek, bo może któraś z Nas już ma zdjęcie Maluszka.
Chwalmy się Nimi!!! Ja dołączę 31 sierpnia ze zdjęciem :-):tak::happy::yes::rofl:

Pozdrawiam Kwietnióweczki 2008 :-)
 
reklama
dobry pomysl:-)

jak bede miala to postaram sie zamiescic bo ze znajomoscia kompa to u mnie roznie:wściekła/y:;-):tak:

jeszcze trzeba by pomyslec Silka:-) o naszych brzuszkach:-D bo jeszcze troche i juz bedziemy widoczne:tak:

BUZKA
 
No muszę Ci powiedzieć Renata79, że ja chyba już mogłabym wkleić spory brzuszek :tak: ( albo tylko tak mi się wydaje ;-) )
Dobra... To zakładam wątek Brzuszki
A jak już będziesz miała zdjęcie, to pisz... Pomożemy z wklejeniem!!!

Pozdrawiam!!!!!!!!!
 
Ja mam wizyte na 29 sierpnia :-)zobaczymy co mi doktorek powie ciekawego, jak bylam w drugiej ciazy to wiedzialam plec juz w 12 tygodniu dla tego chcialam sie umowic do tego samego lekarza ale coz jest to nie mozliwe do doktora Pawluka rejstracja z wyprzedzeniem 3 miesiecznym:szok:Teraz mam w planie zrobic usg genetyczne - moze ktoras z Was cos o tym slyszala....
 
Ja wkleję zdjęcie mojego szkraba jak poczuję się na tyle dobrze, żeby podłączyć skaner do kompa. A widać główkę i resztę ciałka :cool2::tak:

kasia - chodzi o to 3D lub 4D?
 
Ja wkleję zdjęcie mojego szkraba jak poczuję się na tyle dobrze, żeby podłączyć skaner do kompa. A widać główkę i resztę ciałka :cool2::tak:

kasia - chodzi o to 3D lub 4D?
dokladnie nie wiem gdzies w necie czytalam o genetycznym usg a dzis jak sie zapisywalam na usg to mi pielegniarka powiedzial ze musze porozmawiac z lekarzem na ten temat ale niby on robi cos takiego moze to jest 3d albo 4d nie wiem jestem zielona jak chodzilam w ostatniej ciazy to takich cudow nie bylo jak teraz, moj maz sie smieje ze stara juz jestem i dla tego sie nie orientuje w tych nowosciach :-D
 
Dziewczyny przepraszam, że sie wtrące, ale widze ka32sia że piszecie o USG Genetycznym...
Jakiś czas temu siedziałam w tym temacie i powiem wam szczerze, że jak możecie to sobie zróbcie to badanie.
To nie musi być koniecznie 4D czy 3D, wystarczy 2D ale musi być Genetyczne. Robi sie je miedzy 10 a 14tc a dokładniej to max do 13tygodnia(+6dni)
Jest to badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu.
Lekarz robi takie pomiary:
CRL -długość płodu (ciemieniowo-siedzeniowa)
NT - przezierność karkowa
NB - długość kości nosowej
I teraz tak: Przezierność karkowa NT. maksymalnie może mieć 2,6 mm przy długości płodu CRL 85 mm A kość nosowa NB im dłuższa tym lepiej ;-):tak:
Polecam to badanko bo można wcześnie wykryć choroby genetyczne i wady płodu, dzieki czemu można podjąc leczenie dzidziusia jeszcze za życia płodowego.
Ja niestety nie zdążyłam, spóźniłam sie o dosłownie 2 dni i pomiarów juz sie nie dało zrobić...:-(

Życze wam jednak zdrowiusieńkich dzidziusiów:tak:

P.S.
Shiraaine mam nadzieje, że już się lepiej czujesz i tego też Ci życzę;-)
 
Witam
Wczoraj miałam pierwsze usg:tak:
usłyszałam serduszko i zobaczyłam malą fasolkę u której juz wyróznić mozna było główke,lekarz ocenia że wszystko ok;-)
nawet sobie troche brykała ta fasolka:-D
teraz niemoge się doczekać 20 tygodnia wtedy sobie zrobie 4d i się okaże czy mój Kubuś będzie miał brata czy siorkę;-)
 
Dziewuszki to ja wstawiam zdjęcie mojego Aniołeczka :-) Jakość kiepska, ale widać moją kropeczkę.
Zdjęcie dzidziusia jest zrobione od tyłu.... Widać główkę, rączki i tułów :-) Wg pani doktor 9t5d ciąży 31.09.2007

Pozdrawiam!!!!!
 
reklama
sILUS piekna duża dzidzizunia też juz swoja widziałam i wiem jaka jestes szczęsliwa:-)
to piekne i niezapopmniane uczucie do końca życia jak pierwszy raz słyszysz bicie serduszka dziecka które nosisz w sobie;-)
a potem nastepne niezapomniane chwile i kolejne usg;-)
i w końcu dowiemy się co tam w brzuchalu sie rozwija;-)
 
Do góry