reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy Maluchow i kopniaki!!!

renek

Mamy lipcowe'08
Dołączył(a)
2 Luty 2007
Postów
487
Miasto
Portsmouth UK
Mysle, ze czas zalozyc watek o ruchach naszych dzieci w naszych brzuszkach!!!:-):-):-)
Ja mam 13tc i 4dni. Jest to moja druga ciaza to blizniacza i czasami jak wieczorem poloze sie na plecach to wydaje mi sie, ze cos czuje ale to jest tak delikatne, ze czsem mysle, ze to w mojej glowie tzn. ze tylko wydaje mi sie;-)
Ale pewnie juz niedlugo...
Czy ktoras z Was moze juz cos czuje:confused::confused::confused:
 
reklama
Ja nie :-) Wydaje mi sie, że za wczesnie. Generalnie pierwszą ciążę czuje się ok 20 tygodnia a kolejne wczesniej. Mi pierszy raz udało sie poczuć Mikołajka w 18 tygodniu - może teraz też tak będzie? W każdym razie jeszcze trochę czasu zostało:-)
 
mi tez sie tak czasem wydaje ze cos sie tam ruszy,ale nie wiem czy nie jestem jakas przewrazliwiona,raz jak lezalam z mezem zetknieci brzuszkami to krzyknal ze cos go polaskotalo:)moze to kopniak od dzidzi?:)
 
też mam czasami takie przeczucia że to może mały kopniak od maleństwa:-) ale to jeszcze za wcześnie biorąc pod uwagę że to pierwsza ciąża.
 
Ja z Matim poczułam pierwsze ruchy w 16 tygodnou, ale jak potem na USG wyszło to dlatego, że miał bardzo długie nogi,do tego stopnia, że jak miałm USG w 32 tygodniu to on miał kość udową długoście prawie 38 tygodnia.
Swoją drogą to dwa razy wydawało mi się, że leciutko poczułam dzidzie. Było to naprawde leciusieńkie, ale wiem, że to to, bo to było inne niż gazy ;-)
 
mi tez się czasami wydaje ze cos czuję zazwyczaj jest to godzina mniej więcej 23
Pierwszą ciażę z Wojtkiem poczułam pierwszy raz w wigilie (prawdopodobnie był to mocny fikołek) teraz druga ciąza z planowanym zakończeniem w dzień urodzin Wojtka więc nie wiem co mam o tym mysleć.:confused:

PS. Wydaje mi sie że ciażę bliźniaczaąto już naprawde można wyczuwać ruchy zwłaszcza jeśli mama jest szczupła.
icon11.gif
 
Witajcie lipcowe mamusie dawno tu nie zagladalam mam pytanko moze troszke dziwne ale co tam zaryzykuje!! to moja pierwsza ciaza 14tyd i 4 dzien powiedzcie mi do czego mozna porownac ruchy dziecka jak to sie odczuwa wiem ze mam jeszcze czas na pierwsze ruchy mojego szkraba ale nie chciala bym przegapic tej chwili:-)
 
reklama
Heksa- Wydaje mi sie że ciażę bliźniaczaąto już naprawde można wyczuwać ruchy zwłaszcza jeśli mama jest szczupła.
icon11.gif


Tu pewnie masz racje jesli mama jest szczupla ha, ha, ha... do ktorych ja nie naleze niestety. Przed ciaza nie bylo az tak zle ale przez te niecale 14 tyg przytylam juz 9kg:szok::szok::szok: i z tymi ruchami to roznie jest bo czasem wydaje mi sie, ze czuje:-):-):-) a nastepnego wieczoru nie czuje:-:)-:)-(

Camela80- juz Ci pisze kochana jak to bylo u mnie z Kuba. Wiec ja pierwsze ruchy w pierwszej ciazy poczulam ok 16 tygodnia. Najczesciej i najszybciej mozna poczuc ruchy dziecka wieczorem bo wtedy jest najbardziej aktywne a Ty juz sie wyciszasz. To cos w rodzaju trzepotania skrzydel motyla :) niesamowite uczucie! Napewno tego nieprzegapisz.
 
Do góry