reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy Maluchow i kopniaki!!!

Ja nie doznałam jeszcze uczucia czkawki. Ale za to kopniak w żołądek, ach.... :baffled:Już nie mogę się doczekać, gdy przytulę Maleństwo moje.:-)
 
reklama
Moja Dzidzia dość często miewa czkawkę - ja odczuwam to jako dość rytmiczne pukanie, łatwe do odróżnienia od kopniaków i czy innych akrobacji:-) Dzidzia szaleje głownie wtedy, gdy ja chce odpocząć lub iść spać;-) od jakiegoś czasu dostaje niezłą porcję kopniaków, gdy za długo nic nie jem:-D kiedyś mogłam czymś się zająć i najeść sie dopiero po skończeniu danego zajęcia, a teraz poczuję tylko lekki głód i muszę coś zjeść... najgorsze jest to, że porcje jedzenia z każdym dniem są coraz większe:zawstydzona/y: mój Mąż już kilka razy miał zaszczyt otrzymać kopniaka od swojego Dziecka, ale nieczęsto to się zdarza:tak: nieraz biedny Małżonek masuje brzuszek długi czas z nadzieją, że Dzidzia da mu jakiś znak, a Dzidzia nic - dopiero jak Mąż zrezygnowany zabierze rękę, to wtedy w brzuchu zaczyna się disco:-)
 
Hi, hi, hi, skąd ja to znam. :-DChociaż muszę przyznać, iż mój mężulek teraz częściej ma okazję odczuć ruchy maleństwa. Udaje mu się w porę przyłożyć rękę albo nawet zaobserwować falujący brzuszek.:-D
 
No u mnie Maluszek zaczął być bardziej aktywny jak skończył 27 tc :happy: Dzisiaj Mężuś integrował się z Synkiem i nawet mu to wyszło:-) Mały przykopał mu parę razy , chociaż bardziej Go zafascynowała "mowa" Dziecka, czyli odgłosy jakie wydaje w brzuszku Dzieciaczek , a których My - matki nie jesteśmy w stanie posłuchać :-(
 
Chyba, że masz dostęp do stetoskopu, wtedy sprawa rozwiązana.:-)
Przyznam, że fajnie byłoby posłuchać :-)
 
moja córunia już jest do góry nogami - ustawiona do wyjścia, więc pokopuje mamusię po żolądeczku, po przeponce, pod żeberka ale i nie raz boksuje po narządach :tak:. Siły ma maleńka tyle, że daj panie boże zdrówko ;-).
 
ja ostatnio zastanawiam się kiedy moja Dzidzia śpi;-) ciągle jest aktywna, rozpycha się niemiłosiernie i tym samym nie da mi spać:-D jak tak będzie po urodzeniu to długo oka nie zmrużę, a ja tak lubię spać:-)
 
a u mnie sie troszke zmienił charakter ruchów w tej chwili jest mniej typowych kopniaków a zdecydowanie wiecej takich posuwistych ..... wiecie o c mi chodzi?? nie wiem jak to napisac...:-(
 
reklama
Heksa, ja dokładnie to samo teraz mam. Czuję jak Maleństwo przesuwa się z jednego boku na drugi albo też rozpycha się rękami i nogami w prawy i lewy bok jednocześnie ;):-) Często robi mi się kanciasty brzuch jak mi wypchnie nogę hi hi hi:-D
 
Do góry