reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

reklama
Katarzyna Sw. dopiero od 35 jest wskazanie na przeprowadzenie badań prenatalnych
wiek matki powyżej 35 lat;
wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka;
stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobąuwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową;
ı
stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG lub badańbiochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady
płodu.

Jak masz, któreś z tych czynników to z automatu, jak nie to trzeba mieć skierowanie. Ale NFZ pokrywa koszt badań więc są bezpłatne. Są dwa rodzaje - jedne 11-13 tydz przez specjalne USG, a drugie to amniopunkcja (ja miałam wtedy w 18 tc zanim straciłam dzidziusia), a teraz mi napisali, zeby sie zglosic juz w 6-7 tyg więc idę. Po badaniach napiszę, czy mnie przyjęli i w ogóle co i jak.
Tak
 
Dziewczyny odebralam bete z srody powiedzcie mi o przyroscie w poniedzialek 102 sroda 259 nie wiem czy nie za wolno rosnie:(

perelka przecież to wzrost ponad 100% no to chyba świetnie, nie :-) ?? Ty się przestań już zamartwiać kochana !! pozamaciczna to na pewno nie jest, nie urosłoby tak pięknie, szkrabik jest tamm gdzie trzeba, teraz tylko ważne żeby zdrowo się trzymał dalej i cierpliwości do usg :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny odebralam bete z srody powiedzcie mi o przyroscie w poniedzialek 102 sroda 259 nie wiem czy nie za wolno rosnie:(

przyrost jest jak najbardziej prawidłowy, nie martw się, jeżeli beta przyrasta dwukrotnie co dwa dni jest ok, u Ciebie przy dwukrotnym powinno być min., 204 a jest znacznie więcej, więc już się nie stresuj :-)
 
Oki to tylko czekac do wizyty:) mialyscie tak ze raz was piersi bolaly a potem nie bo dzisiaj nic kompletnie ni czuje:)

A jeszcze tylko pytanie dotyczace bety od czego zalezy ze np jednym beta sie potraja w przeciagu 48 godzin?

Dziekuje ze jestescie:)
 
hej dziewczyny :)
czytałam was ale nie chce mi sie teraz wszystkim odpisywac :(

odebralam moje wyniki, okazało sie ze tarczycy są nieciekawe, tsh ponizej normy a ft3i4 powyzej co wsakazuje na nadczynnosc tarczycy, juz dzwoniłam do gina i w poniedziałek ide do endokrynologa nie wiadomo czy trzeba bedzie leczyc czy to jest związane z ciążą i wartości mimo ze nie mieszczą sie w normach to moze nie bedzie trzeba nic robic..
 
Perełko86 przyrost jest dwukrotny więc chyba oki i mieści się również w normach 4/5 tydzień:-D
Sex????????? A co to hi hi hi hi hi hi hi hi :confused: Głupie pytanie matki dziecka i rosnącej fasolki:-)
Teraz na pewno nie mam na to cosik zachcianki;-) a Mąż rozumie jak i w pierwszej ciąży;-)
 
krolewna, przytulam kochana

Perelka, przyrost musi być dwukrotny, ale może być większy, poprostu większe stężenie hormonu hcg we krwi, jedne mają więcej, drugie mniej...to normalne :tak: ja w pierwszej ciąży z cioteczną siostrą byłyśmy w tym samym czasie (Ona w drugiej), robiłyśmy razem betaHCG, (Ona 3 tygodnie wcześniejsza ciąża), a bete ja miałam większą :tak:
 
reklama
perelko,
ja tak mialam... na poczatku czulam mrowienie w piersiach a teraz nic, nie martw sie..


krolewna,
moze to wplyw ciazy :confused: pewnie dadza Ci leki na to
ja przy drugiej ciazy mialam niedoczynnosc, dostalam hormon na wyrownanie
 
Do góry